Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Skazany.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
Dawid133

Dawid133

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

Czesc, jestem swiezo po przeczytaniu skazanego. Czy trenowanie ćwiczeń z tej książki w innych seriach i powtórzeniach niż podaje autor będzie ok? dobija mnie myśl, że np. do 5 kroku będę dochodził tyle czasu. :/

Pozdrawiam. 


  • 0

#2
Hipo

Hipo

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów
Hmm... polecam spróbuj sam. Niestety system ten jest dla WYTRWAŁYCH. Czy ćwiczyć od początku -TAK. Zobaczysz jaka to będzie satysfakcja przechodzić poszczególne kroki ale -bez owsików w tyłku-bez pośpiechu, bo korci na początku przeskoczyć, albo dorzucać więcej ćwiczeń. Tak są opinie że ta ksiąźka (książki) to nie to -kwestia celów. Ja podchodzę do tych ćwiczeń i wplatam do harmonogramu życia. A i jeszcze jedno.Na forum ciągle o MASE pytają - przyjdzie przyjdzie. Tylko mam takie wrażenie że o to pytają napaleńcy co to góra 3 miesiące wytrzymują. Masa to w 3 miesiące na siłowni przychodzi. Pozdrawiam
  • 0

#3
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Czesc, jestem swiezo po przeczytaniu skazanego. Czy trenowanie ćwiczeń z tej książki w innych seriach i powtórzeniach niż podaje autor będzie ok? dobija mnie myśl, że np. do 5 kroku będę dochodził tyle czasu. :/
Pozdrawiam.


Rób wszystkie cwiczenia z ksiazki, ale dostosuj trudnosc cwiczenia pod siebie i trenuj. Nie zaczynaj od pierwszego kroku lub takiego ktory nie jest dla ciebie wymagajacy.
Jeśli np. masz siłe robic pompki na kolanach w poprawnej formie lub nawet zwykłe to po co masz robic przy scianie?
Tylko z barkami narazie rób pike push up i codziennie stanie na rekach.
Co do mostków to zacznij od 1 kroku zeby zdobyc troche gibkosci.
Dodaj sobie do głównych ćwiczeń ćwiczenia ze skazanego ze strony z nagłówkiem "co dalej" które zechcesz.
  • 0

#4
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Ja proponuję zastosować ćwiczenia ze skazanego od początkowych ruchów ale podłożyć je pod schemat z tego tematu

 

http://kalistenikapo...kłady/?hl=zenon

 

Pierwsze 3 kroki jako etap przygotowaia ogólnego w takiej postaci jak napisał Wade, ew. możesz dodać jedną serię więcej ale zmniejszając ilość powtórzeń w krokach przejścia, kroki 4-6/7 to etap ukierunkowany, tutaj spokojnie możesz ilość serii i powtórzeń zasotosować jak w artykule, a pozostałe kroki jako etap specjalny, w schemacie typowo pod daną cechę którą chcesz rozwinąć.


  • 2

#5
Dawid133

Dawid133

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

Jak mam trenować kroki 4-7? bo nie ogarniam. :D


  • 0

#6
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Jak na początku, najpierw 1, potem 2 a potem 3. Następnie robisz 4 krok, potem 5 i tak do 7 po kolei, chyba że masz siłę pominąć któryś z nich ale ja bym tego nie robił.


  • 0

#7
Dawid133

Dawid133

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

Chodzi mi o serie. ;p


  • 0

#8
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

A, sorry źle zrozumiałem ;)

 

W artykule przy drugim etapie napisane jest np. pompki 6 serii po 6-10pow. Njlepiej jak spróbujesz zrobić w ten sposób sprawdzając czy dasz radę. Jeżeli tak to dobrze, a jeżeli nie to wtedy masz dobry punkt odniesienia do którego będziesz dążył. Dodatkowo na drugim etapie powinieneś uwzględnić swój przyszły cel. Jeżeli jest to siła to zostawić ilość serii ale zmniejszyć ilość powtórzeń o 1-2, jeżeli wytrzymałość to zmniejszyć ilość serii o 1-2 a zwiększyć lekko ilość powtórzeń.

 

Przeczytaj dodatkowo pigułkę wiedzy i na pewno z wiedzy zawartej w artykule Powadziego i pigułce stworzysz sensowny plan. Potem napisz go na forum według wzorca ;)


  • 1

#9
Dawid133

Dawid133

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

Dziekuje za pomoc. :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych