Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ćwiczenia na mieśnie brzucha - Skazany na trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Ćwicze według planu "Skazany na trening", jestem na I kroku na brzuch od dłuższego czas. Doszedłem do 18 powtórzeń i od 2-3mc nie mogę zrobić ani jednego powtórzenia więcej. Nie boli mnie sam brzuch a przednia część uda (m. przywodziciel króki/długi, m. prosty uda).
W innych ćwiczeniach jest ciągły progres (2-3 krok).
Gdzie popełniam błąd?


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn


#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Nie wiem na czym polega krok 1 w skazanym, ale jeśli uda przeszkadzają Ci w ćwiczeniach na brzuch znaczy, że masz je za słabo rozciągnięte, wszelkiego rodzaju skłony i rozciąganie czterogłowych, poszukaj sobis na yt jakiś zbiór ćwiczeń rozciągających całe ciało
  • 0

#3
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Krok 1 jest zbyt upierdliwy, olałbym i robił następne, mimo że to wbrew zaleceniom z książki.


  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#4
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Krok 1 jest zbyt upierdliwy, olałbym i robił następne, mimo że to wbrew zaleceniom z książki.

Myślałem nad tym.

Przyznam się że zrobiłem  tak z pierwszym ćwiczeniem ale na przysiady, obecnie jestem na 3 kroku i jakoś idzie progres.

Pytanie do reszty czy uważacie że jest to słuszne żeby "olać" pierwszy krok idą do drugiego?


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn


#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Nie ma w tym nic złego, ale jeśli chcesz przetestować metodykę Wade'a to nie należy tego robić.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#6
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Nie ma w tym nic złego, ale jeśli chcesz przetestować metodykę Wade'a to nie należy tego robić.

Jeżeli chodzi o metodykę Wade'a to podchodze do tego poważnie, robie sumiennie ćwiczenia i jestem mocno nastawiony na dojście do poziomu master (oczywiście zgodnie z moim progresem na jaki pozwoli mi ciało).

O tyle o ile na  tą chwilę nie czuje w przysiadach mojego małego "oszustwa" (pominięty pierwszy krok, który robiłem chyba ze 2-3 miesiące), zastanawiało mnie czy pominięcie pierwszego kroku w dłuższej perspektywie nie wyjdzie i nie będę musiał cofać moich ćwiczeń. To pytanie chciałem zadać osobą, które mają dłuższy staż i poznać ich opinie ;)


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn


#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Wszystko zależy od aktualnego poziomu. Jeśli nie miałeś żadnego urazu to nie widzę problemu w delikatnym podkręceniu intensywności - grunt żeby wciąż trzymać się stosunkowo łatwych ćwiczeń (około ~15 powtórzeń w serii), a dopiero później kombinować z planami typu 5x5.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#8
Hipo

Hipo

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów
Brzuch 1 krok jest troszkę upierdliwy alesuuuuuper na rozgrzewkę. Robię zawsze przed treningiem brzucha troszkę podkręcając tempo.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych