Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Od zera do fighter'a :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#41
3.14 ™

3.14 ™

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 45 postów
Od podsumowania tygodnia (wtorek) nie zrobiłem żadnego treningu siłowego, ponieważ przygotowywałem się na sparingi, które odbyły się w sobote :)) mimo to zanotowałem niewielki progres względem ubiegłego tygodnia.
Podciąganie
Udało mi się dorzucić dodatkowy obwód (trzeci) którego nie dawałem zrobić tydzień temu. Obciążenie bez zmian.

Chwyt i brzuch
Brzuszki w zwisie +5kg 20/20/20--------------- +7.5kg 20/20/20
Zwis z ręcznika 40s/40s/45s----------------------50s/40s/45s
Próby stania na palcach (jak do hs) 2/2/2-------bez zmian (czasem nawet udaje mi się kilka sekund ustać :) )
Trzymanie talerza miedzy palcami (+13.75kg) 35s/20s/20s------(+13.75kg) 35s/30s/25s
  • 0

- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.


#42
3.14 ™

3.14 ™

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 45 postów
Kolejny udany tydzień :) Tym razem jednak czas na małe zmiany, które opisze w dalszej części.
Najpierw jednak wyniki :
Podciąganie
5x +15kg----------------5x +17,5kg
3x dynamiczne-------3x dynamiczne
5x +12,5kg----------------5x +15kg
3x dynamiczne-------3x dynamiczne
5x +10kg-----------------5x +12,5kg
3x dynamiczne-------3x dynamiczne
(2 obwody)
Progres widać z tygodnia na tydzień, co mnie bardzo cieszy :) jednak podciągnięcia męczą mnie na tyle, że następnego dnia nie jestem w stanie utrzymać ciężaru z zadowalającym wynikiem, więc postanowiłem, że od teraz chwyt będę robił bezpośrednio po podciąganiu "na dobicie " :)
Za to do brzucha dodam dodatkową serię "siłową " z dużym ciężarem do kilku ruchów :)
Tego samego dnia co brzuch zamierzam robić nogi (pierwszy raz w życiu na poważnie ^^) celując głownie w dynamikę i zastanawiam się nad pompkami na jednym ręku przeplatanych z pompkami z klaśnięciem. :)
  • 0

- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.


#43
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Siemanko, powracam do sportów walki. Co u Ciebie się najlepiej przełożyło jak dotychczas na walkę? Jakieś rady co do łączenia treningów siłowych z walką?


  • 0

#44
3.14 ™

3.14 ™

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 45 postów
Poza częstym szlifowaniem techniki, bardzo wiele mi dało przeplatanie serii siłowych z dynamicznymi. Przeplatanie treningów (np pn -siłowe, wt-dynamiczne) działało w moim przypadku o wiele gorzej. Dodatkowo mocne skupienie się na sile chwytu (szczególnie przy grapingu, ale w sile ciosu też swoje daje).
-Brzuch katuj na wszystkie sposoby z uwzględnieniem dynamiki spięcia (im bardziej dynamiczny brzuch tym silniejszy cios).
-W tym dzienniku, kiedyś wrzucałem filmik Mańkowskiego, polecam też to robić i przy okazji obczaić jego cały kanał :)
-No i na koniec mobility (najlepiej całego ciała, ale ja się najbardziej skupiam na kręgosłupie bo mam w nim duże ograniczenia ruchowe)
To moim zdaniem takie najważniesze wnioski, do których doszedłem podczas swoich treningów :D

Użytkownik 3.14 ™ edytował ten post 05 lutego 2017 - 19:44

  • 0

- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.


#45
3.14 ™

3.14 ™

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 45 postów
Siemaneczko! :D
Wrzucam zapiski kolejnego progresu :)

Podciąganie i chwyt

5x +17.5kg----------------5x +18.75kg
3x dynamiczne-------3x dynamiczne
5x +15kg----------------5x +16.25kg
3x dynamiczne-------3x dynamiczne
5x +12.5kg-----------------5x +13.75kg
3x dynamiczne-------3x dynamiczne
(2obwody)

Zwis z ręcznika------- 40s/30s
Trzymanie talerza 12.5kg--------30s/15s

z uwagi, że zbliżam się do mojego dawnego maksa w podciągnięciach (20kg) to postanowiłem trochę spowolnić progres, aby utrzymać jego ciągłość :) Na "dobicie " zrobiłem jeszcze 2 serie spięć pleców w zwisie z 20kg.
Chwyt wyszedł gorzej niż ostatnio, ale podejrzewam, że to tylko chwilowy spadek.

Brzuch, pompki, nogi

Brzuszki w zwisie +15kg 10/10
+7.5kg 20/20
Pompki powolne (5s w dół, 5s w górę) x5
Pompki z klaśnięciem x3
(Z pompek robię 5 obwodów)
Przysiady powolne (5s w dół, 5s w górę) 5x
Szybkie przysiady x3
(Również 5 obwodów)

Przysiady są dosyć delikatne, ale próbuję rozrusząć bolące kolano z czasem.będę zwiększał ilości. Brzuch po treningu trochę "obijam "dla lepszego efektu.
Podsumowywując cały tydzień uważam, że robienie chwytu z podciągnięciami to był dobry pomysł, bo wtedy przedramiona nie wyrabiały :)
  • 0

- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.


#46
3.14 ™

3.14 ™

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 45 postów
Wczoraj po ponad godzinnym treningu podciągnięć wziąłem się za rekord (+25kg) i zrobiłem jedno podciągnięcie. MASŁO! :D
Dodatkowo zauważyłem taką sprawę, że w pn (trening zapisywany tu na dzienniku) mój max to 2 obwody, ale na kolejnym treningu jestem w stanie zrobić już 3 (śr)
  • 0

- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.


#47
3.14 ™

3.14 ™

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 45 postów
Podciąganie i chwyt

5x +20kg
3x dynamiczne
5x +17.5kg
3x dynamiczne
5x +15kg
3x dynamiczne
(2obwody)

Zwis z ręcznika------- 45s/40s
Trzymanie talerza 15kg--------20s/20s

Podciąganie idzie gładko. Uważam progres +1.25kg/tyg za optymalny przy reszcie treningów :)

Brzuch

+15kg 10/10
+10kg 20
+0kg 20

Reszte treningu zastąpiłem walentynkowym cardio :DD

Użytkownik 3.14 ™ edytował ten post 15 lutego 2017 - 11:13

  • 0

- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych