Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Początkujący w świecie kalisteniki

Kalistenika Skazany na trening Początkujący Plan treningowy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Piotrek453

Piotrek453

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
Witam, mam 16 lat 190cm wzrostu 76kg wagi jakby kogos to interesowalo. Kalisteniką zafascynowalem się strasznie odkąd o niej usłyszałem. Kupiłem skazanego na trening i przeczytałem całego. Ćwiczę 2 tygodnie, oczywiście pierwsze kroki. Tylko czy ten trening nie jest za łatwy? W tygodniu tylko dwie serie pompek przy ścianie i tyle. Ćwiczyć skazanym przez jakieś 3-4 miesiące i modyfikować plan? Jeśli tak to jak? Pomóż ktoś? :) pozdrawiam
  • 0

#2
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Możesz użyć ćwiczeń ze skazanego w różnych planach.

 

Przykładowo można to wrzucić do FBW i ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu. Będzie większa objętość ćwiczeń przez co szybszy progres. Wtedy wyglądałoby to tak:

Pompki

Podciąganie

Przysiady 

Wznosy

 

Na początek możesz zamiast FBW po prostu zwiększyć częstotliwość ćwiczeń i ćwiczyć w systemie:

DZIEŃ TRENINGOWY - WOLNE - DZIEŃ TRENINGOWY - WOLNE - DZIEŃ TRENINGOWY - WOLNE


  • 0

#3
Piotrek453

Piotrek453

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Czyli jeśli dobrze rozumiem to powinno to wyglądać tak:

Poniedziałek: 1szy krok pompek, podciągania, wznosów i przysiadów

Wtorek ----

Środa 1szy krok pompek, podciągania, wznosów i przysiadów

Czwartek----

Piątek 1szy krok pompek, podciągania, wznosów i przysiadów

A jak z seriami i ilościami powtórzeń? Tak jak w książce? 


  • 0

#4
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce
Serie i ilości powtórzeń tak jak w książce.

Możesz również zastosować te ćwiczenia w systemie 5x5. Musisz tylko dobrać odpowiednie ćwiczenie z książki pod względem trudności. Wszystko zależy od tego jaki masz cel. Zapoznaj się z pigułka wiedzy, znajdziesz tam spis treningów i planów. Zastosuj jeden z nich ze względu na cel i wrzuć do niego po prostu ćwiczenia ze skazanego.
  • 0

#5
Piotrek453

Piotrek453

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Dziękuję bardzo, pomogłeś :)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Kalistenika, Skazany na trening, Początkujący, Plan treningowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych