Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Stanie na rękach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Hej. Generalnie odkąd się uczę stać na rękach to myślę o tym żeby mieć ciało ładnie w linii, a nie w banana tylko problem jest taki, że jak próbuje utrzymać hollow i uda mi się wyprostować ładnie korpus to z kolei mam wysunięte do przodu barki przez co ręce nie są w linii. Ktoś da jakieś cenne wskazówki?

https://www.instagra.../p/BEWXIFrvpRM/

Proszę o rady jak poprawić tą pozycję. Z góry dziękuję.
  • 0

#2
Orkan

Orkan

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaRabka-Zdrój

Merfi, myślę, że patrzysz na siebie zbyt krytycznie. Dążenie do niezbyt mądrej sytuacji, gdy w człowieku frustrację i  niezadowolenie sprawia kilka centymetrów w tę czy wewte nie jest dobre. Balans masz opanowany, pokłady siły potrzebne do wykonania figury również. Wszystko tu jest na swoim miejscu. Mówię to jako czysty, "świeży" obserwator. 


Użytkownik Orkan edytował ten post 18 kwietnia 2016 - 19:55

  • 0

#3
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Stój, stój, pracuj nad mobilnością barków i nadgarstków, a nawet nie zauważysz jak bardzo się to poprawi.


  • 0

#4
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Nie no do samobiczowania się jest mi bardzo daleko. Jestem hiper zadowolony z postępów jakie zrobiłem w rozwijaniu swojego ciała w ciągu 10 miesięcy, tymbardziej, że zaczynałem od kompletnego zera. I przez zero mam na myśli 2 serie pompek o ścianę po 12 powtórzeń po których umarłem na 3 dni 😂

Ale jednak lubię poprawiać swoje błędy od razu bo zauważyłem, że wtedy niebo lepiej siedzi technika i nie ma problemów ze złymi nawykami. Jest się nieco bardziej plastycznym na zmiany. Pomyślałem sobie, że ktoś może ma jakiś myk (jak to często w gimnastyce) że np. napnij pośladki i schyl głowę, a pozycja się wyprostuje ;)

Ma ktoś taki myk do wyprostowania tej pozycji? :)
  • 0

#5
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Pomyślałem sobie, że ktoś może ma jakiś myk (jak to często w gimnastyce) że np. napnij pośladki i schyl głowę, a pozycja się wyprostuje

 

No dokładnie schowaj głowę, bo wychylasz ją strasznie powinna być w neutralnej pozycji a na ziemie się patrzy bardziej ruchem oczu przez brwi. Bo generalnie jesteś cały ładny prosty tylko ta głowa robi złą robote. Do tego wydaje mi się, że mobilność barków kuleje, porozciągaj je z kijkiem/gumą. Zrób test, stań jak najbliżej tyłem do ściany, wciśnij lędźwie w ścianę jak w hollow i pociągnij do góry ręce, jak ładnie całe ramiona od barków do dłoni przylegną do ściany to mobilność do stania jest.


  • 0

#6
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Polecam stanie na rękach przy ścianie, tak żeby brzuch, czoło, stopy dotykały ściany. 


  • 0

#7
Orkan

Orkan

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaRabka-Zdrój

a na ziemie się patrzy bardziej ruchem oczu przez brwi.

 

Generalnie to w każdym ruchu oczy powinny iść w parze z głową. Bardzo dobrze można to ćwiczyć np. raczkując i rozglądając się na boki, niczym lew dopatrujący swych włości ;]

 

Co do wychylania głowy - podpisuję się. Nie wspominając o tym, jak złe ułożenie głowy zakłóca oddech i przepustowość powietrza w drogach oddechowych. Zakłócony oddech = zakłócone ciało...


Użytkownik Orkan edytował ten post 18 kwietnia 2016 - 21:01

  • 0

#8
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Zrób test, stań jak najbliżej tyłem do ściany, wciśnij lędźwie w ścianę jak w hollow i pociągnij do góry ręce, jak ładnie całe ramiona od barków do dłoni przylegną do ściany to mobilność do stania jest.


Dziwne bo jak wciskam lędźwie żeby dotknęły ściany to ręce tez dotykają i barki ściany ale nogi robią przykurcz w przód z miednica albo lędźwie nie przylegają. To normalne? 😂
  • 0

#9
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Takie hollow przy ścianie jest piekielnie trudne, dlatego tak to normalne xp Stań na palcach symulując tak jakbyś stał na rr z obciągniętymi paluchami, powinno to ogarnąć te nogi. Do tego trening tej sylwetki na ziemii, przy ścianie to co Filip pisał i bedzie git :P Tzn już jest a będzie perfekto :D


  • 0

#10
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Dzięki wielkie. Biorę się do roboty 😂 W przyszłym tygodniu zaczynam nowy plan treningowy pod sylwetki więc to będzie na pewno jego część :)
  • 0

#11
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Jest dobrze Merfi , jest wręcz świetnie ! :) Sam teraz szlifuję mojego HS'a na właśnie "Igłę" , bo irytowało mnie to , że mam zamknięte barki (chociaż rozciągnięte mam by stać idealnie) :D Mimo to wymaga to większej kontroli i bardziej się przy tym denerwuję niż cieszę . W moim dzienniku wrzuciłem jakiś czas temu wideo , gdzie myślę, że nic nie trzeba poprawiać :)

Nie przejmuj się tym aż tak bardzo , no chyba , że zależy Ci na perfekcji (jak mi :D ) :D


  • 0

#12
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

No widziałem. U Ciebie nie ma się do czego przyczepić. W ogóle spiczaga i wejścia do stania na rękach które robisz to jeszcze lata świetlne ode mnie :D Mam nadzieję też kiedyś dojść do takiego poziomu. :)


  • 0

#13
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

To nic wielkiego :) Kwestia rozciągnięcia jeśli chodzi o spiczagę i dasz radę :D Mogę dodać tyle , ze podczas skłonu Twoje biodra muszą znajdować się równo z linią dłoni - chodzi mi dokładnie o to wychylenie w przód . Czekam z niecierpliwością na Twoją ! :D


  • 0

#14
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Próbowałem chować tą głowę i dzieje się tak, że od razu lecę na plecy 😂 to normalne i kwestia wycwiczenia teraz nowej pozycji głowy czy odruchowo coś źle robię? Przyznam, że śmieszne uczucie bo to tak jakbym nagle stracił umiejętność równowagi w hs 😀
  • 0

#15
Orkan

Orkan

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaRabka-Zdrój

To normalne, nowy element, który wymaga po prostu praktyki (wszak wymuszasz na zmyśle równowagi nową pracę). Na początku chowaj głowę o centymetr, potem dwa - stopniowo zwiększaj zakres. Wszędzie powinna być progresja. :) 


  • 0

#16
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Po prostu trenuj, nie jest to wielka filozofia, trzeba tylko ciało zmusić do tego, żeby Cię posłuchało.


  • 0

#17
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

wiesz pewnie jak wygląda hollow back. coś takiego jak robi simonster. ja właśnie wyobrażam sobie że wchodzę w taką pozycję i barki mi się pięknie ustawiają. 

Mam ten sam problem co ty. za duże wychylenie.  tylko rób to delikatnie, patrz w ziemię i będzie dobrze. nie połam się :) 

 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych