Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

E-booki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1
wiciuoxford

wiciuoxford

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów
Cześć, poszukuje jakiejkolwiek literatury związanej z Kalistenika w formie elektronicznej. Czy ktoś z was jest w posiadaniu takowej i mógłby mi coś przesłać na maila?
  • 0

#2
matpol

matpol

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Znajdziesz w pdf wszystkie części skazanego na trening.


  • 0

#3
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

Znajdziesz w pdf wszystkie części skazanego na trening.


Nigdzie nie mogłem znaleźć trzeciej części a szkoda bo chciałbym się pośmiać. Może dasz linka ?
  • 0

#4
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

skazanego omijaj (plany treningowe i progresje bo wiedza jest dość użyteczna). Ściągnij sobie:

overcoming gravity-steven low

building the gymnastic body- ch.sommer

wszystkie foundation,handstand, rings od sommera (tutaj na chomikach nie znajdziesz ale na torrentach owszem)

Książki caculina:

-nagi wojownik

-rozciąganie odprężone

-super stawy

I jeszcze może olivier lafay-trening siłowy bez sprzętu

 

Coś możesz jeszcze nauczyć się od braci Kavaldo ale to raczej papka ze zdjęciami :)


  • 0

#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Mimo wszystko polecam zainwestować i wesprzeć twórców niż ściągać PDFy, ale oczywiście nikomu kazań nie będę prawił - mówię jak zrobiłbym na Twoim miejscu.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#6
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

No prosze, Skazanego omijac i w ogole beczka smiechu, forum jednak uczy i bawi.


  • 1

#7
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość
Skazany ma fajne progresje i ćwiczenia, ale beznadziejne te plany są w 1 czesci. 2 i 3 czesc wg mnie wszystko jest dobrze zrobione.

I tak polecam wszystkie czesci, sporo wiedzy tam jest.
  • 0

#8
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Dokładnie, ze skazanego zawsze coś ciekawego można zaczerpnąć, również polecam tę książkę, nie żałuje wydanych pieniędzy. Wprowadziła mnie w świat kalisteniki i dała bardzo wiele, a opluwana jest chyba w większości tylko przez to, że nie ma tam na co drugiej stronie tekstów ala No Pain No Gain! Go Hard Or Go Home! i innego chłamu. Tylko wymaga trochę pokory od czytelnika i schowania "ego do kieszeni". Wiem, wiem, plany może i nie powalają, ale książki mimo wszystko są bardzo dobre. Choć prawdę mówiąc mój trening opiera się teraz na czymś w rodzaju Weterana i dobrze mi się ćwiczy, nie narzekam. 


  • 0

#9
matpol

matpol

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Trzecia część skazanego jest na pewno w języku angielskim.


  • 0

#10
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Dokładnie, ze skazanego zawsze coś ciekawego można zaczerpnąć, również polecam tę książkę, nie żałuje wydanych pieniędzy. Wprowadziła mnie w świat kalisteniki i dała bardzo wiele, a opluwana jest chyba w większości tylko przez to, że nie ma tam na co drugiej stronie tekstów ala No Pain No Gain! Go Hard Or Go Home! i innego chłamu. Tylko wymaga trochę pokory od czytelnika i schowania "ego do kieszeni". Wiem, wiem, plany może i nie powalają, ale książki mimo wszystko są bardzo dobre. Choć prawdę mówiąc mój trening opiera się teraz na czymś w rodzaju Weterana i dobrze mi się ćwiczy, nie narzekam. 

No narzekaja na Skazanego, bo nie dal gotowcow na plany i progresje dla kazdego niezaleznie od wieku, stazu, wzrostu, miejsca zamieszkania i koloru oczu. Co za swinstwo, przeciez powinien kazdemu dogodzic i jeszcze 10 dolcow zalaczyc miedzy kartkami.


  • 1

#11
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów
Zajzyj na exsite
Do tego w skazanym polecane jest tylko jedno cwiczenie na partie. Toz to durnota, powinno byc ich conajmniej po 5 cwiczen w kilkunastu odmianach, przeciez dopiero wtedy trening bedzie efektywny 😁
  • 0

#12
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Zależy co kto rozumie przez "skazanego". Bo w I tomie faktycznie nie jest może zawarte wszystko, ale jeśli przez skazanego rozumiemy tomy 1,2 i 3, C-mass oraz wiedzę zawartą w artykułach Wade`a ( a przynajmniej tak podpisanych ) na blogu PCC oraz w SuperFAQ to jednak jest tego znacznie znacznie więcej. Zarówno pod kątem ćwiczeń, jak i planów.


  • 0

#13
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

ja nie polecam planów treningowych z jednego powodu. Podam dobrze znany przykład z tego forum. 

"siemka, ćwiczę już rok i dalej nie umię się podciągać. Od pół roku stoję na (nie wiem który to krok) podciąganiu australijskim. co robić???"


  • 0

#14
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

Zajzyj na exsite
Do tego w skazanym polecane jest tylko jedno cwiczenie na partie. Toz to durnota, powinno byc ich conajmniej po 5 cwiczen w kilkunastu odmianach, przeciez dopiero wtedy trening bedzie efektywny 😁

No jak dla Ciebie kilka serii tygdniowo pompek ( jeszcze tych pierwszych kroków) to szczyt możliwości to gratuluje ambicji.
Właśnie Skazany wyrabia takie zryte podejście. Po tem ludzie pieszczą się na treningach i oczekują efektów.
Jakoś Ci co osiągnęli najwięcej nie zaczynali w ten sposób trenować. Od razu ciężko zapierdalali. Teraz są najlepsi. NP. taki " Kura Workout ". Myślisz że on się bawił w jakieś pompki przy ścianie?

Do mnie skazany to komedia.

Ja też niestety dość długi czas miałem takie podejście. I musze powiedzieć że tylko zmarnowałem swój czas. Lepiej nic już nie robic niż jak treningi mają wyglądać w ten sposób:)
  • 0

#15
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Cóż, to Twoje zdanie. Wielu osobom "Skazany" pomógł wzmocnić stawy czy wrócić do treningów po kontuzji, innych nauczył systematyczności i podstawowych metod progresji dając tym samym frajdę towarzyszącą przechodzeniu przez pierwsze kroki (w końcu mamy wtedy wrażenie progresu, całkiem słusznego zresztą). Na podkręcenie tempa przychodzi czas, wszystkie wyczerpujące układy typu interwały czy specjalistyczne programy typu 5x5 stoją przed nami otworem po odbytym okresie wstępnym przygotowującym organizm do dalszego wysiłku.

 

Nie do końca rozumiem czemu ludzie tak bardzo lubią pomijać ten etap i rzucać się na głęboką wodę. Spójrzcie na sensownie rozplanowane periodyzacje w przypadku biegania czy pływania, tam zawsze pierwsze 4-8 tygodni poświęca się na luźniejsze treningi (w przypadku planów treningowych trwających 20-24 tygodnie, tak na oko). Przez kolejne etapy stopniowo podkręca sie tempo a ostatni etap jest już tym "specjalistycznym", w którym skupiamy się na rozwijaniu wybranego aspektu (może to być szybkość, może wydolność tlenowa i wiele innych). Skoro zawodowcy wykonują ten przygotowujący etap to dlaczego początkujący mieliby go porzucać?

 

Nawet ciężarowcy obniżają nieraz ciężary. Kulturyści też czasem wrzucają luźniejsze treningi. Arnold polecał zacząć trenować z masą ciała żeby przygotować organizm i po roku wrzucić żelastwo - oczywiście w myśl kariery kulturystycznej.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#16
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

xiaoyum to że kura i reszta tak zaczynali wynikało tylko i wyłącznie z ich nie wiedzy. efektem teraz jest np. krzywy front, planche bez hollow, kontuzje które eliminują ludzi na długo. 

I nie zgadzam się z tym że trzeba zaczynać z grubej rury. tylko lekko. teraz mały przykład od ciebie z dziennika. ''robię mało powtórzeń w podciąganiu i nie mam progresu to dopier**** ciężaru. na pewno progres ruszy". gdybyś zaczął lekko i robił wszystko stopniowo to progres byłby liniowy i bez przeszkód ale po co?

 

Pablo zgadzam się w 99%. okres wstepny jest potrzebny ale powinien być złożony (piszę o kalistenice) z ćwiczeń ogólnorozwojowych które wzmocnią ciało pod cięzsze ćwiczenia. Mówię o np. burpes, wskokach, ćwiczeniach na ekspanderach. a nie np, w przypadku przysiadu (krok1) co to jest??, podciąganie krok 1 co to jest??.

Nie napisałem jasno. Dla przykładu (podciąganie). widzę to tak Australijskie na ugiętych kolanach>prostych kolanach>negatywy>podchwyt>normalne podciąganie. i po co tu przyciąganie do ściany na które stracimy miesiąc według weda?? jeżeli ktoś nie umie zrobić pierwszych kroków (moich) to powinien robić ćwiczenia ogólnorozwojowe o których wspomniałem. 


  • 0

#17
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów
To ze plany treningowe skazanego moga nie byc najlepszej jakosci moge sie zgodzic, czy sa lepsze plany i ogolnie ksiazki? Na pewno. Jednakze skazany idealny jest dla LAIKA. Dla kogos kto ma juz dluzszy staz treningowy bedzie bardziej ciekawostka. Dla Ciebie Hybrydo, osoby majacej wiedze i doswiadczenia skazany nie bedzie atrakcyjny, dla Slodkiewicza, Warrena czy Blanika rownieza. Dla swierzaka to bedzie "Wow, to tak mozna?".
Jak zaczynalem to nie mialem pojecia o tym ze mozna ulatwiac lub utrudniac, co to cykl, progresja. Nie wszystkie progresje sa super, ale wiekszosc jest naprawde dobra. Ja tez nie wyobrazam sobie robic 1 kroku w przysiadach bo bardziej myslalbym o bolu karku niz o samej zasadzie ruchu. Zawsze trzeba myslec, Twoja progresja Hybrydo jest Twoja, Wade ma inna, ktos inny jescze wymyslniejsza, mozna by ja jeszcze bardziej rozbudowac. Kazda metoda prowadzaca do celu jest dobra. Oczywiscie o ile pamietamy o naszym zdrowi. To podstawa i dla nas, amatorow i dla zawodowco na najwyzszym szczeblu. A jak ktos stoi w miejscu to szuka rozwiazania, kombinuje, a nie katuje stare i nieefektywne rozwiazani.

Z treningiem jest jak z pisaniem ksiazki. Im bardziej wchodzisz w tematy tym szczegolowszej literatury uzywasz. Przeciez spokojnie mozesz zaczac skazanym, przejsc przez Tsatsouline, a skonczyc na Sommerze czy Lowie. A mozna spokojnie skonczyc tylko na skazanym bo wiecej nie jest komus potrzebne. Ja nie mam potrzeby na chwile obecna robic FL, BL czy innych figur wiec dla mnie Sommer bedzie ciekawostka, a dla adeprta Sommera Wade i jego system bedzie ciekawostka.

Jak ktos ma potrzebe zaczynac z grubej rury to prosze bardzo, jego wola. Potem cos nie wytrzymuje i jest problem. Masz kontuzje, energia rozpiera a nic nie mozesz zrobic. Pol biedy jak cos sie zlamie. Zrosnie sie i po sprawie. Jak pojda stawy to pozamiatane, kto ma urazy stawow ten wie.
Przyklad CT bedzie idealny(chociaz dotyczy jedzenia) jadl co popadnie i ile sie tylko da bo myslal ze tak trzeba robic, potem okazalo sie ze nie tedy droga i teraz musi jesc garsc pigulek zeby zyc. Niby fajnie, niby motywujace ale chyba lepiej trenowac cale zycie niz po dwoch sezonach byc kaleka i nie moc sobie tylka podetrzec, o treningach nie wspominajac.

Dlatego tak wazna jest wiedza co, jak i dlaczego. Co szkodzi i w jaki sposob, co pomaga i ulatwia, i jaki jest tego powod. Wiedze trzeba zdobyc albo przez sluchanie bardziej doswiadczonych albo czytanie ksiazek. Ja osobiscie stawiam trening i wiedze na rowni. A jak ktos czce zaczynac bez wiedzy, byle zaczac to droga wolna. Fizjoterapeuci, ortopedzi i producenci lekow i sprzetu rehabilitacyjnego tez musza zarabiac :D

Dlatego autorowi tematu polecam czytac wszystko co znajdzie na temat treningu, probowac, weryfikowac, sprawdzac metody, ktora lepsza, czerpac garsciami z wiedzy i doswiadczen innych. Nie odpuszczac zadnej ksiazki i artykulu ale tez nie brac wszystkiego bezkrytycznie. Po pierwsze mysl, po drugie uwazaj na zdrowie. Wtedy wszystko bedzie git. Takze przeczytaj calego skazanego, tstsouline. Jak bedziesz chcial wiecej to Sommer,Low. Jest tez wielu innych np. Brooks Kubik, Ashley Kylm, Oliwer Lafay, Brad Johnson i wielu, wielu innych.

I na koniec, zeby miec zdanie o jakiejs ksiazce/autorze trzeba go poznac, prawda ;)
  • 0

#18
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

xiaoyum to że kura i reszta tak zaczynali wynikało tylko i wyłącznie z ich nie wiedzy. efektem teraz jest np. krzywy front, planche bez hollow, kontuzje które eliminują ludzi na długo.
I nie zgadzam się z tym że trzeba zaczynać z grubej rury. tylko lekko. teraz mały przykład od ciebie z dziennika. ''robię mało powtórzeń w podciąganiu i nie mam progresu to dopier**** ciężaru. na pewno progres ruszy". gdybyś zaczął lekko i robił wszystko stopniowo to progres byłby liniowy i bez przeszkód ale po co?

.


Ja się tam nie znam na figurach i innych tam ale z tego co wiem Kura już nie raz wygrywał zawody w SW więc raczej musi być dobry w tym co robi :) ciekawe czemu Ci co tak wiecznie pilnują techniki sami nie pojadą i nie zdobędą pierwszego miejsca ?

Tak Progress stoi. Ale tylko od jakiś 2 tyg ? Po za tym robię podciaganie po mc. Mc katuje całe plecy ( i nie tylko) Wiadomo ze jak dowale konkretnie w martwym ciągu to na podciaganie zostaną resztki sił. Nie raz będzie ich więcej nie raz mniej. Po za tym dajmy żebym zaczął nawet bez ciężaru. Fakt miałbym Progress liniowy a tylko do czasu zanim doszedł bym znów do tego ciężaru. Czyli nie byłyby to żaden Progress. Bo co za problem zrobić z 2 x mniejszym ciężarem 3 powt i się cieszyć że co trening lecą kilogramy. To nie jest ŻADEN progres. Prawdziwy Progress zaczyna w momencie gdy bierzesz ciężar/ robisz tyle powtórzeń/ ile nie byleś wcześniej w tanie zrobić. NP. na testach wziąłem w martwym ciągu 130. Podszedłem do 136. Nie dałem rady. Ostatnio walnąłem 140 kg. Jest Progress. A równie dobrze mógłbym sobie wsiąść 110 kg i nie tykać więcej. Później by się okazało że nagle biorę 120. I bym sobie myślał kurde jaki ja mam progres. Tak naprawde nie było żadnego progressu bo ten ciężar byłem w stanie podnieść wcześniej. Dlatego rozwalają mnie te posty " dzisiaj ukończyłem pierwszy krok ze skazanego ale mam Progress. " nie masz żadnego porgressu. Bo nawet po przebudzeniu o 3 w nocy byleś to w stanie zrobić. ;)
  • 0

#19
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów


Z treningiem jest jak z pisaniem książki. Im bardziej wchodzisz w tematy tym szczegółowszej literatury używasz. Przeciez spokojnie możesz zacząć skazanym, przejść przez Tsatsouline, a skończyć na Sommerze czy Lowie. A można spokojnie skończyć tylko na skazanym bo więcej nie jest komuś potrzebne. Ja nie mam potrzeby na chwile obecna robic FL, BL czy innych figur wiec dla mnie Sommer będzie ciekawostka, a dla adepta Sommera Wade i jego system będzie ciekawostka.

Jak ktos ma potrzebę zaczynać z grubej rury to proszę bardzo, jego wola. Potem cos nie wytrzymuje i jest problem. Masz kontuzje, energia rozpiera a nic nie możesz zrobić. Pol biedy jak cos sie złamie. Zrośnie sie i po sprawie. Jak pojda stawy to pozamiatane, kto ma urazy stawów ten wie.
Przykład CT będzie idealny(chociaż dotyczy jedzenia) jadł co popadnie i ile sie tylko da bo myślał ze tak trzeba robic, potem okazało sie ze nie tedy droga i teraz musi jeść garść pigułek żeby żyć. Niby fajnie, niby motywujące ale chyba lepiej trenować cale zycie niż po dwóch sezonach być kaleka i nie moc sobie tylka podetrzeć, o treningach nie wspominając.


No wiadomo że wiedza jest ważna. Ale prawda jest taka że wiedza praktyczna jest ważniejsza. Prędzej się posłucham kolesia który wycisnął 120 kg na klatę nawet jeśli jego metody mogą brzmieć najgorzej. W ogóle nie zgadzać się z tymi wszystkimi zasadami. Ale jak ktoś więcej czyta i filozofuje niż trenuje to dla mnie to żadna wiedza. Czasami się widzi gości co nie mają żadnych osiągów a filozofują o treningu jakby byli jakimiś zawodowcami z 20 letnim doświadczeniem. Ja też kiedyś takim byłem. Teraz więcej trenuje i nie zawracam sonie głowy pierdolami. Zaczynając przygodę z powerliftingiem nawet nie spojrzałem jak mają wyglądać plany. Po prostu ułożyłem po swojemu. Prędzej czy później poznam swój organizm na tyle że żadna wiedza książkowa nie będzie mi potrzebna bo nikt nie zna tak dobrze mojego ciała jak ja sam.
Po za tym już ktoś pisał że koleś który ma ogień w oczach gdy podnosi sztangę prędzej czy później rozwali filozofa i te jego badania na szczurach. Nie pamiętam dokładnie jak to było ale sens mniej więcej zachowany. I taka jest prawda.

Co do drugiej części. Widziałeś jak wyglądają olany przygotowujące na siłowni? FBW 3x w tygodniu z podstawowych ćwiczeń w zakresie do 8-12 powt. A skazany ? 2 serrie pompek raz ma tydzień 😂😂 uważam że taki fbw najlepiej nadaję się dla początkującego i nie musi się bawić w jakieś zryty programy treningowe. Z tym że tutaj większość fbw 3x w tygodniu traktuje jak już trening dla mega zaawansowanych 😂
  • 0

#20
Eratoo

Eratoo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 135 postów
  • LokalizacjaNamysłów
Wtrącę swoje trzy grosze podając za przykład Starting Strength by Mark Rippetoe. Plan przewiduje progresję liniową, składa się z 3 treningów w tyg, za każdym razem 3 ćwiczenia. Progresja typowo liniowa, co sesję dodajemy 2,5 kg do wyciskań i siadów, a 5 kg do martwego. "Start too light"- to jedna z głównych zasad Ripa i odnosi się do każdego nowo rozpoczynanego planu treningowego, nie tylko jego planów. Jednak… dochodzimy bardzo szybko do momentu, kiedy ćwiczymy na pograniczu 90% maxa, 3x w tyg, w każdym ćwiczeniu- dlaczego to działa wyśmienicie? Bo, według Ripa i nie tylko, początkujący musi skupiać się na podstawowych ćwiczeniach, aby szkolić technikę, a jednocześnie "novice effect" pozwala na bardzo szybką adaptację porównywalną, albo nawet lepszą, niż podczas cyklu na steroidach. W skrócie: jest element lekkiego startu, jednak jest krótki w porównaniu do pracy na pograniczu maxa- ostrego zapiehdalania 😁
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych