Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Stagnacja plecy | bicepsy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Skaipi

Skaipi

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Witam. Od kilku tygodni borykam się z problemem "niedotrenowania" pleców i bicepsów. Do tej pory wykonywałem podciągnięcia na oraz pod chwytem

4 serie 8 powt (przerwy 1-2min). Nie jestem w stanie dołożyć kolejnego ćwiczenia z powodu zmęczenia, ale jednocześnie następnego dnia nie czuję efektów treningu a całość mogę bez problemu wykonać z taką samą intensywnością. Czy powinienem na razie trzymać się takich ćwiczeń czy lepiej jednak wymienić je na inne, jeżeli tak to jakie? Dodam tylko, że moim obecnym priorytetem jest budowa masy mięśniowej.


  • 0

#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Jeśli Twoim priorytetem jest budowa masy mięśniowej to zawsze dobieraj ćwiczenie tak abyś był w stanie wykonać maksymalnie 10 powtórzeń i rób 4-5 serii z krótkimi przerwami pomiędzy (tak do 1 minuty). Co jakiś czas sprawdzaj ilość powtórzeń i w razie wzrostu utrudnij ćwiczenie. Jednak taka masa mięśniowa będzie słabszej jakości i nie przełoży się za bardzo na siłę.


  • 0

#3
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

na bica nachwyt wąski na drążku, dużo serii jak ma być masa tak z 10 nawet


  • 0

#4
Leszczyk

Leszczyk

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

na bica nachwyt wąski na drążku, dużo serii jak ma być masa tak z 10 nawet

niby czemu az 10?


  • 0

#5
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Im więcej powtórzeń zrobisz w krótszym czasie tym bardziej dasz mięśniom bodziec do rozrostu. Ja na masę robiłem 10x5 a czasami nawet i więcej serii. Chodzi o to żeby dowalić mięsień "chemicznie". Zupełnie odwrotnie niż w treningu na siłę :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych