Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jaki trening na mięśnie brzucha zamiast wznosów nóg na drążku

mięśnie brzucha

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Rudi

Rudi

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Z powodu kontuzji (podrażniony mięsień biodrowo lędźwiowy) jestem zmuszony zrezygnować na pewien czas ze wznosów nóg (odradza mi fizjoterapeuta). Generalnie objawia to się tak że podczas wznosów czuję ból/mocne ciągnięcie w pachwinie. Czy znajdzie się jakaś alternatywa tego ćwiczenia ?


  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Dragon flagi, wznosy kolan (jeżeli nie czujesz dyskomfortu), AB roller (można również sobie poradzić bez kółka), hollow body, plank gimnastyczny, scyzoryki.

 

Ten filmik polecam

Spoiler


  • 0

#3
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

myślę że lepiej nie robić wcale ćwiczeń koncentryczno-ekscentrycznych gdzie trzeba naprawdę mocno spiąć nogi. Ja bym skupił się na sylwetkach w każdej postaci. hollow, arch, planki przodem, bokiem. Wszystko lajtowo jeżeli chodzi o czas ale maksymalnie skupienie nad techniką. Okazja na szlifowanie podstaw


  • 0

#4
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Kiedy robisz podciąganie, trzymaj hollow, ale nie unoś nóg zginając się w biodrach tylko w odcinku lędźwiowym.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mięśnie brzucha

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych