Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Mam kilka wątpliwości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Cześć, mam kilka pytań do was, które mnie nurtują.

 

1. Wyciskanie i pompki to ten sam ruch? Mi się wydaje, że tak ale nie wiem w jakim stopniu jedno przekłada się na drugie , a drugie na pierwsze. Ogólnie nigdy nie wyciskałem i kiedy spróbowałem kilka miesięcy temu wycisnąłem 65 (mało), teraz progresuje pompki z obciążeniem i chcę dobić do 60 kg, jestem ciekaw czy to, że zrobię np. 10 pompek z 60 kg na plecach przełoży się na wyciskanie. 

 

2. Martwy ciąg i np. rozjazdy. Jak ćwiczyłem z kolegą robiliśmy rozjazdy ale bez kółka, schodziliśmy na rękach i wracaliśmy i robiliśmy tak po kilka powtórzeń i było mu mega ciężko, mi zresztą też ale gdy poszedłem z nim na siłownie to w martwym ciągu robił 80 kg luzem, więc z jeden strony ma mocne lędzwia z drugiej nie, nie wiem na jakie płaszczyzny się to dzieli, dlatego pytam. Czy np. opanowanie ćwiczeń do dużego stopnia typu ; rozjazdy na kółku, deska, grzbiety, mostek i pompka lalanne przełoży się na martwy, jak to jest? 


  • 0

#2
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
No pewnie. Siła mięśni pchanych przenosi się prawie na wszystkie ćwiczenia w których pchasz. Luki kiedyś pisał że gdy opanował pompkę jednorącz mógł podnieść 2x kettle 32 kg na głowę. Więc czemu automatycznie nie mógłby więcej wyciskać. Ogólnie przeglądnij dziennik Merfiego. On będzie za jakiś czas bił rekord w wyciskaniu chociaż ćwiczył tylko kalistenike.

80 kg w martwym to nie jest żaden ciężar.
  • 1

#3
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Fakt, to się przekłada ale jeśli robisz pompkę, mając na plecach 60 kg i twoje ręce generują dajmy na to 50 kg nacisku na podłoże, to raczej nie jest powiedziane, że wyciśniesz 110 kg, bo w wyciskaniu na płaskiej dochodzi ci równowaga sztangi, inne ułożenie rąk i to, że sztangę możesz wypchnąć od dolnej części mostka, albo wręcz spod szyi, (wiadomo technika jest od środkowej części mostka) ale twoje ręce jeśli siła nie jest wystarczająca szukają najłatwiejszego punktu do wypchnięcia.

Rozjazdy=(z pleców) prostowniki+ lędźwia ale bardziej lędźwia
Martwy= prostowniki+ lędźwia, głównie prostowniki


  • 1

#4
MED

MED

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 71 postów
Oczywiście w większym bądż mniejszym stopniu przełoży się to na wyniki w bojach ze sztangą. Jednak będą one większe, gdy uwzględnisz je w swoim planie treningowym
Co do martwego ciągu nie ma co liczyć na to, że rozjazdy zaprowadzą Cię do jakiegoś sensownego obciążenia w tym ruchu.
Podsumowując-chcesz być dobry w wyciskaniu-znajdź miejsce dla tego ćwiczenia w swoim planie i wyciskaj. To samo tyczy się martwego i innych ćwiczeń ze sztangą.

Użytkownik MED edytował ten post 28 lutego 2016 - 23:11

  • 1

#5
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Dobra, dzięki za odpowiedź. Ja wyciskam nad głowę 15 kg po 12 razy w serii, jeszcze trochę mi brakuje do 32 kg. Poćwiczę wyciskanie i martwy i zobaczymy co z tego wyjdzie :) 


  • 0

#6
NHB

NHB

    Advanced Member

  • Oczekujący
  • 68 postów
Jak wyzej - jezeli chcesz byc dobry w danym ruchu to musisz go robic. Robilem juz taki eksperyment. Troche sily dalo ale jezeli myslisz o powaznych ciezarach (nie dwa razy 32kg) to musisz trenowac dana umiejetnosc.
  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych