Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jak zacząć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
reejv

reejv

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Witam , dostałem książkę" Skazany na trening | Dziennik ćwiczeń z masą ciała ". Zacząłem w poniedziałek 2 tydzień treningu z planem świeża krew, wykonałem po 4 pierwsze ćwiczenia z pompek i wznosów nóg na poziomie średnio zaawansowanym i co dalej ? Jak dalej trenować ? Jakie ćwiczenia wykonywać na początku i ile powtórzeń?


  • 0

#2
Walgav

Walgav

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów
  • LokalizacjaSkoczów

Wykonuj 4 pierwsze ćwiczenia wg. planu z książki w ilościach takich jakie zdołasz. Jeśli dojdziesz do momentu w którym osiągniesz próg przejścia na kolejny etap nie przechodź do niego od razu, tylko ćwicz tak jeszcze przez kilka treningów ("nabijasz" wtedy siłę do banku). Potem możesz przejść na wyższy poziom i tak dalej. Ważne żebyś na pierwszym etapie został minimum miesiąc - przyzwyczaisz stawy do dalszych, bardziej wymagających ćwiczeń.


  • 0

#3
zulek85

zulek85

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Witam

Jestem nowy na forum, przymierzam się do treningu według Skazanego.

Mam kilka pytań do życzliwych osób.

Po pierwsze, w programach treningowych jest napisane, np. 2-3 serie treningowe.

Co to oznacza?

Pytanie stąd, że w większości kroków poziomy to np. 2 serie po XX.

W związku z tym czy 2 serie treningowe ujęte w programie oznaczają:

1. 2 x X krok na X poziomie czyli jeżeli X krok ma na X poziomie 2x25 to 2 serie treningowe to 4x25 czy

2. każdy krok na każdym poziomie zaawansowania ma swoje serie czyli każda pojedyncza seria z danego kroku z danego poziomu jest serią treningową?

 

Po drugie, nie zrozumiałem do końca, czy trenowanie wytrzymałości, to: a) zwiększenie ilości powtórzeń, B) zwiększenie tempa tej samej powtórzeń, c) zwiększenie ilości i tempa powtórzeń?

 

Po trzecie mam serdeczną prośbę do Zaawansowanych w Skazanym czy kalistenice  Forumowiczów.

Osobiście ćwiczę na skakance od dłuższego czasu (wg programów Buddy'ego Lee) i na orbitreku, w celu zrzucenia trochę tłuszczu ale i nabrania kondycji - wytrzymałości w sensie cardio (skakanka daje bardzo dużo :). Uważam, że kondycji trochę mam co do siły to nie wiem, ale chyba ten rodzaj ćwiczeń niewiele ma wspólnego z siłą i mięśniami. W Skazanym jest tyle informacji (jak ćwiczyć jak często ale jednak, że muszą być przerwy, że można na siłę ale i na wytrzymałość i wiele innych), że jestem trochę zagubiony. Moim celem jest dojście do kroków numer 10 a do tego wydolność cardio i nie zamierzam w kalistenice iść dalej. Jako mąż i tata 2 córek, niezły wygląd i realne umiejętności w sensie siła i wydolność to i tak ogrom. Czy osoby, które już ćwiczą ale i te, które się po prostu na tym znają, mogłyby mi zaproponować plany treningowe od 0 do bohatera, uwzględniając skakankę i orbitrek czy ogólnie cardio? Po przeczytaniu książki, tak jak pisałem jestem odrobinę zagubiony.

 

Z góry dziękuję.
 


  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej, witamy na forum

 

1. Oczywiście 2-3 serie to uogólnienie liczby serii występujących na każdym kroku - na pierwszych krokach robisz do 3 serii, a potem już maksymalnie dwie zgodnie z metodyką Wade'a. Generalnie wygląda to tak jak jest napisane przy każdym kroku;

 

2. Nie, zgodnie z planem Wade'a powinieneś dążyć do każdego z tych poziomów, począwszy od początkującego przez średniozaawansowany aż do progu przejścia stopniowo dodając liczbę powtórzeń i liczbę serii jeśli jest to konieczne (np. w przypadku gdy trzeba wykonać 3 serie);

 

3. Trenowanie wytrzymałości to z grubsza rozwijanie się pod kątem wzrostu liczby powtórzeń w serii (zazwyczaj chodzi nam o osiągnięcie wysokiego pułapu). Oczywiście występują też pewne odmiany typu wykonywanie danego ćwiczenia przez określony czas, np. próba wykonania maksymalnej liczby powtórzeń przez minutę, 10 minut, godzinę itp. Te różne limity są wynikiem zróżnicowanego rodzaju zawodów. Tempo powtórzeń może pozostać optymalne lub takie, na jakie możesz sobie pozwolić bez oszukiwania. Jeśli interesuje Cię wykonanie jak największej ilości pompek w ciągu 2 minut to przyda się też zwiększenie tempa wykonywanego ćwiczenia, ale jest to osobna sprawa. Sam wzrost wytrzymałości uważamy za udany po zwiększeniu naszego rekordu w liczbie wykonanych powtórzeń w danej serii;

 

4. Wystarczy, że jednego dnia będziesz trenował "Skazanym", a drugiego robił swoje ćwiczenia ze skakanką i orbitrekiem. Są na forum tematy łączenia różnych cech motorycznych, jeden jest mojego autorstwa - poszperaj trochę w pigułce wiedzy;

 

Tak na przyszłość jeśli masz pytania nie związane z aktualnym tematem to polecam założyć nowy, więcej osób wówczas dotrze do Twojego postu.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
zulek85

zulek85

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • LokalizacjaWłocławek
Bardzo dziękuję za konkretne rzetelne odpowiedzi.
Teraz wszystko jest jasne.
Poszukam jeszcze oczywiście tematu z łączeniem treningów.
Jeszcze raz dziękuję.
  • 0

#6
zulek85

zulek85

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Jak już otrzymałem odpowiedź w tym wątku, to przepraszam, zapytam jeszcze tylko i jedną rzecz.

Czy jeżeli będę trenował po przejściu programu świeża krew, programem dobre sprawowanie, czyli 3 dni Skazanego a 2 lub 3 dni pomiędzy tym skakanka i orbitrek, zakładając, że nie będę się forsował, to wystarczy żebym robił postępy i nabywał siły?

Czy program dobre sprawowanie wystarczy do treningu czy trzeba po pewnym czasie przejść na kolejny program bo nie osiągnie się dalszych efektów, mam na myśli dojścia do końcowych kroków.

Czy trenowanie 5 lub 6 dni w tygodniu nie będzie zbyt częstym treningiem i nie doprowadzi do zatrzymania nabierania siły i sprawności a jedynie zmęczy? Pytam, bo Wade mówi dużo o odpowiednim odpoczynku, a w moim przypadku jednak cardio byłoby 2 lub 3 razy w tygodniu pomiędzy treningami siłowymi. A może jeżeli będę robił to racjonalnie, tak jak on mówi będę odkładał siłę do banku a w przypadku cardio też ćwiczył spokojnie to wszystko razem da odpowiedni trening i będę robił postępy?

Proszę jeszcze o tą jedną odpowiedź. Dziękuję :)


  • 0

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Generalnie trzeba to przetestować w praktyce, jest to oczywiście możliwe. Wszystko zależy od szybkości Twojej regeneracji i intensywności treningów, ale jeśli nie będziesz się bardzo forsował to nie powinno być problemów. W razie czego zrezygnuj z jednego treningu cardio.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#8
zulek85

zulek85

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • LokalizacjaWłocławek
Dziękuję za szybką konkretną odpowiedź :)
Teraz już chyba wiem wszystko co chciałem.
  • 0

#9
zip

zip

    Iron Body

  • Moderator

  • 177 postów
Ja przez rok ćwiczyłem 'dobrym sprawowaniem' i udało mi się dojść do master stepów, nie do wszystkich ale jest możliwe dojście dobrym sprawowaniem do ms.
<br />Tutaj masz link do mojego dziennika, tam jest wszystko napisane( może Ci w czymś pomoże) http://kalistenikapo...ve-kali-sesion/
<br />Wytrwałości życzę!
  • 0

#10
zulek85

zulek85

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • LokalizacjaWłocławek
Ciesze się ze ktoś potwierdza ze można osiągnąć bardzo wiele dobrym sprawowaniem. Na pewn Twój dziennik zip będzie mi bardzo pomocny. Dzieki!
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych