Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

"Skazany" półpompka na jednej ręce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
Tomcio

Tomcio

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Doszedłem zgodnie z zaleceniami z książki :Skazany na trening" Paula Wade'a w pompkach to pozycji 8.

I tutaj zaczynają się schody.

Ustawiam piłkę przy kolanach dla ułatwienia. Jednak moje łokcie są strasznie sztywne nie mogę zejść na dół poprawnie; udaje mi się to jedynie kiedy prowadzę łokcie całkowicie na boki na zewnątrz.

 

Wykonuj ktoś te ćwiczenie i ma jakieś doświadczenie jak je opanować ?

Jakieś rady zalecenia ?

 

Pozdrawiam ;)

ps. w załączniku zrzut ekranu ze strony z ww ćwiczeniem.

 

Załączony plik  skazany pompka .jpg   236,26 KB   25 Ilość pobrań


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Postaw rękę na jakimś podwyższeniu i stopniowo schodź do podłogi. Dodatkowo możesz robić ten niepełny zakres ruchu.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

To dobry czas żeby przeczytać nagiego wojownika i albo przerzucić się na plan z drugiej książki albo cisnąć dalej skazanego ze wskazaniami z nagiego wojownika. Np w tym przypadku zastosuj korkociąg, czyli pracuj najszerszym grzbietu - przyciągaj się do ziemi zamiast bezwładnie opadać i dodaj do tego taki skręcający ruch dłonią na zewnątrz, w książce masz dobrze to opisane - to doda Ci siły i przybliży łokieć do ciała


  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#4
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Ogólnie niektóre etapy progresji w Skazanym nie są najlepsze. Zresztą sam Wade przyznał w SuperFAQ że musiał rozbijać progresje w pompkach na dodatkowe kroki aby dojść do pompki jednorącz ;)

 

Ja bym na twoim miejscu zrobił tak jak Pablo napisał, czyli np rób na jednej ręce krok 2 ;) Możesz też skorzystać z jakiegoś stabilnego przedmiotu z boku, np stosu książek czy czegoś takiego. I ręką nie pracującą zamiast kłaść ją plecach możesz się wspomagać, z czasem będziesz wywierał co raz mniejszy nacisk, podpierał się jedynie palcami, aż zrobisz bez żadnej dodatkowej pomocy ;)

 

Zresztą Jim Bathurst który jest na fotografii też lekko zmienia tor po jakim idzie ciało i prowadzi łokieć delikatnie na zewnątrz. Możesz na początku prowadzić ten łokieć na bok, i z czasem starać się co raz bardziej go przybliżać ;)


  • 0

#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Swoją drogą ta pompka w stylu Wade'a jest trudna do opanowania i na początku lepiej jest dążyć do tej z nogami rozstawionymi szeroko i potem zwężać ich rozstaw. Możesz to wykorzystać przy ułatwianiu kroku ósmego. Techniki napięcia też mogą się przydać.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#6
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

No to prawda. Bruce Lee jak robił na 2 palcach ( masakra xD ) to miał lekko nogi rozłożone szeroko, a ciało wyginał minimalnie, nie robił takiego pełnego przekręcenia się. A robił to na cholernych dwóch palcach xD

 

Jeśli chodzi o Wade`a to warto czytać jego inne materiały. Na blogu PCC i w SuperFAQ też jest trochę wiedzy ;) Ja na przykład ominąłem przysiady nie równe, bo jak dla mnie one są może minimalnie lżejsze od pistoletów, ale naprawdę minimalnie.

 

 

Tu koleś ma nogi razem, ale przekręca ciało dość znacznie. Wydaje mi się że korzystniej byłoby rozłożyć nogi szerzej, starając się za to zachować mimo wszystko ten prosty tor ruchu ;)


  • 0

#7
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Zrobię troche of top. Na tym filmie z pompką co wstawił Jarowic to nie jest przypadkiem Max Schank ? ( ten co był na zdjęciach w skazanym i ma też kanał na yt )
Jeżeli tak to trochę żałosne- w książce potrafi zrobić tą pompkę cwaniaczek a na filmie już nie :D 😂
  • 0

#8
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Nie nie, na zdjęciach w książce jest Jim Bathurst, inna osoba. Zresztą na końcu książki są podziękowania dla niego. A koleś na filmikach to owszem, Max ;)


  • 0

#9
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
A to może Max był w 2 części? Coś mi się kojarzy że miał on jeansy, białą koszulkę na ramiączka i czapkę i on wykonywał te wszystkie ćwiczenia. Na końcu w podziękowaniach było jego zdjęcie z podpisem właśnie Max Schank. Coś mi się tak kojarzy ale rok temu czytałem tą książkę więc mogłem coś zapomnieć. a teraz jej nie mam i nie mogę zobaczyć, więc możliwe że pisze głupoty i się ośmieszam:D
  • 0

#10
Priest

Priest

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Doszedłem zgodnie z zaleceniami z książki :Skazany na trening" Paula Wade'a w pompkach to pozycji 8.

I tutaj zaczynają się schody.

Ustawiam piłkę przy kolanach dla ułatwienia. Jednak moje łokcie są strasznie sztywne nie mogę zejść na dół poprawnie; udaje mi się to jedynie kiedy prowadzę łokcie całkowicie na boki na zewnątrz.

 

Wykonuj ktoś te ćwiczenie i ma jakieś doświadczenie jak je opanować ?

Jakieś rady zalecenia ?

 

Pozdrawiam ;)

ps. w załączniku zrzut ekranu ze strony z ww ćwiczeniem.

 

attachicon.gifskazany pompka .jpg

Siema. Jestem nowy na forum ,ale też mam problem z tym krokiem z skazanego. Polecam pompki L7 z "Przesuwania granic" Ala Kavadlo. Jakos lepiej mi to wchodzi i po paru treningach zrobiłem nawet jedna pełną pompke na jednej ręce co wcześniej nie było możliwe.


  • 0

#11
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Fakt, te utrudnione pompki diamentowe mogą pomóc - łokieć jest w nich zgięty pod bardzo dużym kątem co sprzyja budowaniu siły pod pompkę jednorącz. Dodatkowo do głowy wpadły mi archery i negatywy jednorącz.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych