Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

kalistenika + silownia - plan do oceny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
peper123

peper123

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

FBW 3 dni pon,sr,pt

 

A:

Martwy ciąg 5x5

Pull up 5x5

dipsy 5x5

ohp 5x5 

podciaganie australisjskie z izolacja bicepsów 3x8

francuskie 3x8

 

B:

Przysiad 5x5

Pull up 5x5

dipsy 5x5

hspu/pike push up 5x5

bic sztanga 3x8

wjazdy 3x8

 

może być taki plan ? coś zmienić ? dodać ?


Użytkownik peper123 edytował ten post 30 czerwca 2016 - 12:26

  • 0

#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

A po co Ci te izolacje, i np. pull up razem z australijskim na jednej sesji? Nie napisałeś celu ani nic :)


  • 0

#3
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

jesteś już na poziomie ohp i hspu? Jeśli tak to ja sensu podciągania australijskiego nie widzę


  • 0

#4
peper123

peper123

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
Celem jest przede wszystkim siła i masa. W takim razie jakie ćwiczenia wielostawowe na siłowni łączyć z ćwiczeniami kalistenicznymi?
  • 0

#5
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Celem jest przede wszystkim siła i masa. W takim razie jakie ćwiczenia wielostawowe na siłowni łączyć z ćwiczeniami kalistenicznymi?

Dla mnie najlepsze

Pull
Podciaganie podchwyt/nachwyt
Wioslowanie sztangą ( najlepsze pendlay'a)

Push
Dipy / wyciskanie plaska / pompki na kolkach na podwyzszeniu
Hspu / wyciskanie zolnierskie

Legs + core
Martwy ciąg
Przysiady ze sztangą
Wspiecia lydek

Lower back extension/Wznosy nog w staniu na glowie/ rekach
Wznosy nog/ dragon flag


Z powyzszych cwiczen stworz sobie plan.
Chcesz masy i siły to rób najlepiej 3-5 serii po 5-10 powt.
Np zaczynasz ( przykladowe cwiczenie)
1 trening
3x5
2 trening
4x5
3 trening
5X5
4 trening
5X7
Itd.

Oczywiscie nie musisz isc takim tempem jesli masz dobry postep to dodajesz wiecej powt, ale pamietaj aby sie nie przeforsowac.
Zostawiaj po prostu 1-2 powt w serii przed nieudaną próbą i progresuj na spokojnie.

Napisz jeszcze staz trn, waga, wzrost wiek itp


Powodzenia!
  • 0

#6
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Remix, z tym ohp to chyba chodziło mu o overhead press (wyciskanie żołnierskie) a nie oap (one arm pull up), jeśli tak i wrzucasz tam jakiś konkretny ciężar to nie rób tego wyciskania po podciąganiu z tego samego powodu, z którego nie robi się po podciąganiu martwego ciągu. 


  • 0

#7
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

tak myślałem, że idzie o podciąganie na jednej:)


  • 0

#8
peper123

peper123

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
Wiek 19, 189cm, 90kg
Ze sportem styczność praktycznie całe życie,gram w koszykówke,ten trening traktuje jako przygotowanie do nowego sezonu.

Clyde,z tych ćwiczeń mam sobie ułożyć plan push&pull&legs rozumiem? Jestem zwolennikiem treningów typu FBW i chciałbym przy nim zostać, więc jak to wszystko rozłożyć żeby ćwiczenia się nie "gryzły"?
  • 0

#9
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Wiek 19, 189cm, 90kg
Ze sportem styczność praktycznie całe życie,gram w koszykówke,ten trening traktuje jako przygotowanie do nowego sezonu.

Clyde,z tych ćwiczeń mam sobie ułożyć plan push&pull&legs rozumiem? Jestem zwolennikiem treningów typu FBW i chciałbym przy nim zostać, więc jak to wszystko rozłożyć żeby ćwiczenia się nie "gryzły"?


Jak fbw:
Pierwsze muszą być nogi napewno to przysiady i martwy lub rozdzielisz to np
1. trening martwy
2. trening przysiad itd

Pozniej to juz mozna kombinowac, superserie z pchającymi i ciągnącymi ruchami itp, bo trening sporo moze zająć.
Brzuch na końcu, a jeśli chodzi siłe kregoslupa to mozesz na samym poczatku treningu progresje do wznosy przy scianie.
A jakbyś chciał dodać jeszcze pozycje statyczne to na samym poczatku kiedy jestes swiezy.

Nie chodzilo mi o push pull legs tylko o najlepsze cwiczenia na poszczegolne ruchy.
Fajna opcja to tez trening gora dół na 4 dni, ale ty wolisz fbw to jak chcesz.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych