Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Skazany na trening- pierwsze kroki w przysiadach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
olek.franczak

olek.franczak

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów
Witam ,zastanawiam sie czy wykonywanie pierwszych krokow w przysiadach jest szczegolnie wskazane poniewaz w kroku 2 kolana wychodzą poza line palców a slyszalem że to dla kolan nie jest najlepsze.Mam tez problem z krokiem pierwszym ponieważ zawsze po tych cwiczeniach czuje ból lub dziwne wygiecie kręgoslupa.

Spotykaliście się może z podobnymi skutkami treningu przysiadów na barkach czy moja technika jest po prostu zła?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Szkodliwość wychodzenia kolan za linię stóp to mit i powiem więcej - w zależności od budowy ciała może to skutkować nadmiernym obciążeniem odcinka lędźwiowego, co w przypadku przysiadów ze sztangą nie jest najlepszym pomysłem. Tak jak to pisał Kelly Starrett, nie chodzi o to że nie możesz wyjść kolanami poza linię stóp. Chodzi o to, żebyś ten moment opóźnił i nie zaczynał ruchu od wyjścia kolanami przed linię stóp.

 

A jeśli chodzi o "Skazanego" to śmiało zaczynaj od kroku 2, krok pierwszy naprawdę nic nie wnosi w kontekście przysiadów i lepiej byłoby go zastąpić rockingiem ponieważ przynajmniej wzmocniłbyś nieco kolana.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych