Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podciaganie w L sit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
ancopi

ancopi

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów
Witam, od jakiegos czasu przerzucilem sie na podciaganie w L sicie i mimo tego ze slyszalem ze sa ciezsze od regularnych podciagniec, w moim przypadku jest odwrotnie.

Od dawna nie moglem zwiększyć numeru powtórzeń w podciagnieciach mimo treningu z drabinami. Poprostu gdy sie podciagam (regularnie nachwytem) czuje dziwny dyskomfort tak jakby cos mnie blokowalo przed momentem gdy wychodze szyja nad drazek.
Lecz gdy wyciagne nogi do przodu w L sit, ten dziwny dyskomfort znika.
Czy ktoś z was mial podobnie?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
  • 0

#2
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Ja, gdy podciągam się w L-sicie to mam problem na samym początku ruchu, kiedy ręce są całkowicie wyprostowane. Wtedy, pokonanie kilku pierwszych centymetrów takiego podciągnięcia wiąże się z dziwnym przeskokiem w barkach i generalnie dość nieprzyjemnym uczuciem (w końcu chrupią jakby miały się połamać). Potem idzie okej i bez problemów, chodzi tylko o sam początek ruchu kiedy nogi są idealnie równolegle do podłoża a ręce proste. Wszystko jest zaś bezproblemowo kiedy nie wyprostowuje do końca rąk w dolnej fazie ruchu. Ma ktoś z was może coś podobnego?
Do autora:
Może dlatego, że inne mięśnie biorą udział, kiedy już głowa mija drążek? Niestety nie spotkałem się z czymś takim, ciężko mi cokolwiek wymyślić. Ale skoro już jesteśmy przy l-sicie w podciąganiu to napisałem o swoich spostrzeżeniach z tym ćwiczeniem.


  • 0

#3
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Ja, gdy podciągam się w L-sicie to mam problem na samym początku ruchu, kiedy ręce są całkowicie wyprostowane. Wtedy, pokonanie kilku pierwszych centymetrów takiego podciągnięcia wiąże się z dziwnym przeskokiem w barkach i generalnie dość nieprzyjemnym uczuciem (w końcu chrupią jakby miały się połamać). Potem idzie okej i bez problemów, chodzi tylko o sam początek ruchu kiedy nogi są idealnie równolegle do podłoża a ręce proste. Wszystko jest zaś bezproblemowo kiedy nie wyprostowuje do końca rąk w dolnej fazie ruchu. Ma ktoś z was może coś podobnego?
Do autora:
Może dlatego, że inne mięśnie biorą udział, kiedy już głowa mija drążek? Niestety nie spotkałem się z czymś takim, ciężko mi cokolwiek wymyślić. Ale skoro już jesteśmy przy l-sicie w podciąganiu to napisałem o swoich spostrzeżeniach z tym ćwiczeniem.

Też tak miałem, teraz już nie jest to aż tak częste ale czasem też chrupnie jak dla zabawy podciągnę się w L-HANG. :) Trzeba zadbać o mobilność barków.


  • 1

#4
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Ok, dzięki za odpowiedź, po prostu ilość siły którą muszę użyć na samym początku ruchu jest nieproporcjonalnie większa do tej którą używam przez całą jego resztę, aż do głowy nad drążkiem. Tylko ten początek jest taki ciężki, myślałem, że może przez pełen wyprost rąk jakieś mięśnie się odłączają i potem gdy je z powrotem zginam muszą się "zapiąć" i to przez to. W każdym bądź razie na mobilność barków robię to ćwiczenie z kijem, które nazywa się bodajże łamacz barków i myślę, że jest całkiem spoko :) 


  • 0

#5
ancopi

ancopi

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów
Moze powinnes sprobowac podciagac sie na ringach. Wtedy twoje barki beda mogly sie poruszac jak chca, na drazku nie jest to mozliwe.

Ja naprzyklad mam problem z lewym barkiem i nie moge wyprostowac reki nad glowe. Mimo ciaglego rociagania, nie jestem w stanie zrobic cwiczen jak mostek lub wyciskania zolnierskiego lewa reka.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
  • 0

#6
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

W sumie, to mógłbym przerzucić się na kółka, mam zakupione i służą mi do dipów zwykłych i bułgarskich. Myślicie, że to dobry pomysł przerzucić się na stałe z drążka na ringi? Tam w podciąganiu to w sumie na początku nachwyt w połowie ruchu chwyt neutralny a na końcu podchwyt. Tak idzie najnaturalniej na kółkach ruch, przynajmniej mi.


  • 0

#7
ancopi

ancopi

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów
Jak dla mnie to podciaganie to podciaganie, bez wzgledu na typ chwytu, a napewno wypadku gdy cos boli w stawach i gdy jakis ruch powoduje bol a mozesz tego uniknac przez zmiane choćby chwytu to czemu tego nie zrobic.


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
  • 1

#8
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Jak mamy nogi wyciągnięte do przodu (L-sit) to zmienia się dźwignia, tułów jest bardziej równolegle w barkami, przez co potrzebna jest w nich większa mobilność, tyczy się to pełnego wyprostu, bo potem przenosi się to bardziej na stawy łokciowe, mobilizacja stawów barkowych napewno pomoże, ale zawsze podciąganie w L-sicie będzie trudniejsze.

Do autora wątku to nie wiem co może być przyczyną, może nie opuszczasz się do końca (nie czując tego)?, wydaje mi się też, że w l-sicie bardziej angażowany jest najszerszy (względem ramion), ćwiczyłeś może kiedyś najszerszy inaczej? np. na siłowni?


  • 1

#9
ancopi

ancopi

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów
Ogolnie to patrzac na moja sylwetke to moje miesnie ramion sa dosc mizerne, za to mięśnie najszersze grzbietu sa dojsc rozbudowane.
Nie wiem czemu tak jest ze nigdy nie moglem rozbudowac bicepsa nawet jeszcze gdy cwiczylem n silowni.
Najszerszy grzbietu rozbudowal sie dopiero gdy zaczolem kalistenike. I raczej opuszczam sie do samego końca.


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
  • 0

#10
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Temat Ancopiego a sam czegoś ciekawego się dowiedziałem, dzięki chłopaki :)


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych