Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Mały chudy ale byk


  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#1
Wildboar

Wildboar

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 posts
Witam wszystkich, jest to mój pierwszy dziennik i w sumie robię go przede wszystkim pod siebie, dlatego, że nigdy nie kontrolowałem dokładnie moich postępów, coś o mnie: ćwiczę, po długiej przerwie już 4 miesiące, do poprzedniej formy wróciłem dość szybko, teraz stale progresuje przez co ciężko stracić motywację. Trenuje 6 razy tygodniowo 4 razy na siłowni, 2 razy w domu treningi na siłowni są ułożone, przeze mnie pode mnie, trening to góra dół + kalistenika, natomiast dwa pozostałe dni poswiecamr na trening pod mma, do którego w przyszłości chciałbym wrócić. No to może coś więcej o mojej osobie, mam na imię szymon mam 18 lat 177/178 cm wzrostu waże 68 kg powoli zbliżam się do 69. Obwód ramienia to 38 cm udem się pochwalę jak jeszcze troche podrośnie mimo, że priorytet jakoś oporowo idzie budowanie nóg, no nic teraz coś o moich osiągach a więc jestem w stanie zrobić 5 poprawnych muscle upow, 30 pociągnięc podchwytem i około 25 nachwytem, dipsy aktaulnie robie z dowieszonym ketlem 26kg 5seri, po 15 powtórzeń. Jeśli chodzi o kalistenike,aktaulnie ucze się wychodzenia siłowego do staniu na rękach z ziemi. A teraz o siłowni troche, wyciskanie leżąc 100kg 4 razy 110 kg raz( kolega zapewniał, że nie pomógł, ale nie jestem pewny ) minusy asekuracji.. wioslowanie 100 kg 4 razy przysiad 80 kg 4 razy, martwy 140 raz(robie bez pasa i pasków, nie ryzykuje wiekszych ciężarow) i jeszcze ohp max 50 kg, barki nogi zdecydowanie m najsłabsze. Cel aktualny do końca wakacji 40 cm w ramieniu podciaganie na jednej ręce wychodzenie siłowe w staniu na rekach i pompka w stanij na rękach po tym, 70kg i podobny bf jak teraz. A dalsze plany się zobaczy. Także to tyle, jutro wrzucę opis treningu i jakieś zdj. Pozdrawiam wszystkim i zachęcam do śledzenia :)
  • 0

#2
Wildboar

Wildboar

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 posts
A tutaj zdjęcia, zrobione przed chwila po 2 dniach leżenia i odpoczywanua po piciu :) sory za jakość, jak będę miał okazje to poprosze dziewczynę o normalne zdj lustrzanką to wrzuce :)

Attached Files


  • 0

#3
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,134 posts

Jak na tą wagę i wzrost całkiem dobre osiągi, no może oprócz przysiadu :) Mimo iż bierzesz 100 kg na klatę to na zdjęciach (mogę się mylić bo klatę słabo widać) klata wygląda na małą :P Jak możesz to zmierz obwód klaty bez napinania placów na "półwydechu", tak dla orientacji :) 

Wiesz może ile razy wyciśniesz max swoją wagę, czyli te ~70 kg?


  • 0

#4
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

A tutaj zdjęcia, zrobione przed chwila po 2 dniach leżenia i odpoczywanua po piciu :) sory za jakość, jak będę miał okazje to poprosze dziewczynę o normalne zdj lustrzanką to wrzuce :)


Wszystko fajnie tylko rzuca się w oczy jak więcej na lawce niż w przysiadzie, nie chce krytykować czy coś, ale wiesz na chłopski rozum że nogi to największa grupa mięśniowa i powinna byc tez najsilniejszą.

Nie musisz się tak skupiać na sylwetce to nie takie ważne jak wyglądasz, ważne jest to ile podnosisz lub co umiesz robić.

No to powodzenia w osiągnięciu celów i dużo siły!
  • 1

#5
Wildboar

Wildboar

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 posts
To tak do pierwszego komentarza, klata u mnie dominuje razem z plecami,po prostu samemu nie potrafię dobrze ją uchwycić na zdj, 70 kg biore po 15 razy ale może i więcej bym podniósł, jednak nie próbowałem bo te 70 podnoszę jako 8 serię, żeby tzw,, dojebac " klate , a teraz co do nóg tak zdecydowanie są beznadziejne, mimo, że traktuje je priorytetowo, to naprawdę ledwo co idą, udo jeszcze coś tam poszło w 4miesiące z 49 do 57 (były jak zapałki) no nic katuje je i liczę, że dobije chociaż 60 bo do większości sportów walki nogi to podstawa jednak, a sylwetka jest u mnie efektem ubocznym, treningów, same treningi są częścią mojego życia, ale zdecydowabie nie całym życiem jak co niektórych, dużo więcej uwagi poświęcam dziewczynie znajomym i normalnemu życiu :) dzięki za komentarze i mile widziane wszystkie rady jak i krytyka
  • 0

#6
Wildboar

Wildboar

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 posts
A zdj postaram się wrzucić lepsze bo mam kilka prążków na brakach klacie i tricku, a tutaj tego w ogole nie widać :/
  • 0

#7
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,010 posts
No rzeczywiście konkret jak na tą wagę ;) co do nóg nie przejmuj się xD nie jesteś sam. Mam podobną sytuację jednak troche lepszą bo ćwiczę o jakieś 10 kg większy ciężarem na przysiad niż klatę :D więc też jestem bocianem. Nie ćwiczenie nóg lub treningi dla panienek ( w sensie 3x x przysiadów zwykłych 3x x wykroków bez ciężaru itd ) doprowadziły do tego. Jednak teraz biorę się za siebie i cisnę prawdziwy męski trening nóg z dużym ciężarem jak na moje możliwości i będzie wszystko git:)
  • 0

#8
Wildboar

Wildboar

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 posts

No rzeczywiście konkret jak na tą wagę ;) co do nóg nie przejmuj się xD nie jesteś sam. Mam podobną sytuację jednak troche lepszą bo ćwiczę o jakieś 10 kg większy ciężarem na przysiad niż klatę :D więc też jestem bocianem. Nie ćwiczenie nóg lub treningi dla panienek ( w sensie 3x x przysiadów zwykłych 3x x wykroków bez ciężaru itd ) doprowadziły do tego. Jednak teraz biorę się za siebie i cisnę prawdziwy męski trening nóg z dużym ciężarem jak na moje możliwości i będzie wszystko git:)

Właśnie robiłem przysiady bez ciężaru i szczerze chuja mi to dało, dopiero jak wbilem na przysiady 8 seri 2 wstepne pozniej 5x5 i jedna tak jak przy klacie na dojebanie pokazaly mi się wogole jakies mięśnie na tych nogach, dodam tylko, że od stycznia do dzisiaj przybralem 5 kg mięsa i myślę, że głównie nogi( mówię o masie miesniowej, nie suchej)
  • 0

#9
Wildboar

Wildboar

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 posts
Swoją drogą, skoro mam czas dzisiaj to wrzucę już opis treningu jaki mam wykonać jutro,

Trening góra( priorytet klatka, barki)
1. Rozgrzewka około 10/15 minut większość czasu zajmuje mi dokładne rozgrzanie barków. W trackie rozgrzewki zrobie kilka podciągnięc i raz na max czasu bawie się z linami, nie wiem jak nazywa się to ćwiczenie, ale często robią je zawodnicy mma.
2. Wl serie wstępne 70kg2x10
5x5 95 kg i na koniec 70 1x15
3. Wyciskanie hantli skos w dół 3x8 30kg
4. Wyciskanie hantli skos dodatni
3x6 25 kg ( barki słabe)
5. Wiosłowanie 2x15 60 kg 5x5 100 kg
6. Ohp w superserii z ketlem nad głowę 5x5ohp 45 kg i 5x10 ketel 16kg
7.facepull 4x12
8. Drążek i dipsy + 26 kg, drążek 3x5 dipsy 3x10 i na koniec krótkie rozciąganie albo kilka minut pracy na worku treningowym, trening trwa około półtorej h nie przekroczyłem 2 godzin nigdy
  • 0

#10
Tysonek0

Tysonek0

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 posts

Ile ci ten trening zajmuje czasu byku? :P


  • 0

#11
Wildboar

Wildboar

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 posts

Ile ci ten trening zajmuje czasu byku? :P

Pisałem 1,5h do 1,45 z rozgrzewka workiem i wszystkim :) wiem, że większość osób powie, że za długi, możliwe ale krótsze nie dają mi wystarczającej satysfakcji, a chyba najważniejsze jest czerpać przyjemność z treningu i iść na niego jak po nagrodę a nie karę :) miesiąc jechałem fbw 6 ćwiczeń, każde 5x5 i za każdym razem czułem, że coś nie zrobiłem o splicje nawet nie mówię bo to już w ogole w mój gust nie trafia :D
  • 0

#12
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,134 posts

Pisałem 1,5h do 1,45 z rozgrzewka workiem i wszystkim :) wiem, że większość osób powie, że za długi, możliwe ale krótsze nie dają mi wystarczającej satysfakcji, a chyba najważniejsze jest czerpać przyjemność z treningu i iść na niego jak po nagrodę a nie karę :) miesiąc jechałem fbw 6 ćwiczeń, każde 5x5 i za każdym razem czułem, że coś nie zrobiłem o splicje nawet nie mówię bo to już w ogole w mój gust nie trafia :D

Od 1,5h do 1,45h nice :D

No najważniejsze jest próbować i znaleźć trening właściwy dla siebie, każdy ma inne ciało, a co dopiero psychikę i mentalność więc także trening każdemu będzie pasował inny. Co do czasu to jak na taki wszechstronny trening nie jest to aż tak strasznie dużo, bo nie masz tam w sumie tylko nóg, a takto reszta pracuje :)


Edited by JamesFranek, 15 May 2016 - 16:34 PM.

  • 0

#13
Priest

Priest

    Member

  • Użytkownik
  • 23 posts

4 razy w tygodniu siłka i jeszcze 2 razy w domu? Podziwiam hehe. Nie przetrenuj się i powodzenia.


  • 0

#14
Wildboar

Wildboar

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 posts

4 razy w tygodniu siłka i jeszcze 2 razy w domu? Podziwiam hehe. Nie przetrenuj się i powodzenia.

Dzięki, jak dla mnie mogłybym ćwiczyć codziennie a te treningi w domu jak rozpisze co robie to zobaczysz, że to całkiem inny wysiłek niż dźwignie ciężaru czy podnoszenie się na drążku :D bardziej takie cardio interwały
  • 0

#15
Wildboar

Wildboar

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 posts
Dzisiaj wjeżdża następny trening :
Martwy ciąg 5x5 100 kg 3x1 120
Siady 4x8 60kg 2x5 70 kg
Suwnica 4x10 220kg+ciezar suwnicy
Maszyna na łydki ( większy mięsień ) 3x10 druga maszyna na siedząco na ten mniejszy 3x10
Muscle upy 5x5 2x10 z wyskoku
podciąganie na jednej ręce z gumami 3x3
Dipsy +20 kg 5 x 15, i podciaganie szeroko nachwytem +20 kg 5x5
  • 0

#16
Wildboar

Wildboar

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 posts
Ogólnie maszyn wystrzegam się jak mogę, ale jak chodzi o łydki to dopatruje się w tym ratunku, bo nie chcą cholery rosnąć a robiłem już naprawdę różne ćwiczenia, żeby je ładnie zbudować :/
  • 0

#17
Wildboar

Wildboar

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 posts
Jeszcze apropo przysiadu, staram się robić jak najgłebszy, przez to te ciężary też nie są ogromne, ale wszystko przyjdzie z czasem, możliwe, że jest to ostatni miesiąc na siłowni, później całkowicie przerzucam się na kalistenike, bo jest ciepło w moim mieście jest kilka drążków i poręczy a mimo, że uwielbiam robić wielostawy nie mam przez nie za bardzo czasu ćwiczyć żadnych planchy hand standow flag i innych tego typu rzeczy, które mi sie marzy robić :) po powrocie z pracy planuje sobie jeszcze kupić łuk także do siłowni kalisteniki i treningów pod mma dojdzie łucznictwo :)
  • 0

#18
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 posts
Masz może rower albo dosyć stromą górkę? Bo świetnie, przynajmniej w moim przypadku to działa, wbieganie pod górkę albo wjazd rowerem tylko że stojąc w pedałach. Kilka takich wjazdów pod większą górkę i łydki rosną.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#19
Wildboar

Wildboar

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 posts

Masz może rower albo dosyć stromą górkę? Bo świetnie, przynajmniej w moim przypadku to działa, wbieganie pod górkę albo wjazd rowerem tylko że stojąc w pedałach. Kilka takich wjazdów pod większą górkę i łydki rosną.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Właśnie roweru nie mam, ale górka by się znalazła w sumie wypróbuję :D
  • 0

#20
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość
Jak przerzucasz sie na kali to chociaz nogi trenuj przysiadami ze sztangą, bo z masą ciała to bardziej wytrzymalosciowo potrenujesz.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users