Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pracować mądrzej nie ciężej. Moja droga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#81
Ant123!

Ant123!

    Advanced Member

  • Redaktor
  • 75 postów

Chciałbym w jakiś sposób dodać do jadłospisu bekon, tylko na jakim oleju smażyc? oliwa z oliwek? rzepakowy?
I czy bekon źle nie wpływa na zdrowie? Mama mówi żebym lepiej nie jadł, a jak już jeść to od czasu do czasu.

Wziąłbym go na zamiennik z chlebem.

Co myślisz?
 

chleb to syf i tyle w temacie :-)


  • 0

#82
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość
-Ant123!-

Będe teraz wzorowal sie na tobie ( czesciowo) i obnizam wegle za bialka i tluszcze . Chcialem spytac jakie mieso najlepiej jesc oprocz boczku wieprzowego? Zamierzam w jadlospisie moim zostawic indyka i kurczaka, wolowine i tunczyka. ( jedzone przeze mnie na zmiane)
Chce jesc 3 posilki dziennie plus w szkole jakies warzywa, owoc i jakies mieso. Jak uwazasz?

Użytkownik Clyde edytował ten post 06 lutego 2016 - 10:54

  • 0

#83
Ant123!

Ant123!

    Advanced Member

  • Redaktor
  • 75 postów

treningi cały czas w toku 1.gif

odbyłem 2 sparingi, jeden bardzo ciężki, drugi bardzo lekki 

1 z gościem o swojej wadze, wicemistrz Polski seniorów, szybki, nieuchwytny...a jak szybki to i wiadomo, że bił mocno. Raz go tylko usadziłem na wątrobę, ale tylko i wyłącznie dlatego, że on już trochę opadł z sił a mi weszło pięknie czysto z dokręconego biodra pół hak/pół sierp na dół. Ogólnie bił szybko i mocno, punktował. Gdyby dokręcał z bioder to wystarczyły by 3 takie celne ciosy i bym leżał nogami do góry. Potem chwilę gadaliśmy to mówił własnie, że ma problem z tymi nogami, by z nich wyprowadzać ciosy a nie z samych rąk. Tak czy inaczej bardzo ciężka przeprawa.... 

2 sparing bardzo lekki, gość który ćwiczył 5 lat tajski boks przyszedł na boks, nie obity wcale. Tam mógł się bronić nogami czy złapać w zwarciu i obalić a tu półdystans i gradobicie haki i sierpy z biodra zakończyły sprawę. Tu już się nogami wybronić nie da albo trzeba zachodzić na prawą stronę, unikać, robić rotacje, uchylenia albo przyjmować wszystko na podwójną gardę, tyle że jak leci mocny szybki cios to nawet uderzenie na bark osłabi na tyle gardę, że ręce opadną albo przynajmniej się rozszczelnią. Ten gość musi się dopiero tego nauczyć... 

wnioski są takie, że muszę dopracować szybsze wychodzenie z bioder podczas kombinacji, bo niektóre te ciosy są pchane. Skupiam uwagę w pewnym momencie (i sam się na tym łapię później sam przed sobą) że jak za bardzo czegoś chce to zaczynam się spinać, usztywniać i myślę tylko o tym by uderzyć mocno a nie szybko....a powinno być dokładnie odwrotnie myśleć cały czas o szybkości, bo o swoją siłę nie muszę dbać aż tak. 

i kolejny wniosek to taki wzmocnić doły, jakieś skręty z talerzem w tempo z kombinacjami muszą być robione, bo mnie żebra bolą dość mocno po tym pierwszym sparingu. Miałem dziś iść na siłownię ale nie ma szans, dopracuję to w poniedziałek na salce. Teraz wolę, żeby ciało wypoczywało.


  • 0

#84
Ant123!

Ant123!

    Advanced Member

  • Redaktor
  • 75 postów

-Ant123!-

Będe teraz wzorowal sie na tobie ( czesciowo) i obnizam wegle za bialka i tluszcze . Chcialem spytac jakie mieso najlepiej jesc oprocz boczku wieprzowego? Zamierzam w jadlospisie moim zostawic indyka i kurczaka, wolowine i tunczyka. ( jedzone przeze mnie na zmiane)
Chce jesc 3 posilki dziennie plus w szkole jakies warzywa, owoc i jakies mieso. Jak uwazasz?

albo 3 posilki albo 4. Tu nie ma półśrodków. 
4 jest optymalnie bardzo. 

chude mięso, boczek jest dodatkiem. Takim samym dodatkiem może być tłusta karkówka, ale nie bazą. 
polędwica wieprzowa, schab wieprzowy
chude części drobiu i wołowiny
oczywiście całe jaja

nie jest to dieta tania, a jak jesteś uczniem to po prostu zdrowo się odżywiaj na zasadzie : 1 ziemniak, stek, komplet warzyw, kompot do picia a na deser kawałek gorzkiej czekolady

nie popadałbym w fanatyzm. Sam mam dni, że nie chce mi się trzymać schematu to się go nie trzymam, po kilku dniach wracam i dalej działam. Takie przeplatanie okresów daje duży komfort psychiczny i fizyczny.


  • 0

#85
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
treningi cały czas w toku 

odbyłem 2 sparingi, jeden bardzo ciężki, drugi bardzo lekki 

1 z gościem o swojej wadze, wicemistrz Polski seniorów, szybki, nieuchwytny...a jak szybki to i wiadomo, że bił mocno. Raz go tylko usadziłem na wątrobę, ale tylko i wyłącznie dlatego, że on już trochę opadł z sił a mi weszło pięknie czysto z dokręconego biodra pół hak/pół sierp na dół. Ogólnie bił szybko i mocno, punktował. Gdyby dokręcał z bioder to wystarczyły by 3 takie celne ciosy i bym leżał nogami do góry. Potem chwilę gadaliśmy to mówił własnie, że ma problem z tymi nogami, by z nich wyprowadzać ciosy a nie z samych rąk. Tak czy inaczej bardzo ciężka przeprawa.... 

2 sparing bardzo lekki, gość który ćwiczył 5 lat tajski boks przyszedł na boks, nie obity wcale. Tam mógł się bronić nogami czy złapać w zwarciu i obalić a tu półdystans i gradobicie haki i sierpy z biodra zakończyły sprawę. Tu już się nogami wybronić nie da albo trzeba zachodzić na prawą stronę, unikać, robić rotacje, uchylenia albo przyjmować wszystko na podwójną gardę, tyle że jak leci mocny szybki cios to nawet uderzenie na bark osłabi na tyle gardę, że ręce opadną albo przynajmniej się rozszczelnią. Ten gość musi się dopiero tego nauczyć... 

wnioski są takie, że muszę dopracować szybsze wychodzenie z bioder podczas kombinacji, bo niektóre te ciosy są pchane. Skupiam uwagę w pewnym momencie (i sam się na tym łapię później sam przed sobą) że jak za bardzo czegoś chce to zaczynam się spinać, usztywniać i myślę tylko o tym by uderzyć mocno a nie szybko....a powinno być dokładnie odwrotnie myśleć cały czas o szybkości, bo o swoją siłę nie muszę dbać aż tak. 

i kolejny wniosek to taki wzmocnić doły, jakieś skręty z talerzem w tempo z kombinacjami muszą być robione, bo mnie żebra bolą dość mocno po tym pierwszym sparingu. Miałem dziś iść na siłownię ale nie ma szans, dopracuję to w poniedziałek na salce. Teraz wolę, żeby ciało wypoczywało.


My na boksie ang. trenowalismy technikę uderzenia przed lustrem, potem technika z partnerem a na końcu były sparingi.
Jak dobry trener to i poprawi zawodnika.

Na biodra są dobre ćwiczenia z kettlem, u Mahlera można podpatrzeć ćwiczenia, nie są to swingi ani snatch3 jak coś.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#86
Ant123!

Ant123!

    Advanced Member

  • Redaktor
  • 75 postów

30min bieg bokserski
2 rundy pompek
2 rundy scyzoryków
ćwiczenie m. piszczelowych z talerzem

trening w domu.


  • 0

#87
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Antek, który smalec polecasz, z gęsi czy kaczki?

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#88
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Boczek jaki kupujecie:
- surowy
- parzony
- wędzony (nie jest on wypchany jakimiś świństwami??)
??


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#89
Ant123!

Ant123!

    Advanced Member

  • Redaktor
  • 75 postów

Antek, który smalec polecasz, z gęsi czy kaczki?

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka

gęsi jest bardzo dobry ;-) 

 

 

Boczek jaki kupujecie:
- surowy
- parzony
- wędzony (nie jest on wypchany jakimiś świństwami??)
??

wędzony 
posiada azotyny sodu - tyle ze świństw :-) 

karnet na siłkę musiałem czasowo zawiesić, za dużo obowiązków na raz, chodziłbym przetrenowany. Gdybym robił tylko siłkę i tylko boks to obleci, ale niestety w tygodniu jest za mało dni na to wychodzi :-) 
jest boks + treningi siłowe w domu. Drążek, różne warianty pompek, różne ćwiczenia na korpus, od biedy nawet może być uginanie z ręcznikiem gdzie ciężarem jest noga (ręcznik przełożony przez środek stopy, schwytany dłońmi po obu końcach) :-) w dobrym interwale nawet takie "proste" ćwiczenia dają popalić, zresztą no np takie pompki w staniu na rękach przy ścianie wcale proste nie są czy tam przysiady na jednej nodze - dają radę :-) 


  • 0

#90
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


Antek, który smalec polecasz, z gęsi czy kaczki?


Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka


gęsi jest bardzo dobry ;-) 

Moze jakie ma zalety i wady gęsi i kaczy smalec, i czym przewyższa nad kaczym?


Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#91
bartnick

bartnick

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaZąbkowice Śląskie

Moze jakie ma zalety i wady gęsi i kaczy smalec, i czym przewyższa nad kaczym?


Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka

 

Gęsi ma bardzo wysoką temperaturę dymienia, czyli trudno go przypalić (choć nie jest to niemożliwe) i smakowo bardziej mi odpowiada niż kaczy (generalnie bardziej wolę gęsinę od "kaczyny"). Dodam też, że zagorzali przeciwnicy cholesterolu doceniają też smalec gęsi (ponoć dobrze reguluje cholesterol).


  • 0

#92
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Ja jem ten smalec łyżeczka badz widelcem, do jajek czy jakiegis miesa, do smażenia jakos mi go szkoda, drogi a dobry w smaku. xD

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#93
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Zapasik smalcu gęsiego 2,205kg

20gfw5h.jpg

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#94
Ant123!

Ant123!

    Advanced Member

  • Redaktor
  • 75 postów

ja tego nie jem łyżką czy widelcem :-) bez przesady :-)

trochę czasu nie pisałem, trenuję cały czas. Chcę zmienić kategorię wagową na 105 kg nie zatracając przy tym szybkości, koordynacji - to wymaga pracy. Treningi robię 3x w tyg po 2,5 albo niecałe 3h. Ostatnio zrobiłem 10 rund po 3 minuty walki z cieniem z ciężarkami od 1 do 3kg, następnie technikę i 2 sparingi...po prostu robię trening wielorundowy na worku, zadaniówki czy tam walkę z cieniem po czym zostaje jeszcze na swoim treningu tym właściwym. Z barkiem już wszystko bardzo dobrze :-) odpukać :-) 


  • 0

#95
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
ja tego nie jem łyżką czy widelcem :-) bez przesady :-)

Tylko to jako zagrycha, solo nie jadam, tak samo masła.
Do czegos, np do mortadeli


Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#96
zaq2

zaq2

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

nie wiem czy dał bym radę przełknąć coś wiedząc, że jest to na smalcu, ale chyba czas się przestawić...


  • 0

#97
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów
Smalec najlepiej do smazenia mies, kiełbas. Mięso smażone na smalcu jest miekkie i soczyste. Do jajecznicy tez spoko ale masło lepsze. Do ryb zdecydowanie maselko.
  • 0

#98
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
nie wiem czy dał bym radę przełknąć coś wiedząc, że jest to na smalcu, ale chyba czas się przestawić...


Tez tak myślałem przez pol wieku, ale walory prozdrowotne zwyciężyly xD

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#99
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

No i co? Koniec treningow?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych