Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podciąganie do oceny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1
BarTeeK

BarTeeK

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 61 postów

Co myślicie o moim podciąganiu się ?

 


  • 1

#2
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

Bardzo dobrze :) nie ma czego sie czepiać więc jest to smutna nowina dla tych którzy lubią przywalać sie o dosłownie drobne szczegóły;) dosyć wysoko sie podciągasz. Klatką do drążka ? Czy tylko taka perspektywa ? :) jak serio tak wysoko sie podciągasz to już niedługo muscle up wejdzie bez problemu :)


  • 0

#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Proponowałbym bardziej napinać barki, są trochę za blisko uszu - nie ma sensu ryzykować kontuzją, a przy okazji może lepiej poczujesz najszersze grzbietu.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Bardzo ładne podciągnięcia :) Kontrolujesz całe napięcie , ale brak napięcia mięśni brzucha . Wracasz do góry po takim lekkim łuku (na prawdę niewielkim) . Postaraj się nogi trzymać cały czas z przodu , mocno spiąć brzuch i podkulić miednicę . Generalnie prócz tego co napisałem do dobre 4/5 :)


  • 0

#5
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Nie krzyżuj nóg. Nogi proste, złączone, brzuch napięty, nie trać napięcia w barkach.


  • 0

#6
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

jak ma nie krzyżować nóg jak jest drążek w futrynie i blisko do ziemi? Dla mnie ok. Jaki rekord?


  • 0

#7
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Serio czy udajesz? Brzuch napiety, nogi proste rowniez napiete lekko przed siebie. Zreszta tak jak ma tylko osobno, nie ma roznicy jaka wysokosc drazka.<br /><br /><br />Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#8
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

o sorry! zapomniałem, że tu sami eksperci...


  • 0

#9
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Dobrze Filip napisał, nie rozumiem tej manii, że jak ktoś chce pomóc, napisać jakieś dobre tipy to dostaje gównoburzę na mordę bo przecież po co doskonalić technikę i utrudniać ćwiczenie, lepiej se robić od tak byle jak :D i od razu jesteś złośliwym ekspertem bo może faktycznie coś robisz lepiej i chcesz tylko pomóc xD nawet beka.

 

Z takim podejściem ten dział cały można by zlikwidować, bo po to ktoś daje filmik do oceny żeby jak najwięcej mu wytknąć i jak najwięcej skrytykować, przynajmniej jak tak to rozumiem. Im więcej krytyki (oczywiście uzasadnionej) tym lepiej. Ale w internecie coraz częśćiej widzę manię, że ktoś wrzuca filmiki dla podbudowy własnego ego a broń boże nie dla krytyki (nie mówię o autorze tematu). Taki świat, im więcej lajków tym jesteś lepszym człowiekiem.

 

Coby OT nie robić; generalnie podciągnięcie jak podciągnięcie; pełny ładny zakres, kontrolowany ruch. Tu już nic nie poprawisz ale tak jak wcześniej 'eksperci' wspomnieli możesz zacząć pracować nad najprostszym utrudnieniem czyli podciągnięciem w sylwetce. Do rad poprzedników trzeba dołożyć to, że opuszczone, odwiedzone łopatki i wklęsła klatka zmaksymalizują pracę całego ciała. Dobra wprawka do podciągania w poziomce.


  • 0

#10
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Tak tylko przywalanie sie o to że nie trzyma sylwetki to jest najgłupsza rzecz jaką widziałem. Dobra jesteś fanem gimnastyki to rób sobie w ten sposób ale jak ktoś nie trenuje gimnastyki to nie musi go obowiązywać ta zasada. To tak jakby do kulturysty powiedzieć żeby robił mostek podczas wyciskania na płaskiej bo przecież tak robią trójboiści. Chcesz mi powiedzieć że Adam Raw też się źle podciąga bo nie trzyma sylwetki ? Jak tak to sorry ale dyskusja z kolesiem który krytykuje ludzi co osiągnęli więcej jest nie na miejscu i szkoda mojego czasu. ;) nie prościej napisać- możesz trzymać dodatkowo sylwetkę żeby bardziej skatować brzuch. Ale większość woli tak : Masz trzymać tą sylwetkę bo przecież gimnastycy tak robią, i ty też masz nim zostać bo ja Ci tak każe! Hah :)
Jedyną dobra rade dał tutaj Pablo. Faktycznie brak napięcie barku może spowodować kontuzje ale przynajmniej nie wytyka mu tego że nie robi sylwetki.
  • 0

#11
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL
Cloud: nie prościej napisać- możesz trzymać dodatkowo sylwetkę żeby bardziej skatować brzuch
Ja: i możesz zacząć pracować nad najprostszym utrudnieniem

 

Cloud: Masz trzymać tą sylwetkę bo przecież gimnastycy tak robią, i ty też masz nim zostać bo ja Ci tak każe!

 

Jakakolwiek logika wypowiedzi ? Polecam popracować nad czytaniem ze zrozumieniem, przyda się do testu gimnazjalnego.

 

Czytam ten temat 2 raz i nie widzę, żeby ktoś się przywalił do niego o brak sylwetki i wytykał mu cokolwiek, raczej gość dostał propsy i propozycje nad czym może popracować.

 

 

Jak tak to sorry ale dyskusja z kolesiem który krytykuje ludzi co osiągnęli więcej jest nie na miejscu i szkoda mojego czasu.

 

Czy nie zdyskredytowałeś się sam przypadkiem tym zdaniem ? Polecam na prawdę trochę pokory. Ćwiczysz niedługo, progresujesz na początku bardzo to oczywiste. Też kiedyś jak ćwiczyłem pierwszy rok i zrobiłem pierwszą pompkę na jednej ręce to myślałem, że złapałem Boga za nogi, będąc w gimnazjum to już wgl czułem się guru. Życie jednak depcze wyobraźnie, może się przekonasz kiedyś o tym.

 

Kończę od siebie temat.


  • 0

#12
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

Zauważ co napisałem przed 2 twoim cytatem mojej wypowiedzi. " większość woli tak ..... " a nie " wszyscy tutaj piszą tak..... ". Już nie wspominając o sarkazmie którego Pan profesor od czytania ze zrozumieniem nie wyczaił ;) Ja kończę dyskusje, bo idę sie uczyć do testu gimbazjalisty. Zwłaszcza czytanie ze zrozumieniem. Z chęcią wezmę korepetycje u takiego eksperta od poprawnego rozumowania tekstu jak ty, żeby jak najlepiej zaliczyć ;)

 

 

/

Hah żeś sobie wymyślił teraz sarkazm w słowie czytanym na forum. W ogólnej netykiecie na forach jeśli używasz ironii, tagujesz ją [sarkazm]

no idz przyda sie

 


  • 0

#13
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Panowie, skończmy tę dyskusję bo do niczego nie prowadzi. Mam na myśli spieranie się, kto lepiej opanował sztukę czytania ze zrozumieniem. Z pewnością nie pomoże to BarTeeKowi w skorygowaniu ewentualnych błędów. Poza tym zrażamy do siebie innych użytkowników, którzy może również mają pewne wątpliwości co do jakości swojej techniki.

 

Powtórzę to co napisałem wcześniej. Moim zdaniem technika jest w porządku - akcentujesz górną i dolną fazie ćwiczenia, widać że masz kontrolę nad ruchem (nie robisz go za szybko i nie szarpiesz żadnej fazy ruchu). Jedyne nad czym popracowałbym to napięcie barków (czyli oddalenie ich od uszu) bo obręcz barkowa nie powinna być luźna przy podciąganiu (głównie mam na myśli dolną fazę, czyli zwis). Co do sylwetki hollow, to sam ją stosuję ponieważ łatwiej zachować jest mi wtedy poprawną technikę gdy podciągam się na drążku we framudze. Mając nogi skrzyżowane z tyłu za bardzo mnie kusi do oszukiwania, a poza tym bardzo wyginam kręgosłup gdy zaczyna mi brakować siły. Natomiast decyzja jej stosowania zależy od Ciebie, możesz spróbować.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#14
BarTeeK

BarTeeK

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 61 postów

Dzięki panowie za pomoc :) Postaram się zastosować do waszych rad. Jak myślicie, jest lepiej czy gorzej ?

 


  • 0

#15
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jak dla mnie spoko. W górnej fazie masz małą tendencję do wykonywania niewielkich ruchów nogami, spróbuj to wyeliminować (może jest to kwestia wydłużonego zakresu ruchu, bo podciągasz się do klatki).


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#16
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Jest okej :D Mam wrażenie , że ten drążek zaraz spadnie ; D


  • 0

#17
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

git tylko nogi złącz bo widzę że miejsca starczy. 

 

Cloud wszystkie filmiki adama jakie widzę ostatnio to zakłada za duży ciężar i kopie nogami w górnej fazie więc nie powiedziałbym że to idealny przykład. Idealne podciąganie robi np. Ivan Kajtaz. Duże ilości i wszystkie idealne :)


  • 0

#18
BarTeeK

BarTeeK

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 61 postów

Okej, postaram się to wyeliminować.Jeszcze raz dzięki za pomoc.Temat można zamknąć :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych