Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dziennik Bejka! No to ruszamy :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
369 odpowiedzi w tym temacie

#321
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Kurde coś filmik wywaliło, trochę mnie to odrzuciło :/

 

Spoiler

 

A co do martwego i podciągania to już nie raz słyszałem że najpierw martwy a potem podciąganie, a nie na odwrót, żeby rozluźniony kręgosłup potem nie dostawał czy jakoś tak.


  • 0

#322
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Jezu, współczuje mu. Ja tego nigdy bym nie robił ;D

No ok, to będe zaczynał od martwego w takim razie ;D 


  • 0

#323
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

PUSH

 

Naciąganie gumy na boki 8 serii max powtórzenia (obie strony) 

Naciąganie gumy do góry przed siebie 4 serie max powtórzeń

Tiger push ups 10 serii 7-10 powtórzeń. 

Pompka odwrócona 5 serii max powtórzeń.

Pompki na palcach 3,3,8,3. 

 

+ rozciąganie.

 

Mam zakwasy na plecach ale dzisiejszy trening sprawił że są o wiele mniejsze, naciąganie gumy spoko ćwiczenie, barki palą, na siłowni popracuje z hantlami dobrze dopasowanymi bo tu trochę technika podupada bo za ciężko mi się robi. Tiger push ups ćwiczenia pod impossibla, dają w kość;p 


  • 0

#324
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
Ile trwał ten trening? :D<br /><br />Wysłane z mojego HTC Desire 510<br /><br />
  • 0

#325
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

30 minut jakoś, ćwiczenie za ćwiczeniem robiłem a w miedzy czasie koleżanka mi naleśniki robiła, także musiałem się pośpieszyć xdd


  • 0

#326
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
No robiłem na zmianę, wpierw podciąganie potem martwy, przeplatane. Rozwalę sobie plecy? ;o  to jak robić? 
James czemu dasz sobie spokój?;d 


Podciąganie rozluźnia kręgosłup co potem przy martwym może prowadzić do urazów, bo kręgi będą zbyt daleko siebie i mogą wypaść (mniej więcej chyba dobrze pisze). Nie jest aż tak istotne dlaczego, ważne jest to że aby nic sobie nie zrobić po prostu trzeba zamienić te ćwiczenia kolejnością, czyli najpierw martwy ciąg potem podciąganie. Najlepiej jednak wykonywać te ćwiczenia w inne dni. ;)
  • 1

#327
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Piątek

 

FIGURY

Front lever 8 serii hold max.

Flaga pionowa na drabinkach 5 serii hold max. (obie strony) 

Wznosy we fladze half lay 3,3,3,3,3,3. 

Hs - 10-15 serii balansu przed ścianą.

v sit - 10 serii (wznosy, hold)

 

Wznosy front lever half lay 5,5,5. 

Wznosy back lever 3,3,3. 

 

 

CORE

SS

Wznosy nóg w staniu na głowie 5,5,5. 

Wznosy w side plank z obciążeniem max,max,max. (koleżanka naciskała na biodro)

Wznosy tułowia bokiem z obciążeniem 5 kg max, max, max. (obie strony)

Plank na jednej ręce z przekręcaniem się do side plank i powrót 8,8,8 (obie strony) 


  • 0

#328
Berkano

Berkano

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 86 postów
  • LokalizacjaLubuskie
Martwy przed podciąganiem. Przy zwisie rozciąga się kręgosłup dlatego później łatwiej o kontuzje przy martwym
  • 2

#329
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Sobota

 

FIGURY;

Handstand 10-15 minut.

Front lever - wznosy 6,6, wskakiwanie do fronta 5-10 serii.

Victorian, hold half lay, one leg, negatywy,wznosy half lay. 

 

BAZA;

Martwy ciąg 100 kg 5  powtórzeń.

Martwy ciąg 110 kg 3,5 powtórzeń. 

Martwy ciąg 140 kg 1 powtórzeń. 

Dipy z obciążeniem 32 kg 7,5,5,7,5,5. 

Wznosy hantli (10kg) bokiem 7,7,7 (obie strony)

Uginanie przedramiona z 10 kg 5,izometria,5 3 serie.

Uginanie przedramiona z 10 kg izometria,5,izometria 3 serie. 

Przysiady z 40 kg 7,8,11.

Wykroki z 48 kg 8,8,8. (4 na jedną nogę)

 

CORE;

SS

Wznosy nóg w staniu na głowie 7,7.

Rozjazdy na kółku ze stania 5,5.

Wznosy w side plank z obciążeniem max,max.

Plank na jednej ręce z przekręceniem się do side plank,powrót, przytrzymanie. 7,7.

 


  • 0

#330
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Sobota

FIGURY;
Handstand 10-15 minut.
Front lever - wznosy 6,6, wskakiwanie do fronta 5-10 serii.
Victorian, hold half lay, one leg, negatywy,wznosy half lay.

BAZA;
Martwy ciąg 100 kg 5 powtórzeń.
Martwy ciąg 110 kg 3,5 powtórzeń.
Martwy ciąg 140 kg 1 powtórzeń.
Dipy z obciążeniem 32 kg 7,5,5,7,5,5.
Wznosy hantli (10kg) bokiem 7,7,7 (obie strony)
Uginanie przedramiona z 10 kg 5,izometria,5 3 serie.
Uginanie przedramiona z 10 kg izometria,5,izometria 3 serie.
Przysiady z 40 kg 7,8,11.
Wykroki z 48 kg 8,8,8. (4 na jedną nogę)

CORE;
SS
Wznosy nóg w staniu na głowie 7,7.
Rozjazdy na kółku ze stania 5,5.
Wznosy w side plank z obciążeniem max,max.
Plank na jednej ręce z przekręceniem się do side plank,powrót, przytrzymanie. 7,7.


Przysiady z obciążeniem, martwe ciągi ogólnie wszystkie ćwiczenia w przodopochyleniu nalezy wykonywac przed cwiczeniami, ktore rozciagają kregi, a ty po 32 kg dipach jeszcze przysiady z obciazeniem walisz dobrze ze na malym obciazeniu.
Koleś myśl troche bo sie nabawisz kontuzji kregoslupa.

Ja juz nie rozumiem wy wszyscy z dupy tak robicie martwe ciągi wszyscy od +100kg :P
Skąd ta siła do tego?
  • 1

#331
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Sobota

 

FIGURY;

Handstand 10-15 minut.

Front lever - wznosy 6,6, wskakiwanie do fronta 5-10 serii.

Victorian, hold half lay, one leg, negatywy,wznosy half lay. 

 

BAZA;

Martwy ciąg 100 kg 5  powtórzeń.

Martwy ciąg 110 kg 3,5 powtórzeń. 

Martwy ciąg 140 kg 1 powtórzeń. 

Dipy z obciążeniem 32 kg 7,5,5,7,5,5. 

Wznosy hantli (10kg) bokiem 7,7,7 (obie strony)

Uginanie przedramiona z 10 kg 5,izometria,5 3 serie.

Uginanie przedramiona z 10 kg izometria,5,izometria 3 serie. 

Przysiady z 40 kg 7,8,11.

Wykroki z 48 kg 8,8,8. (4 na jedną nogę)

 

CORE;

SS

Wznosy nóg w staniu na głowie 7,7.

Rozjazdy na kółku ze stania 5,5.

Wznosy w side plank z obciążeniem max,max.

Plank na jednej ręce z przekręceniem się do side plank,powrót, przytrzymanie. 7,7.

 

Trening bardzo fajny, najbardziej podoba mi się obciążenie w martwym ciągu, ja nadal pracuję nad mobilnością żeby moje powtórzenia były idealne technicznie, a potem wejdę na większe ciężary, a u ciebie już 140 kg., planche powinno lajtowo wchodzić, bo barki dzięki hspu też masz silne, więc nie ogarniam czemu jeszcze full planche nie robisz. :P

 

 

Przysiady z obciążeniem, martwe ciągi ogólnie wszystkie ćwiczenia w przodopochyleniu nalezy wykonywac przed cwiczeniami, ktore rozciagają kregi, a ty po 32 kg dipach jeszcze przysiady z obciazeniem walisz dobrze ze na malym obciazeniu.
Koleś myśl troche bo sie nabawisz kontuzji kregoslupa.

Ja juz nie rozumiem wy wszyscy z dupy tak robicie martwe ciągi wszyscy od +100kg :P
Skąd ta siła do tego?

Co nie, dokładnie to samo pomyślałem. Patrzysz widzisz że nowe ćwiczenie w dzienniku, martwy ciąg i z dupy serie +100 kg. xD


  • 0

#332
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

 

 

Przysiady z obciążeniem, martwe ciągi ogólnie wszystkie ćwiczenia w przodopochyleniu nalezy wykonywac przed cwiczeniami, ktore rozciagają kregi, a ty po 32 kg dipach jeszcze przysiady z obciazeniem walisz dobrze ze na malym obciazeniu.
Koleś myśl troche bo sie nabawisz kontuzji kregoslupa.

Ja juz nie rozumiem wy wszyscy z dupy tak robicie martwe ciągi wszyscy od +100kg  :P
Skąd ta siła do tego? 

No to akurat wiem, dlatego ani myślę robić podciągania przed tymi ćwiczeniami tylko na samym końcu tylko, że nie wiedziałem, że dipy rozciągają kręgi, myślałem że jedynie barki xd A więc wiosłowanie, martwy, przysiady , wykroki z obciążeniem robić przed dipami i podciąganiem, zapamiętam dzięki. 

Spokojnie, to początek moich treningów na siłowni także dam radę. Martwy ciąg jest dla mnie łatwy, jakbym się uparł to bym 160 wziął ale po co? Teraz wracam do ciężaru 80-100 kg i ćwiczę technikę i wyrabiam większą ilość powtórzeń, chcę dojść do 12 powtórzeń w serii, popracować trochę nad wytrzymałością oraz wzmocnić stawy i ścięgna. 

 

 

Co nie, dokładnie to samo pomyślałem. Patrzysz widzisz że nowe ćwiczenie w dzienniku, martwy ciąg i z dupy serie +100 kg. xD

Hah, nie no nie oszukuje was czy coś, mam filmik jak robię martwy z 140 kg. http://www16.zippysh...I1DQA/file.html
Tak, wiem, że technika była słaba, trzy rzeczy, nie ściągłem łopatek a wygiąłem się do tyłu, dwa to, że ruch nie był kontrolowany, bo powinienem przytrzymać w 2 sekundy u góry ale poprawię ją na mniejszym ciężarze.  
 
Niedziela
bieg 5-7 km w masce. 

  • 0

#333
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość
Akurat ściagnięcie lopatek lub nie to żaden błąd, mozna na oba sposoby.
Tylko wygięcie do tyłu było złe, a negatywny ruch w martwym moze nawet nieistniec jesli zalezy ci na sile.
  • 1

#334
sogeftw

sogeftw

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 134 postów
Bejek chodzi ci o tę maskę imitującą powietrze takie jak w górach? Gdzie ją zakupiłeś?
  • 0

#335
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Technika w martwym do roboty, przy tych 140 wznos był w miarę ok choć i tak lędźwia Ci lekko wypchnęło w pewnym momencie a przy wyproście nie miałeś siły utrzymać ciężaru i ugiąłeś nogi przegiąłeś się, niebezpieczna sprawa.. trochę bez sensu brać się za taki ciężar już na 2 treningu tego ćwiczenia, ale twój wybór. "jeśli dane ćwiczenie idzie Ci zbyt łatwo, prawdopodobnie wykonujesz je źle" :) zacznij sobie od 80-90 kg bo to nie jest ćwiczenie z kali i serio nie trudno się uszkodzić ja biorąc ponad 145kg (nie pamiętam ile dokładnie ale całe obciążenie ze szkolnej siłowni) miałem za sobą xdziesiąt treningów martwego a i tak stwierdziłem, że to było za wcześnie na taki trening, 4 serie po 5 takim ciężarem i byłem gibki jak guma, nie polecam. Moim zdaniem martwy to do 120 kg jest najlepszy, potem nawet minimalne niedociągnięcia w technice będą skutkować kontuzjami

sogeftw, maska o którą Ci chodzi to elevation training mask. Sam posiadam, spoko opcja ale ponad 200 zł to trochę sporo jak za trochę gumy plastiku i neoprenu.


  • 0

#336
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

 

 

Akurat ściagnięcie lopatek lub nie to żaden błąd, mozna na oba sposoby.
Tylko wygięcie do tyłu było złe, a negatywny ruch w martwym moze nawet nieistniec jesli zalezy ci na sile. 

No ja uczyłem się by ściągać łopatki, jak może nie istnieć? ja staram się zawsze dolną faze kontrolować a nie opuszczać ciężar od razu, przy tym to mi ciężko po prostu było ;D

 

 

 

Bejek chodzi ci o tę maskę imitującą powietrze takie jak w górach? Gdzie ją zakupiłeś? 

Maskę mam z tkaniny, ale podszytą jeszcze, są dwie warstwy i ciężko się oddycha, taka maska to fajna sprawa ;D

 

 

 

Technika w martwym do roboty, przy tych 140 wznos był w miarę ok choć i tak lędźwia Ci lekko wypchnęło w pewnym momencie a przy wyproście nie miałeś siły utrzymać ciężaru i ugiąłeś nogi przegiąłeś się, niebezpieczna sprawa.. trochę bez sensu brać się za taki ciężar już na 2 treningu tego ćwiczenia, ale twój wybór. "jeśli dane ćwiczenie idzie Ci zbyt łatwo, prawdopodobnie wykonujesz je źle"  :) zacznij sobie od 80-90 kg bo to nie jest ćwiczenie z kali i serio nie trudno się uszkodzić ja biorąc ponad 145kg (nie pamiętam ile dokładnie ale całe obciążenie ze szkolnej siłowni) miałem za sobą xdziesiąt treningów martwego a i tak stwierdziłem, że to było za wcześnie na taki trening, 4 serie po 5 takim ciężarem i byłem gibki jak guma, nie polecam. Moim zdaniem martwy to do 120 kg jest najlepszy, potem nawet minimalne niedociągnięcia w technice będą skutkować kontuzjami


sogeftw, maska o którą Ci chodzi to elevation training mask. Sam posiadam, spoko opcja ale ponad 200 zł to trochę sporo jak za trochę gumy plastiku i neoprenu.

Wiem, że technika do poprawy, wiem co już poprawić. ;
Ruch ma być kontrolowany
Łopatki mam ściągnąć
Plecy proste
W górnej fazie przytrzymać z dwie sekundy
Napiąć brzuch, pośladki to poskutkuje rotacją miednicy do przodu i sylwetka się wyprostuję 
 
Wezmę mniejszy ciężar i będę ćwiczył xd 

  • 0

#337
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Poniedziałek 

 

FIGURY

Handstand 30-40 minut.

Victorian half lay 8 negatywów. 

 

PULL

Podciąganie wąskim podchwytem z 28 kg 4,4,4,4,4,4.

Podciąganie wąskim nachwytem z 28 kg 4,3.

Podciąganie adv front lever 5,5,5. 

 

 

CORE

SS

Wznosy w side plank z obciążeniem max, max, max.

Wznosy tułowia bokiem max, max, max.

Wznosy nóg w staniu na głowie 8,8,6.

Rozjazdy na kółku max, max, max (Rozjazdy na kolanach, 15-25 w serii.)

SS

Dragon flag 6,6

Dragon flag bokiem 6,6 (obie strony)

Naciąganie gumy bokiem max, max (obie strony)  


  • 0

#338
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Wtorek

 

BAZA

Hspu 3,3,3. 

 

FIGURY

Negatywy half lay straddle victoriana

Elbow lever one arm

hs - 30 minut

impossible dip negatywy 

 

 

Dzisiaj luźny trening, robię wolne, mianowicie 5 dni do niedzieli, w poniedziałek ruszam od nowa z nowymi siłami, siła! ;) 


  • 0

#339
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Co do tych łopatek, pozycji barków w martwym ciągu tu masz dobry filmik

 


  • 1

#340
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Powróciłem :)

 

5 dni resetu dało się bardzo we znaki, zobaczcie sami :)

 

FIGURY

Elbow lever one arm  hold (próbowałem utrzymać się jak najdłużej, na lewej nie mogę w ogóle, przyzwyczajam brzuch do bólu, a na prawej utrzymuje się 3-6 sekud) 

Victorian, negatywy half lay, half lay straddle (half lay prawię siedzi) 

Impossible dip, negatywy i próby (bez większych postępów)

Flagi (wszystkie rodzaje, hold, negatywy itd, postęp w dwóch flagach, human flag trzymam na słupie lajtowo half lay 3-5 sekund, uczę się teraz wznosów siłowych do half laya ale są zbyt ciężkie i to potrwa chwilkę, oraz flage gdzię ręce mam oplecione wokół słupka, ręka dolna nie jest na ziemi a na słupku, tez dosyć trudna , chwile utrzymam) 

Front lever, tutaj postawiłem na ruch, robię ice cream makers oraz podciągnięcie w l sit i doprostowanie się, negatywy, wznosy. 

v sit, wznosy do v sit i trzymanie, tu bez zmian, trudno mi zbliżyć nogi bardziej do siebie.

Hs, tutaj chyba największy progres, dziś stałem ponad 20 sekund bez ściany, 1-2 h katowania stania na rękach, 20-30 serii było 3-15 sekund stania. 

 

BAZA

Naciąganie gumy bokiem max, max, max (obie strony)

Pompka na jednej ręce, prowadzenia przedramienia na ziemie z asystą drugiej ręki (obie ręce, ćwiczenie jest ciężkie, używam go jako wzmocnienia pod impossibla)

Pompki z kolega na plecach 50 kg 5,7,8. 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych