Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ocena treningu/pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Ryba89

Ryba89

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Witam wszystkich. Jak widać jestem nowy na tym forum i mam kilka pytań. Otóż, wiedzę na temat kalisteniki czerpałem z kilku źródeł i przyznać muszę, że się w tym powoli gubię. Odnoszę wrażenie że tylu ilu jest ludzi tyle jest teorii. Chodzi mi o to, czym różnią się treningi na masę mięśniową od treningów na siłę i masę. Jak to wygląda z seriami i powtórzeniami, kiedy zwiększamy ilość powtórzeń, zmniejszamy ilość serii itp. Powiem szczerze, że sam już nie wiem. Proszę żeby ktoś mi po prostu wytłumaczył o co chodzi, czym te treningi się różnią. 

Sam kalistenike trenuję od plus minus sierpnia 2015 r. Efekty są widoczne w sile, jak i w budowie, ale według mnie są zbyt małe. Dodam

, że nie stosuję żadnej diety, a w dni wolne chodzę na treningi bokserskie. Przedstawię mój plan treningowy, proszę o ocenę lub modyfikację:) Cały trening zajmuje mi ok. 90 min. (według mnie trochę za długo)

 

Wtorek:

Pompki na jednej ręce 3 serie, 12 powt,10 powt, 8 powt.

Pompki diamentowe 3 serie,  20, 17, 15

Pompki indyjskie 3 serie po ok.15 powt.

Szerokie pompki z przechodzeniem z jednej ręki na drugą (nie wiem czy mnie zrozumiecie) 3 serie

Pompki "ala" w staniu na rękach(dochodzę do tego:)) 3 serie, 16 powt, 14 powt, 13 powt.

Dipy 3 serie, 12, 10, 8

Pompki szwedzkie 3 serie,  ok. 14 powt.

Brzuch 2-3 ćwiczenia po 3 serie

 

Czwartek:

Drążek b.szeroki nachwyt 3 serie, 8, 7, 6

Drążek na szerokości barków (nachwyt) 3 serie, 8, 7, 6

Drążek wąsko (nachwyt) 3 serie 8, 7, 6

Drążek na szerokości barków (podchwyt) 3 serie 8, 7, 6

Podciąganie australijskie 3 serie, 15, 14, 13

Brzuch 2-3 ćwiczeń po 3 serie

 

Sobota:

Nogi

Przysiady bułgarskie 5 serii po 20 powt.

Przysiady z wyskokiem 3 serie po ok.25 powt

Przysiady z wykrokiem na ilość

Brzuch

 

Chyba niczego nie pominąłem;) Jeśli chodzi o drążek odczuwam mały zastój w przyroście siły. Proszę o ocenę planu, jak i wskazówki aby poprawić co nie co. Jak zmodyfikować trening aby wpływał na masę mięśniową, a jak na siłę. Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za ilość pytań:)

 

 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych