Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kalistenika a zawody kulturystyczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów
Maszyny do dipow pokazują jedno. Ich brak siły do zrobienia poprawnego dipa, to samo tyczy sie podciagania. Obejzyjcie jak Pan Radek Slodkiewicz sie podciaga. I oczywiscie tłumaczy to tym ze przy tej imitacji podciagania jaka wykonuje najlepiej rozwijają sie mięśnie, po prostu śmiechu warte. Kulturysci brojlery nie maja siły i rozciagniecia zeby wykonywac ruch w jego pelnym zakresie, w takim jakim najlepiej i najpełniej dziala. Dodatkowo nie maja jaj zeby sie przyznać do tego bo im sterydy całkiem jaja wyeliminowaly.
  • 0

#22
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

gość który trenuje street workout i nogi ciężarami (mówi o tym w tym filmiku)

Bierze udział zarówno w zawodach SW jak i kulturystycznych.

 

Sylwetka to nie (tylko) masa, a proporcje (ćwiczenia złożone), niski poziom BF i dobry tonus. Chyba, że chcesz brać udział w kategoriach dla tych przerośniętych i skokszonych, to leć po strzykawki. 

Ale tak wyglada polowa jak nie wiekszosc trenerow personalnych typu Damian Parol czy inne Jacki Bilczynskie, prowadzacych swoje portale i wrzucajacych filmy na YT.


Użytkownik Salute! edytował ten post 23 kwietnia 2016 - 13:29

  • 0

#23
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Maszyny do dipow pokazują jedno. Ich brak siły do zrobienia poprawnego dipa, to samo tyczy sie podciagania. Obejzyjcie jak Pan Radek Slodkiewicz sie podciaga. I oczywiscie tłumaczy to tym ze przy tej imitacji podciagania jaka wykonuje najlepiej rozwijają sie mięśnie, po prostu śmiechu warte. Kulturysci brojlery nie maja siły i rozciagniecia zeby wykonywac ruch w jego pelnym zakresie, w takim jakim najlepiej i najpełniej dziala. Dodatkowo nie maja jaj zeby sie przyznać do tego bo im sterydy całkiem jaja wyeliminowaly.

 

Taki gość jak ten Radek Słodkiewicz to właśnie nowoczesna kulturystyka, po old schoolu już nic nie zostało.

 

Tu jeszcze taki filmik z Radkiem jak ktoś chce się pośmiać

 


  • 0

#24
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

 

 

Zadne kalisteniczne cwiczenie nie wypiluje tak pieknie bicepsa jak modlitewnik 

 

Widocznie nigdy nie używałeś kółek gimnastycznych albo znasz jedynie 'tradycyjne' podciąganie ;)

 

 

 

A czemu nie ? Jest to jedne z najlepszych ćwiczeń na górną część ciała. Oczywiście inne ćwiczenia też trzeba robić nawet nigdzie nie napisałem że ma robić tylko wyciskanie. Jest nawet na tym forum artykuł" Najlepsze Wyciskanie " czy jakoś tak. 

 

O wiele lepsze jest wyciskanie hantli, nie zagraża to barkom, ponieważ przy hantlach możesz lekko odkręcić nadgarstki.

 

 

 

Kulturysci brojlery nie maja siły i rozciagniecia zeby wykonywac ruch w jego pelnym zakresie,

 

Wiele osób jest za tym, że niepełny zakres ruchu wpływa lepiej na rozrost dlatego, że mięśnie są ciągle napięte. Osobiście uważam, że pełny zakres ruchu lepiej wpływa na rozrost, bo mięsień się maksymalnie rozciągnie, a następnie skurczy, przez co zostanie bardziej zmęczony, a to zaowocuje rozrostem, a dodatkowo pełny zakres ruchu nie zagraża stawom. 


  • 0

#25
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Widocznie nigdy nie używałeś kółek gimnastycznych albo znasz jedynie 'tradycyjne' podciąganie ;)

Uzywam kolek od dawna, ale co to ma do rzeczy? Jest jak napisalem, modlitewnik i hantle, i bedzie PIEKNIE WYGLADAJACY biceps, a to sie liczy wylacznie na zawodach kulturystycznych. Mozna snuc rozne teorie, ze kolka, ze costam ale tylko izolowane cwiczenia kulturystyczne zapewnia przychylnosc zyri na zawodach.


  • 0

#26
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Maszyny do dipow pokazują jedno. Ich brak siły do zrobienia poprawnego dipa, to samo tyczy sie podciagania. Obejzyjcie jak Pan Radek Slodkiewicz sie podciaga. I oczywiscie tłumaczy to tym ze przy tej imitacji podciagania jaka wykonuje najlepiej rozwijają sie mięśnie, po prostu śmiechu warte. Kulturysci brojlery nie maja siły i rozciagniecia zeby wykonywac ruch w jego pelnym zakresie, w takim jakim najlepiej i najpełniej dziala. Dodatkowo nie maja jaj zeby sie przyznać do tego bo im sterydy całkiem jaja wyeliminowaly.

No i oczywiscie te paski, ktore maja go utrzymac, bo widac dlonie i przedramie za slabe :D No zena :D


  • 0

#27
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Są ćwiczenia na kółkach, które izolują biceps. Wydaje mi się, że ruch jest nawet podobny albo niemalże identyczny do ruchu na modlitewniku.


  • 0

#28
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

 

 

No i oczywiscie te paski, ktore maja go utrzymac, bo widac dlonie i przedramie za slabe 

 

A czy to nie chodzi o bezpieczeństwo nadgarstków? Spróbuj przy takiej masie nawet zawisnąć, ciekawe ile nadgarstki by wytrzymały.

 

Co do podciągania to podciąganie z prostych rąk do połowy nie jest niczym złym jeżeli skupiamy się na plecach. Podciąganie do końca angażuje już mięsień ramienny, który i tak jest mało widoczny.


  • 0

#29
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

A czy to nie chodzi o bezpieczeństwo nadgarstków? Spróbuj przy takiej masie nawet zawisnąć, ciekawe ile nadgarstki by wytrzymały.

Co do podciągania to podciąganie z prostych rąk do połowy nie jest niczym złym jeżeli skupiamy się na plecach. Podciąganie do końca angażuje już mięsień ramienny, który i tak jest mało widoczny.

Paski sa tylko po to aby odciążyć chwyt i przedramienia, nie ma to nic wspólnego z bezpieczenstwem. Na YT jest pelni ludzi ktorzy sa o połowę mniejsi niz on u robią martwe po 250-300kg bez pasków, on waży "tylko" 120-130kg. Paski pozwalają wziac wiecej kg a to pozwala osiągnąć wieksza pompę. A to ze maja pozajezdzane stawy przez swoja bezmyslnosc i musza sie owijac w kazdym możliwym miejscu bo tu mnie boli, tu mnie dźga to juz inna sprawa.
  • 0

#30
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Nie mają siły po prostu. Przez sterydy nabierają siły a stawy w ogóle się nie rozwijają. Tak jak Eragon- widziałem gości co biorą dużo większe ciężary przy o połowie niższej masie ciała od nich i nie używają żadnych wynalazków. Np ten koleś zrobił przysiad z 280 kg bez żadnego pasa. To się nazywa silny core:

https://m.youtube.co...h?v=VcEsmhVag1c

Tak samo goście biorą 3x większe od siebie ciężary w rwaniu sztangi ( Om Youn Chol- wziął 180 kg samemu ważąc z 50+ ) i też nie mają żadnych pierdol na sobie.

Po za tym jak taki Adam Raw waży 90 kg. Z 32 kg robi 15 powt bez problem ( czyli łącznie dziwna 122 kg- czyli co to koksy bez żadnego ciężaru) i nie używa żadnych pasków. Więc taki koleś tez powinien się na luzie podciągnąć z przynamniej 5razy bez żadnych pasków. Już ich tak nie brońcie xD
  • 0

#31
MikolajK

MikolajK

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Nie sądziłem, że wyjdzie z tego taka wymiana zdań  :)

Kiedy dobrze opanuję trening z masą ciała, połączę siłownię z kalisteniką. 

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Przecież ktoś kto opanował podciąganie się na jednej ręce, ,,wyciska'' całą masę swojego ciała jedną ręką. Nie jest to o wiele lepsze ćwiczenie na bicepsy od sztang?


  • 0

#32
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Ogólnie ćwiczenia w których udział bierze jedna kończyna dobrze budują siłę ale z masą jest już troche gorzej. Oczywiście to nie zmienia faktu że jak się podciagniesz na jednej ręce to będziesz miał tak silne łapy że będziesz mógł brać duży ciężar typowo pod hipertrofie. Dajmy że teraz bierzesz 50 kg na biceps 1 x raz. Ćwicząc typowo pod pompę bierzesz jakieś 30 kgx8-12 powt. Gdy opanujesz podciaganie na jednej ręce automatycznie nabierzesz tyle siły żeby pompować tymi 50 kg :)
  • 0

#33
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Ogólnie ćwiczenia w których udział bierze jedna kończyna dobrze budują siłę ale z masą jest już troche gorzej. Oczywiście to nie zmienia faktu że jak się podciagniesz na jednej ręce to będziesz miał tak silne łapy że będziesz mógł brać duży ciężar typowo pod hipertrofie. Dajmy że teraz bierzesz 50 kg na biceps 1 x raz. Ćwicząc typowo pod pompę bierzesz jakieś 30 kgx8-12 powt. Gdy opanujesz podciaganie na jednej ręce automatycznie nabierzesz tyle siły żeby pompować tymi 50 kg :)

Tak jakby organizm miał przełącznik w tryb: 1 ręka (stop hipertrofia) na 2 ręce (start hipertrofia) :D Masę mięśniową buduje odpowiedni trening, który daje mięśniom bodźce do rozrostu i wzmacniania. Serio uważasz, że jednorącz to jakiś niehipertroficzny tryb? :)

Jeśli zrobisz 1 pompkę jednorącz, która jeszcze będzie bardziej oszukana niż mniej to wiadomo, że nie będzie rozrostu bo nie będzie bodźca do rozrostu. To samo tyczy się jeśli będziesz uginał oba ramiona sztangą z ciężarem na tyle dużym, że zrobisz tylko 1 powtórzenie. Hipertrofia nie zajdzie. Jeśli natomiast zrobisz 10 serii po 5 pompek jednorącz to Twoje mięśnie się rozrosną dokładnie tak samo jak ugniesz w 10 seriach po 5 powtórzeń ręce ze sztangą o odpowiednio wysokim obciążeniu. Jedno czy dwuręczne ćwiczenia nic do tego nie mają :)


  • 0

#34
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Daj mi gościa co budowal mięśnie pompką jednorącz:D W nagim wojowniku Pavel dał przykład gościa co przeniósł się z zwykłych przysiadów z ciężarem na pistolety. A dlaczego ? Bo męczyło go ciągłe wymienianie spodni :)
Nie napisałem że nie budują. Po prostu gorzej się do tego nadają.
Wiadomo zawsze znajdzie się jakiś mutant co samymi pompkami jednorącz zbuduje 130 cm w klacie. Z tym że jak ten mutant poćwiczy solidnie sztangą będzie miał z 150 chyba xd.. :D
  • 0

#35
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Oj uwierz mi, że odkąd przestałem robić pistolety, spodnie stały się dużo luźniejsze. Gdzieś nawet mam zdjęcie z września 2015, gdzie nie mogłem 'uszczypać' ubranych jeansów na udzie. Dzisiaj te jeansy są na mnie luźne w udach, bo od kilku miesięcy nie robię pistoletów, jedynie izometria na uda.


  • 0

#36
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Przyłączył ci się przycisk na stop hipertrofia 😂
  • 0

#37
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

Przyłączył ci się przycisk na stop hipertrofia 😂

"
Jeśli mi przedstawisz plan oparty na pompce na jednej ręce budujący 15 kg mięśni w ciągu 2 miesięcy, to przeleje Ci 3tysiące złotych na konto :D" ~~ Luko

Kolega wyżej z tego co się orientuje chce startować w zawodach kulturystycznych gdzie liczy się tylko wygląd. Nigdzie nie napisałem że nie zbudujemy w ogóle mięśni pompka jednorącz. Po prostu nadaje się do tego GORZEJ a nie WCALE. Po co ma się bawić w jakieś pistolety albo pompki jednorącz skoro wystarczy że się położy pod sztangę i będzie miał 100 x lepsze efekty.
Trzeba wybierać najskuteczniejsze narzędzia potrzebne do osiągnięcia celu. Jeżeli jego celem była by siła przydającą się tylko do kalisteniki polecił bym mu te ćwiczenia. Skoro jego celem są mięśnie to mu po prostu tłumacze co bardziej się nadaje a co nie do budowania mięśni

PS: Wiem że 15 kg mięśni w 2 miesiące to spora przesada i jest to naciągane. Ale te zdanie najlepiej oddaje to co próbuje cały wytłumaczyć xD
  • 0

#38
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Jeśli jesteś w stanie zrobić 7 powtórzeń pompki jednorącz to zbudujesz za jej pomocą dokładnie takie same mięśnie i w tym samym czasie co pod sztangą. Organizm nie czuje różnicy pomiędzy sztangą, a pompką jednorącz. Obciążenie to obciążenie, a wysiłek to wysiłek. Jak mięsień wykona odpowiednią pracę to się rozrośnie. Nieważne czy zrobisz to pompkami czy podnosząc kamienie. Jedyne co różni sztangę od pompki to łatwiejsza możliwość regulacji obciążenia. To wszystko :) Przynajmniej do poziomu wyciskania 2 razy masy swojego ciała bo potem rzeczywiście sztanga staje się niezbędna :)
  • 0

#39
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Ok to w takim razie życzę Ci powodzenia w budowaniu wielkiej klaty niczym coś al'a Arnold Schwarzenegger za pomocą jednorękich pompek :D
Dziwne że kiedyś robiłem ćwiczenia bez ładu i składu-minimalne wzrosty siły i koszula cała opiera na mnie. Po tem zacząłem trenować kalistenike- 3x wiecej siły a ta sama koszula luźno na mnie wisiała xd
Po za tym spójrz jak wygląda większość ciężarowców- wielkie chłopy a jak kalistenicy- szczupłe estetyczne sylwetki
  • 0

#40
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Tylko, że pompka na jednej ręce to tak na prawdę wyciskanie niecałego swojego ciężaru ciała. Zróbcie podpórprzodem o wagę.

W pompce wyciskamy 50-55% swojej masy. Może u niektórych wyjdzie max 60proc.  W jednorękiej bierzemy to na jedną rękę ale w rozkroku co zmniejsza opór. Wychodzi gdzieś jakbyśmy wyciskali na płaskiej 80-90 proc swojej wagi.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych