Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dieta tłuszczowa, insulina, zdrowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21
zhiqiang

zhiqiang

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów

dużo ograniczeń jest na tej tłsuzczówce, jestem raczej łasuchem a nie człowiekiem który uwielbia tłuste :P

lubie czasem wpieprzyć żelki czy inne WW proste, a na tłuszczówce to co 2-3 żelki i koniec żółtka + masło + śmietana, no brzmi kusząco hah!.. 


co do tej adaptacji to od razu węgle przyciąć do 100gram i zwiększać tłuszcz? szkoda, że na tłuszczówce też trzeba uważać na białka, bo chętnie bym się najadał kiełbasami xD 


Użytkownik zhiqiang edytował ten post 09 grudnia 2016 - 20:49

  • 0

#22
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów
żaden problem jesc kielbase. wybierz tlusty egzemplaz, pokroj na srednie kawalki i podsmaz na 1/4 lub 1/3 kostki smalcu, potem podsmaz na tym tluszczu 2 glowki cebuli, 2 zabki czosnku i 2 ogorki kiszone pokrojone w plastry, do tego dodaj ulubione przyprawy i gotowe. tlusto i smacznie.
moja zona bardzo czesto je taka kielbase, a jak poszla zrobic badania krwi to lekarka patrzac na jej wyniki i sluchajac co je patrzyla jak na ufoka bo miala takie dobre wyniki.

na tluszczowce tez mozna jesc slodycze tylko trzeba je zrobic samemu. z zoltek, smietanki i gozkiej czekolady mozna zrobic mega mus czekoladowy, jak dodasz maskarpone to masz tiramisu. jak w kazdej diecie ogranicza cie tylko twoja wyobraznia. wiekszosc przepisow z typowej diety mozna przerobic na potrawy typu lchf i na odwrot, kwestia doboru odpowiednich skladnikow.

co do ilosci bialka. jezeli twoja praca i treningi pozwalaja na wykorzystanie tego bialka ktore zjesz to mozesz go zjesc wiecej, jak bedziesz pracowac na budowie i bedziesz robic ciezkie treningi to wiadomo ze organizm bedzie potrzebowal wiecej bialka na odbudowe niz gdybys pracowal za biorkiem i twoj trening ograniczaoby sie do spaceru na trasie kanapa-lodowka-kanapa. po prostu zastanow sie ile czego potrzebujesz. szkoda by bylo wydalac cos co mozesz wykorzystac z korzyscia dla siebie.
  • 0

#23
XaroN

XaroN

    Obiektywność > Subiektywność

  • Użytkownik
  • 10 postów

Dodam jeszcze od siebie, że z początku może się wydawać, że jest dużo ograniczeń, ale z biegiem czasu zaczynasz inaczej patrzeć na jedzenie. Kiedy mija uzależnienie od cukru, jest łatwiej, później traktujesz jedzenie jako zwykłą potrzebę fizjologiczną, dużo ludzi traktuje żarcie jako świętość, pokusę, całkiem niepotrzebnie, lepiej skupić się na innych rzeczach.

Choć czasem na każdego przychodzi ochota na coś słodkiego, na pomoc przychodzą liczne przepisy, jak to już eragon3d napisał.


  • 0

#24
zhiqiang

zhiqiang

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów

czytam o tym i tamtym, nie ma jednego SKUTECZNEGO sposobu żywienia, więc nie wiem czy prościej nie będzie zostać przy HCLF ;) przecież ryż dziki, basmati, jaśminowy czy gryczana niepalona to nie to samo co żelki czy inny typowo przetworzony cukier :P


zwłaszcza, że ten okres adaptacji trwa do 3 msc, ja potrzebuje się przygotować do testów do szkoły wojskowej na lipiec, więc sami wiecie. 


Według mnie tłuszczówka jest dla emerytów, chorych albo grubasów. Ja jestem młody, chudy i zdrowy, więc chyba pozostane przy węglach, a jak będzie się coś dziać to będę miał w pamięci, że optymalna może mi pomóc.


Użytkownik zhiqiang edytował ten post 09 grudnia 2016 - 22:46

  • 0

#25
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Faktycznie okres adaptacji trwa do 3 miesięcy, ale u ludzi już w pełni dojrzałych, których organizmy osiągnęły ostatnie stadium (można powiedzieć takie 30+ lat). Jednak u młodych ludzi hormony są w stanie załatwić sprawę i nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś po tygodniu był już "nawrócony". A jeśli myślisz o testach do szkoły wojskowej to zakładam, że jesteś raczej młody. Choć z drugiej strony w wojsku będziesz jadł bardziej to co podadzą, przynajmniej na uczelni, więc musiałbyś pewnie pokombinować - no ale to zmartwienie na przyszłość.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#26
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Ja nie miałem naprawdę żadnych problemów gdy zmieniałem paliwo, tak gdyby okres przejściowy nie istniał, tylko bardzo szybko spadała waga, która potem o ok 1/5 utraconej wzrosła i utrzymuje się cały czas, ale to raczej nic złego. No i też nie trzeba jeść tego co podadzą jak prawi Pablo, bo ja jem śniadanie o 6:30-7:00 i obiadokolacje jak wracam o 17:00. Jak ktoś ma zajęcia 8-20 to można wziąć cos na wynos.
  • 0

#27
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

czytam o tym i tamtym, nie ma jednego SKUTECZNEGO sposobu żywienia, więc nie wiem czy prościej nie będzie zostać przy HCLF ;) przecież ryż dziki, basmati, jaśminowy czy gryczana niepalona to nie to samo co żelki czy inny typowo przetworzony cukier


zwłaszcza, że ten okres adaptacji trwa do 3 msc, ja potrzebuje się przygotować do testów do szkoły wojskowej na lipiec, więc sami wiecie.


Według mnie tłuszczówka jest dla emerytów, chorych albo grubasów. Ja jestem młody, chudy i zdrowy, więc chyba pozostane przy węglach, a jak będzie się coś dziać to będę miał w pamięci, że optymalna może mi pomóc.

Przy większej podaży weglowodanow problemy zdrowotne szybciej się pojawia niż przy większej podaży tłuszczy nasyconych.

Jeśli pojawiły się już drobne bądź bardziej większe problemy ze zdrowiem, wtedy człowiek szuka pomocy i ratunku. Po co komplikować sprawę.
Żyj zdrowo i odzywiaj się zdrowo.
I nie wierz piramidzie zdrowego odżywiania wypromowanej przez USA.

Przeczytaj kilka dobrych książek, poszerzaj wiedzę i nie bądź zamknięty w jajku mając jeden punkt widenia.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#28
zhiqiang

zhiqiang

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów

zostaj przy węglach, jak zachoruje to wrócę do was ;)

wracając haniibal do wybiegania to i tak go nie robie, bo nudne jest dla mnie dreptanie po 45-60 minut, a i bez tego się obejdę. 

Test coopera robie na 3100 ;P więc nie ma źle 


Użytkownik zhiqiang edytował ten post 10 grudnia 2016 - 18:40

  • 0

#29
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Jak bedziesz mial sufit i dalej nie wzbijesz sie, to zaczniesz myslec..... nad wydolnoscia tlenowa (wybiegania). Rob jak uwazasz za sluszne.

Mozesz isc do klubu lekkoatletycznego, gdzie bys trenował pod okiem trenera.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#30
zhiqiang

zhiqiang

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów

Jedzenie ma wpływ na zdrowie niewątpliwie. Odebrałem właśnie dziś wyniki 

Tarczyca:
FT3 3.42 pmol/l (3.95 - 6.8) -
FT4 15.85 pmol.l (12 - 22)
TSH 4.11 ulU/ml (0.27 - 4.2)

Wątroba
ALT 19.3 U/L (<41) 
AST 26.3 U/L (<40)
GGTP 17 U/L (<60)
ALP 64 U/L (40-129)
BILIRUBINA CAŁKOWITA 1.29 mg/dl (<1.2) +

Lipidogram
Cholesterol całkowity 213 mg/dl (<190) +
LDL 111 mg/dl 

HDL 100 mg/dl (>40)
Triglicerydy 39 mg/dl (<150)

Cukier
Glukoza 92 mg/dl (60-99mg/dl)



Ktoś mi wyjaśni jakie są zależności między(proporcje?) ft3,ft4 i TSH i jak jedzenie wpływa na te dane hormony? WW podwyższają czy obniżają, bo nie pamiętam jak to było właśnie. 

 


Użytkownik zhiqiang edytował ten post 27 grudnia 2016 - 20:30

  • 0

#31
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Co do bilirubiny to z tego co wiem jej podwyższony wskaźnik może być efektem treningów - dlatego przed badaniami zaleca się te 2-7 dni przerwy, przynajmniej tak słyszałem.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#32
zhiqiang

zhiqiang

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów

Wydaję mi się, że diety Lowcarb są niekorzystne dla tarczycy (czyt. niedoczynność).

Pany mam problem :-D 

-jak trwoga to do Boga, ale sprawa wygląda tak. W święta odpuściłem całkowicie diete (jestem obecnie na Highcarbie), no i strasznie się obżarłem, ciasta to zjadłem matce pół blachy, krokietów to nawet nie mówie ile wchłonąłem. Moja normalna waga to 66-67 przy 178cm wzrostu i 78cm w pasie, a obecnie 70-71kg i 83 w pasie, wątpie żeby to był glikogen i woda, co radzicie jak się tego pozbyć?

Jestem szczupły, a baniak mi trochę wystaje. Możę przeżywam i jestem przewrażliwiony na tym pkt, ale jednak 'przybyło' :D 

 


Użytkownik zhiqiang edytował ten post 28 grudnia 2016 - 21:25

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych