Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pistolety z obciążeniem - pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej.

 

Dołożyłem sobie 5kg do pistoletów. Pytanie następujące - czy jest jakaś "technika" albo poprawna forma gdzie ten dodatkowy ciężar powinno się mieć? Zacząłem się zastanawiać czy to ma w ogóle znaczenie :D Proszę o pomoc. U mnie wyglądało to mniej więcej tak:



Można mieć ten ciężar przed sobą? Może trzeba mieć za sobą?


  • 0

#2
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Wg mnie optymalnie trzymasz ten ciężar.

I wgl średnio jest się do czego doczepić.


  • 0

#3
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość
Też jak zaczalem z ciezarem je robic to sie zastanawialem. Czasami trace przy nich rownowage to wyciagam w dolnej fazie ruchu ciezar daleko przed siebie.
Wydaje mi się że jakbyś wziął ciężar na barki jak w przysiadzie ze sztangą to byś musiał pilnować zeby się nie garbić, bo może dojść do kontuzji ale to tylko moje przypuszczenia.
  • 0

#4
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Wydaje mi się, że lepiej z przodu trzymać, tak jak masz teraz, jak ma się jakiś ciężar na plecach i chce się zrobić ładny przysiad aż do samej ziemi to bardzo wtedy ciągnie w tył i łatwo się przewrócić, z ciężarem na plecach to jak dla mnie wchodzą w grę pół przysiady, a nie o to nam chodzi :P


Użytkownik Krzepki Paweł edytował ten post 08 lutego 2016 - 13:56

  • 0

#5
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Im dalej od ciała tym przysiad jest łatwiejszy a im bliżej tym ciężej. Ja proponuje złapać za uchwyt od tej butli z wodą i trzymać przy barku ( tej ręki która trzymasz ), tak jakbyś trzymał kettla :P
  • 0

#6
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Próbowałem wczoraj trzymać go tak jak pisałeś Cloud i słabo. Albo jestem za słaby jeszcze albo nie mam takiego balansu bo leciałem na plecy :D Próbowałem też trzymać butelkę przy barku jedną ręką, a drugą wyciągnąć dla balansu ale byłem tak niestabilny, że też dałem sobie spokój :) Dzięki za porady jeszcze raz!


  • 0

#7
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Całkiem nieźle Merfi ! Jak ja wykonuję pistolety to ciężar (przeważnie hantelka) trzymam na przeciwległej stronie przy barku , a druga ręką utrzymuję balans . Obecnie przysiad na jednej nodze z 20kg hantlem to nie problem :D Wrzucę niedługo wideo , pozdrawiam !


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych