Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kalistenika a zawody kulturystyczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1
MikolajK

MikolajK

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

Witam,

trening Kalisteniczny zacząłem jakieś 2 miesiące temu (wcześniej nie ćwiczyłem żadnych sportów siłowych). Kilka dni temu skończyłem czytać autobiografie Arnolda Schwarzennegera (polecam :)). 

Moje pytanie jest następujące: czy dzięki kalistenice i odpowiedniej diecie, można zbudować mięśnie takie, żeby móc konkurować na zawodach z kulturystami?

Chciałbym wziąć udział w Mistrzostwach Polski Kulturystyki Juniorów za jakieś 2 lata a później spróbować zakwalifikować się do Arnold Europe Classic Juniorów. 

 

Od razu mówię, że nie zamierzam brać steroidów, dopingu, sztucznego testosteronów syntholu i innych tego typu trucizn. 

 

 


  • 0

#2
Orkan

Orkan

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaRabka-Zdrój

Kalisteniką zbudujesz naturalnie proporcjonalne ciało. Umięśnione, ale z poczuciem estetyki, jednak efektów jak naoliwione Łamiskały bym się nie spodziewał. Zupełnie inny biegun pod wieloma względami. 


  • 0

#3
MikolajK

MikolajK

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

Kalisteniką zbudujesz naturalnie proporcjonalne ciało. Umięśnione, ale z poczuciem estetyki, jednak efektów jak naoliwione Łamiskały bym się nie spodziewał. Zupełnie inny biegun pod wieloma względami. 

A właśnie: Paul Wade w Skazanym pisał, że dawni atleci po opanowaniu treningu z masą własnego ciała ćwiczyli z ciężarami. Gdybym doszedł do porządnych wyników z kalisteniką i trenował również z obciążeniem, mógłbym zachować zdrowe stawy i inne pozytywne aspekty treningu z masą ciała?


  • 0

#4
Orkan

Orkan

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaRabka-Zdrój

Jeśli zachowasz zdrowy rozsądek to wszystko się da, oczywiście. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, jakim fundamentem jest wzmocnienie stawów, tkanek łącznych, powięzi etc...to podstawa!

 

Dawni atleci trenując z ciężarami, brali często w ręce co popadnie. Kamienie, beczki etc. Spróbuj kiedyś popodnosić worek z piaskiem. Czemu akurat z piaskiem? Dlatego, że jego forma jest ciągle zmienna, niestała (piasek się przesypuje, co powoduje zmianę ciężaru w danym kierunku, a to już wymusza pracę nieco innej partii mięśni, pod innym kątem itp. 

 

Można połączyć kalistenikę z siłownią. Jest tu na forum jeden gostek, co robi to w bardzo dobry sposób. Jego nick to bodajże SW96. 


Użytkownik Orkan edytował ten post 18 kwietnia 2016 - 21:26

  • 0

#5
MikolajK

MikolajK

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

Jeśli zachowasz zdrowy rozsądek to wszystko się da, oczywiście. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, jakim fundamentem jest wzmocnienie stawów, tkanek łącznych, powięzi etc...to podstawa!

 

Dawni atleci trenując z ciężarami, brali często w ręce co popadnie. Kamienie, beczki etc. Spróbuj kiedyś popodnosić worek z piaskiem? Czemu akurat z piaskiem? Dlatego, że jego forma jest ciągle zmienna, niestała (piasek się przesypuje, co powoduje zmianę ciężaru w danym kierunku, a to już wymusza pracę nieco innej partii mięśni, pod innym kątem itp. 

 

Można połączyć kalistenikę z siłownią. Jest tu na forum jeden gostek, co robi to w bardzo dobry sposób. Jego nick to bodajże SW96. 

Dzięki, poczytam.


  • 0

#6
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

nie zamierzam brać steroidów, dopingu, sztucznego testosteronów syntholu i innych tego typu trucizn. 

Chciałbym wziąć udział w Mistrzostwach Polski Kulturystyki

 

Nie wiem jak z juniorami, może się uda, ale ogólnie jeżeli nie masz zamiaru brać dopingu to nie ma sensu brnąć w kulturystykę.


  • 0

#7
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Duże ciężary w ćwiczeniach kalistenicznych i sylwetka będzie kosa z dietą. :) Ranjit Bhachu, Solo Nero, Lee Wade Turner - obczaj sobie na youtube.
  • 0

#8
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Zadne kalisteniczne cwiczenie nie wypiluje tak pieknie bicepsa jak modlitewnik a tricepsa jak wyciskanie francuskie, na zawodach kulturystycznych liczy sie tylko wyglad, wiec to troche mija sie z celem. Kulturysci musza miec pieknie przerosniete nogi a w kalistenice to jest niepotrzebny balast i utrudnienie, bo zbedne miesnie waza. Stracisz czas i tyle.


Użytkownik Salute! edytował ten post 22 kwietnia 2016 - 09:35

  • 0

#9
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Przecież nie musi ćwiczyć tylko kalisteniki, ćwiczenia kalisteniczne z obciążeniem załatwią mu dobrą sylwetkę.


  • 0

#10
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Dobra sylwetka to za malo na zawody kultirystyczne, nie bardzo wyobrazam sobie robienie jednoczesnie sily i np hipertrofii sarkoplazmatycznej, bo jedno stoi w sprzecznosci z drugim w zalozeniach treningowych, periodyzacji etc.


  • 0

#11
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

gość który trenuje street workout i nogi ciężarami (mówi o tym w tym filmiku)

Bierze udział zarówno w zawodach SW jak i kulturystycznych.

 

Sylwetka to nie (tylko) masa, a proporcje (ćwiczenia złożone), niski poziom BF i dobry tonus. Chyba, że chcesz brać udział w kategoriach dla tych przerośniętych i skokszonych, to leć po strzykawki. 


  • 0

#12
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

Chyba, że chcesz brać udział w kategoriach dla tych przerośniętych i skokszonych. 

Ale to jest właśnie prawdziwa kulturystyka.

Kategorie 'sylwetka męska' itd to stosunkowo nowe kategorie, wydaje mi się, że na potrzeby bardziej medialne (?).

Jak ktoś chce na poważnie brnąć w kulturystykę a wyklucza doping, to jak dla mnie odpada na starcie. Taka specyfika tego sportu i tyle.


Użytkownik Ambu edytował ten post 22 kwietnia 2016 - 13:42

  • 0

#13
MED

MED

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 71 postów

Moje pytanie jest następujące: czy dzięki kalistenice i odpowiedniej diecie, można zbudować mięśnie takie, żeby móc konkurować na zawodach z kulturystami?


Nie.
  • 0

#14
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość
Ciężko jest wogóle z kulturystami konkurować na scenie ćwicząc tylko z masą ciała bo oni mają ćwiczenia izolowane z maszynami/ciężarami i łatwo mogą budować (pompować) mięśnie żeby wszystko było proporcjonalne.
  • 0

#15
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Moim zdaniem można ale nie ma bata- musisz dodać do swojego treningu sztangę. Ja pamiętam kiedyś jak chodziłem na siłownię podnosiłem ciężary niechlujnie bez ładu i składu. Siła minimalnie się zwiększała ale jak zakładałem koszule to była cała opieta. Teraz ćwiczę kalistenike mam 2 x więcej siły i dla porównania tą samą koszule założyłem niedawno- leży luźno na mnie. Sztanga ma to do siebie że w jakiś sposób buduje mięśnie nawet jak ćwiczysz na odp....... Nie bawiłbym się na twoim miejscu w jakieś maszyny ćwiczenia izolowane itd. Starczy sztanga, dużo obciążenie, ławka do wyciskania, i stojak na przysiady. Dawni kulturyści nie bawili się w jakieś pompy na maszynach itd. Robili ciężkie wielostawowe ćwiczenia a wyglądali 100x razy lepiej od tych dzisiejszych betoniar. Zobaczcie jak wyglądał Frank Zane albo Reg Park ( który wymyślił system 5x5)
  • 0

#16
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów
Niestety czasy Franka odeszły w niepamięć. Teraz zeby isc dalej na ścieżce kariery trzeba wyglądać jak hulk, no i oczywiscie kasa od sponsora w łapę dla sędziów. Chyba ze chcesz powalczyć w męskiej sylwetce. Po czesci zgadzam sie z Xiaoyumem, zeby mięśnie rosły musisz dawać im bodziec do rozrostu, w pewnym momencie masa ciała, trudniejsze progresje czy niewygodne dzwignie to za malo i bedziesz musial dorzucić ciężaru. Ale ja osobiście nie bawilbym sie w płaska tylko robil ciężkie siady, MC, hspu, dipy, podciagania, pompki, oczywiscie na początek wykorzystał wszystkie możliwe warianty z masa ciała a potem walił wszystko z obciążeniem.
  • 0

#17
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
"Ale ja osobiście nie bawilbym sie w płaska "

A czemu nie ? Jest to jedne z najlepszych ćwiczeń na górną część ciała. Oczywiście inne ćwiczenia też trzeba robić nawet nigdzie nie napisałem że ma robić tylko wyciskanie. Jest nawet na tym forum artykuł" Najlepsze Wyciskanie " czy jakoś tak. Oczywiście jest na 1 miejscu spośród: Hspu, pompek na jednej ręce, dipów, wyciskania żołnierskie,wyciskania kettla,. Może większość uważa te ćwiczenie za nieprzydatne przez to że większość pseudo pakerów robi tylko to ćwiczenie i pierwsze pytanie jakie zadają to: " ile wyciskasz na klatę" a martwy ciąg, przysiad, podciaganie i inne ciężkie ćwiczenia ich nie interesują. Ale uwierzcie że te ćwiczenie jest jednym z lepszych do budowania mięśni pchających i ich siły. Zresztą czemu jest to jedna z konkurencji trójboju siłowego ( swoją drogą zobacz jakie ci kolesie mają klaty ) skoro jest to takie słabe ćwiczenie. Równie dobrze mogli by dać dipy albo wyciskanie żołnierskie. Ja tam już się nie mogę doczekać jak uzbieram na własną siłownię to pierwsze co to sprawdzę swojego maxa właśnie w wyciskaniu :)
  • 0

#18
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Moim zdaniem można ale nie ma bata- musisz dodać do swojego treningu sztangę. Ja pamiętam kiedyś jak chodziłem na siłownię podnosiłem ciężary niechlujnie bez ładu i składu. Siła minimalnie się zwiększała ale jak zakładałem koszule to była cała opieta. Teraz ćwiczę kalistenike mam 2 x więcej siły i dla porównania tą samą koszule założyłem niedawno- leży luźno na mnie. Sztanga ma to do siebie że w jakiś sposób buduje mięśnie nawet jak ćwiczysz na odp....... Nie bawiłbym się na twoim miejscu w jakieś maszyny ćwiczenia izolowane itd. Starczy sztanga, dużo obciążenie, ławka do wyciskania, i stojak na przysiady. Dawni kulturyści nie bawili się w jakieś pompy na maszynach itd. Robili ciężkie wielostawowe ćwiczenia a wyglądali 100x razy lepiej od tych dzisiejszych betoniar. Zobaczcie jak wyglądał Frank Zane albo Reg Park ( który wymyślił system 5x5)


To tylko bujdy z tym że dawni kulturyści nie ćwiczyli na maszynach i nie robili izolowanych ćwiczeń, na filmikach z treningu Arnolda i jego kumpli widać że robią izolowane ćwiczenia.
To normalne w kulturystyce nawet w "old schoolu".

Tylko old school różni się od dzisiejszych czasów tym że np

Na 3 treningi w tygodniu 1 musi zawierać małą liczbe powtorzen (treningi siłowe na duzym ciezarze), a pozostałe 2 na dużej liczbie powtórzeń lub na odwrót.
  • 0

#19
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

"Ale ja osobiście nie bawilbym sie w płaska "

A czemu nie ? Jest to jedne z najlepszych ćwiczeń na górną część ciała. Oczywiście inne ćwiczenia też trzeba robić nawet nigdzie nie napisałem że ma robić tylko wyciskanie. Jest nawet na tym forum artykuł" Najlepsze Wyciskanie " czy jakoś tak. Oczywiście jest na 1 miejscu spośród: Hspu, pompek na jednej ręce, dipów, wyciskania żołnierskie,wyciskania kettla,. Może większość uważa te ćwiczenie za nieprzydatne przez to że większość pseudo pakerów robi tylko to ćwiczenie i pierwsze pytanie jakie zadają to: " ile wyciskasz na klatę" a martwy ciąg, przysiad, podciaganie i inne ciężkie ćwiczenia ich nie interesują. Ale uwierzcie że te ćwiczenie jest jednym z lepszych do budowania mięśni pchających i ich siły. Zresztą czemu jest to jedna z konkurencji trójboju siłowego ( swoją drogą zobacz jakie ci kolesie mają klaty ) skoro jest to takie słabe ćwiczenie. Równie dobrze mogli by dać dipy albo wyciskanie żołnierskie. Ja tam już się nie mogę doczekać jak uzbieram na własną siłownię to pierwsze co to sprawdzę swojego maxa właśnie w wyciskaniu :)


Nigdzie nie napisalem ze to zle cwiczenia czy nie przydatne. Po prostu uważam ze hspu, dipy i pompki przecwicza mięśnie pchajace wystarczająco dobrze. Wystarczy ze w pompkach dasz nogi na podwyższenie na wysokość równa długości rąk, rece dasz tak aby podczas ruchu tworzyły z ciałem kat 90stopni i masz ten sam tor ruchu co przy wyciskaniu.
  • 0

#20
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

To tylko bujdy z tym że dawni kulturyści nie ćwiczyli na maszynach i nie robili izolowanych ćwiczeń, na filmikach z treningu Arnolda i jego kumpli widać że robią izolowane ćwiczenia.
To normalne w kulturystyce nawet w "old schoolu".

Tylko old school różni się od dzisiejszych czasów tym że np

Na 3 treningi w tygodniu 1 musi zawierać małą liczbe powtorzen (treningi siłowe na duzym ciezarze), a pozostałe 2 na dużej liczbie powtórzeń lub na odwrót.

Z tym że te izolowane ćwiczenia to był tylko taki " egozytyczny " dodatek. Podstawą były ciężkie wielostawowe ćwiczenia. Oczywiście nie mówię że trenowali typowo jak trójboiści w zakresie 5 powt ale np. w zakresie 8-12. Niemniej jednak kiedyś nie było tyle sprzętu co teraz. Ich ćwiczenia izolowane ograniczały się doń uginania na biceps ( co uważam za świetne ćwiczenie jeśli dowalimy konkretny ciężar a nie tylko będziemy nastawiać się na pompę. Wyrabia silne bicepsy i przedramiona. Zreszta większość ludzi co się siłują na ręce robią te ćwiczenie, z tym że oni czasami biorą po 80 kg w jedną łapę :/ ), wyciskania francuskiego( i innych ćwiczeń na triceps ) i ewentualnie unoszenia hantli na bok.( i innych podobnych ćwiczeń na bary) A teraz mam wrażenie że maszyny stanowią trening a nie tylko dodatek. NP. taki Karmowski robi ćwiczenia na samych maszynach. I podobno tak ciężko trenuje... Niech porobi ciężki Mc albo siady, podciaganie, wyciskanie żołnierskie to zobaczy co to ciężki trening.

PS: Wymyślili już maszyny do dipów.. Gdzie ten świat zmierza..
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych