Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening bez konkretnej diety

trening dieta bieganie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

Cześć! Chcę zacząć trenować kalistenikę, w związku z czym zamówiłem sobie książkę pt. "Skazany na trening". Co do tego treningu mam tylko kilka pytań. Czy trening BEZ diety typu: rano 3 kromki chleba z jajkiem, na obiad kurczak bez skórki z ryżem itd. ma sens? Moim celem jest ćwiczyć jak najdłużej (najbliższych kilka czy kilkanaście lat), a nie mam zamiaru trzymać się konkretnej diety (i nie mam zamiaru się do tego zmuszać), tak samo jak nie mam zamiaru korzystać z odżywek itd.. Chciałbym jeść "na czuja", czyli spożywać takie produkty, które dostarczą mi węglowodanów, białka, tłuszczów i innych ważnych mikroelementów, bez ścisłego kontrolowania tego, ale zastanawiam się jak bardzo "gorsze" będą przez to moje efekty. Drugie moje pytanie dot. biegania i treningu nóg. Mianowicie, czy powinienem "robić nogi", gdy biegam regularnie 3 razy w tygodniu po 30min? Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)


  • 0

#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Wszystko zależy od tego co jest Twoim celem i jakie chcesz osiągnąć efekty. Dieta to absolutna podstawa jeśli chodzi o sylwetkę czy spalenie tłuszczu. Bez kuchni nawet najdłuższe treningi świata mało Ci dadzą. Jednak nie chodzi o taką dietę, że masz coś liczyć, jeść według przepisów itd itd. Mam na myśli całokształt prawidłowego odżywiania się. Organizm musi dostać wszystko czego potrzebuje, żeby się dobrze rozwijać. Jeśli nie dostanie - nie będzie się rozwijać optymalnie. Generalnie jeśli wywalisz ze swojego życia wszelkie przetworzone jedzenie typu - słodzone napoje, gotowe potrawy, sosy, czipsy, batony, czekolady, energetyki, pizze z kartonów, jogurty - generalnie wszystko co zostało stoworzone przemysłowo to tak naprawdę już masz 50% za sobą :) Warto zainteresować się jakością mięsa, które kupujesz, warzywami czy nabiałem. Jednak generalnie jak zaczniesz zwracać uwagę na to co jesz to już będzie zdecydowanie lepiej. Jak się poczujesz lepiej to będziesz chciał więcej i małymi kroczkami dojdziesz tak czy siak do wszystkiego :)

Co do nóg to znowu zależy jakie masz cele. Jeśli chcesz nabrać tkanki mięśniowej to bieganie nie jest najlepszym pomysłem. Przynajmniej nie rekreacyjne. Sprinty czy interwały to lepszy pomysł. Jeśli chcesz nabrać kondycji to jak najbardziej. Nogi możesz ćwiczyć tak czy siak ale nie musisz.


  • 0

#3
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

Nie spożywam żadnych wyżej wymienionych przez ciebie produktów, bo lubię dbać o odpowiednie odżywianie :) Co do konkretnej diety to miałem na myśli taką, że mam liczyć i jeść według przepisów, mi się to nie podoba :P  Obecnie jest jedna rzecz, którą bardzo chcę zmienić w moim odżywianiu. Mam zamiar robić sobie jedzenie do szkoły w domu, zamiast kupować drożdżówki w piekarni, jak na razie kupiłem odpowiedni plastikowy pojemnik przeznaczony do przetrzymywania pożywienia, teraz trzeba wyrobić nawyk gotowania czegoś :D

Mam jeszcze jedno pytanie. Jakie produkty powinienem jeść, a jakich unikać (poza tymi wymienionymi wyżej). I co z białym chlebem, wywalić go z diety i zastąpić razowym?


  • 0

#4
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Drożdżówka to jest jeden z takich właśnie niezdrowych produktów więc odpowiednie odżywianie nie do końca ;)

Ja wywaliłem wszelkie zboża z mojego życia bo wszystkie są do dupy. To się tyczy zarówno pszenicy jak i żyta.


  • 0

#5
Morman

Morman

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Możesz nie rezygnować od razu z pieczywa , tylko np przesiąść się na chleb razowy , zdrowszy , bo mąka użyta do jego produkcji nie jest  do końca starta , a w mąkach z których wypiekane jest białe pieczywo posiadają więcej wydzielonego glutenu z ziaren . Gluten jest białkiem występującym w ziarnach zbóż , które po zmieleniu i wyrobieniu ciasta tworzy elastyczną strukturę która dobrze izoluje np dwutlenek węgla powstający w udziale skrobi i drożdży , a nasze jelita no..  zapycha  , dlatego po zjedzeniu kilku kanapek masz uczucie pełności , ale na  krótko . Jeśli chcesz ograniczyć gluten , spożywaj więcej produktów analogicznie .. bezglutenowych : ryż , kasza jaglana , gryczana  , kukurydza .  W ogóle to pieczywo wzmaga trądzik , w szczególności białe .


  • 0

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Co do biegania to 30 minut 3x w tygodniu może nie wystarczyć do ich rozbudowy, nawet jeśli biegasz zmiennym tempem i solidnie dajesz sobie w kość - wiem z autopsji. Natomiast pistolety, skakanka, przysiady ze sztangą, wykroki już jak najbardziej powinny pomóc. Zależy to też od tego jaki masz cel. Co do diety to przeważnie doradza się zrezygnowanie z pieczywa i obserwowanie swojego organizmu, nie musisz od razu przechodzić na dietę tłuszczową, węglowodanową, paleo czy jakąś inną. Ważne żebyś czuł się dobrze przy aktualnych posiłkach i miał energię na treningi.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

A czym polecacie zastąpić pieczywo? Co jeść na śniadanie zamiast pieczywa, tak, aby posiłek zapewniał mi to co pieczywo (czyli węglowodany, jeśli się nie mylę :D)? Owsiankę? Ale jedzenie owsianki codziennie to nie najlepszy pomysł. Jakie śniadanie doda mi energii?


  • 0

#8
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Smażone na maśle albo na smalcu jaja na boczku. Będziesz miał energii do popołudnia :) Chleb najlepiej zastąp brakiem chleba. ;)
  • 0

#9
Morman

Morman

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Zamiast chleba : jogurt naturalny , maślanka , owsianka , twaróg , sałatki , ryż  i pochodne ( wafle ryżowe itp )  , tofu .


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, dieta, bieganie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych