Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Ćwiczenia "lower body"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Ćwiczenia do oceny:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Czy te wznosy nóg odwrotne mają jakieś przełożenie na wage tyłem lub martwy ciąg? Ostatnio w nich ładny postęp poszedł, w rozkroku są teraz banalne, ze złączonymi nogami to już wyzywanie, ale idzie dobrze.

 

2. Przysiady to dzisiaj ćwiczenie które chciałem najbardziej zrobić bo jak widać, robię już bez podkładek po pięty. Ogólnie mam o wiele lepszą mobilność niż pare miesięcy temu.

 

3.W martwym ciągu robię wg Caculina - najpierw nogi, później plecy

 

What do you think?


  • 0

#2
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Martwy ciąg git. Plecy idealnie proste, ruch płynny bez szarpania ramionami.
Przysiady. Wszystko ok tylko ta głowa xD wiem że robisz przysiady olimpijskie i chcesz mieć tułów idealnie prosty jednak ja bym nie przesadzał. Minimalnie weź głowę unieś do góry i będzie git.
Power clean. Tutaj robisz chyba całkiem inne ćwiczenie tylko nazwy Ci się pomyliły. Power clean polega na tym że robisz klasyczny mc ( nogi blisko siebie ręce troche szerzej niż barki ) z tym że w górnej fazie odbijasz od ud sztangę i zarzucasz ją na bary. Jest to ćwiczenie bardziej pod olimpijskie podnoszenie ciężarów xD
Wygląda to mniej więcej tak:

https://m.youtube.co...h?v=KjGvwQl8tis
  • 0

#3
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Martwy ciąg git. Plecy idealnie proste, ruch płynny bez szarpania ramionami.
Przysiady. Wszystko ok tylko ta głowa xD wiem że robisz przysiady olimpijskie i chcesz mieć tułów idealnie prosty jednak ja bym nie przesadzał. Minimalnie weź głowę unieś do góry i będzie git.
Power clean. Tutaj robisz chyba całkiem inne ćwiczenie tylko nazwy Ci się pomyliły. Power clean polega na tym że robisz klasyczny mc ( nogi blisko siebie ręce troche szerzej niż barki ) z tym że w górnej fazie odbijasz od ud sztangę i zarzucasz ją na bary. Jest to ćwiczenie bardziej pod olimpijskie podnoszenie ciężarów xD
Wygląda to mniej więcej tak:

https://m.youtube.co...h?v=KjGvwQl8tis



Wlasnie jak kieruje tak glowe to latwiej mi plecy proste utrzymać, popracuje jeszcze nad tym

Ja myslałem że power clean to zarzut na klatke piersiową czy już calkiem cwiczenia pomyliłem?
Wydaje mi sie że robie zarzut ?
  • 0

#4
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

Zarzut naklate to to samo co power clean. Tylko tu nazwa polska a tam angielska ;) 



Także jest to złe wykonanie lub po prostu jest inna wersja tego tego ćwiczenia :) 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych