Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Zestaw ćwiczeń dla zapracowanej osoby z naciskiem na wadę kręgosłupa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
mistrzu56

mistrzu56

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 40 postów

Witam Wszystkich.

 

Przejdę do rzeczy, od dziecka mam wadę postawy, która moim zdaniem się pogłębia. Mam krzywe łopatki, wklęsły odcinek lędzwiowy itp w każdym bądź razie nie wygląda to ładnie i przede wszystkim nie jest zdrowe. Postanowiłem że duża część życia jeszcze przede mną i chciałbym to zmienić.

 

Niestety jestem dość zapracowaną osobą (w dodatku muzykiem co podwójnie obciąża mój kręgosłup) i nie dam rady poświęcić dużo czasu na trening.

 

Postanowiłem wziąć się za siebie i chociaż spróbować coś z tym zrobić.

Wybór padł na kalistenikę (ćwiczyłem już kiedys, dawno) z dołączonymi ćwiczeniami na korygowanie tej sylwetki. Plan miałby być wykonywany na koniec dnia, i miałby być swego rodzaju regeneracją i odstresowaniem po całym dniu. NIe chce żeby trwał niewiadomo ile, ale też by był skuteczny i wartościowy.

 

Tylko pytanie jak to sensownie zgrać? Robił ktoś coś podobnego? Jak to ugryżć? Zależy mi na zdrowych plecach, i ogólnej sprawności, zdaje sobie sprawe że raczej sylwetki na tym nie osiągnę.

 

Ktoś ma tutaj pojęcie o ćwiczeniach korekcyjnych? Co jak z czym?

 

Pozdrawiam serdecznie 


  • 0

#2
Polo2109

Polo2109

    Member

  • Użytkownik
  • 27 postów
Co do wady kręgosłupa to nic ci nie dadzą ćwiczenia korekcyjne dopuki nie będziesz pilnował w ciągu całego dnia swojej postawy ciała bo pewnie dużo siedzisz I jesteś albo zgarbiony albo robisz przeprost odcinka lędźwiowego przez co zapewne pod koniec dnia bolą cie plecy, wiec najpierw opanuj jak ustawić ciało w jak najlepszej postawie a później ćwiczenia korekcyjne. A jeśli chodzi o ćwiczenia wzmacniające ciało to nie napisałeś na jakim poziomie jesteś I czy w ogóle zrobisz podstawowe ćwiczenia kalisteniczne czyli podciąganie, pompki, dipy, przysiady I wznosy nóg. Co do postawy i techniki ćwiczeń polecam książkę "Bądź sprawny jak lampart", masz tam jeszcze jak radzić sobie z kontuzjami I bólami mięśni lub stawów :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3
mistrzu56

mistrzu56

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 40 postów

Masz rację, co do mojego poziomu to tak: Zrobię klasyczne pompki, podciąganie (tutaj ilość powtórzeń nie jest powalająca, zzazwyczaj stosowałem podchwyt, nachwyt mam bardzo słaby), dipy ćwiczyłem bardzo mało, przysiady, a przy wznosach nóg innych podobnych ćwiczeniach unoszę odcinek lędźwiowy, przez co ta technika jest słaba (wnioskuję że to skutek wady postawy?)

Mogę powiedzieć że kiedyś ćwiczyłem, jednak wydaje mi się że zbyt krótki okres czasu, często zmieniałem plany, chciałem wszystkiego spróbować itp.


  • 0

#4
Polo2109

Polo2109

    Member

  • Użytkownik
  • 27 postów
Pompki możesz sobie robić piramidke, podciąganie możesz sobie robić w systemie 5x5 żeby więcej siły złapać, co do przysiadow jest trudne ćwiczenie i najpierw naucz się robić je technicznie idealnie a później możesz np dołożyć obciążenie albo zacząć robić progresje do pistoletów, a co do systemu to w przysiadach tez możesz piramidke robić, jeśli chodzi o brzuch to obowiązkowo hollow body i tutaj progresje musisz sobie taką dobrać żeby było ciężko ale żebyś pod żadnym pozorem nie odrywal odcinka lędźwiowego od ziemi a 2 ćwiczenie to wznosy kolan, co do dolnej części pleców to na początek znajdź w necie jakieś 2 ćwiczenia dobre korekcyjne i jak już wzmocnisz korpus to możesz przejść na martwe ciągi tylko tez najpierw opanuj idealnie technicznie a później dokładaj obciążenie.
Jak to sobie poukładasz w ciągu tygodnia to od cb zależy.
I 3 najważniejsze zasady:
-dobra postawa ciała przez cały dzień bez żadnych przeciążen
-dużo regeneracji
-w miarę dobra dieta bez smieciowego jedzenia i dużo wody

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Polo2109 edytował ten post 07 stycznia 2017 - 16:03

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych