Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening pod MuscleUp HS i Planche

Trening MuscleUp Planche CoTuDodać

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
sebabeba

sebabeba

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

  Witam serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum chociaż artykuły studiuje juz od około pół roku. Otóż przygodę z kalisteniką rozpocząłem w marcu tego roku. Od tamtej pory moge sie pochwalić progresem nóg: z zera udało mi sie zrobić pistolet dla obu nóg po 4 powtórzenia w jednej seri. Jeżeli chodzi o drążek: 10 podciągnieć szeroko nachwytem z 0. HS bez zmian z powodu bólu w barku ale pracuje nad tym. L-sit na drążku z kilkusekundowym przytrzymaniem, pierwotnie nie potrafilem podnieść nóg bez bujania (nawet w wypadku ugiętych nóg w kolanach). Progres na dipach: z 8 dipów dobiłem do 20. Progres w mostkach: pełny mostek bez żadnych kłopotów po 15 w serii. 

  Miałem różne plany treningowe, począwszy od skazanego na trening poprzez 5x5, splity, FBW, znowu 5x5, a teraz PULL PUSH LEGS. Jednak chciałbym dodać do treningu elementy które pomogą mi osiągnąć moje cele tj. muscle-up, planche, i HS. Co sądzicie o moim treningu?  

 

PUSH: http://scr.hu/1pn4/8afnv

 
Powtórzenia i ilości seri to: 5 seri po ok 8-15 powtorzen. 

  • 0

#2
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Ustal sobie jeden cel. Łatwiej to ogarnąć niż kilka innych. Planche jest jednym z najtrudniejszych elementów i nikt prawie nie jest w stanie go osiągnąć nawet w pół roku. Same pompki ( pseudo planche push ups ) nie przybliżą Cię do zrobienia planche. 

Pierwsze co to nie dziel treningu na klata/triceps/barki. To nie siłownia! Jeżeli chcesz budować mięśnie to kup karnet na siłownię albo dodawaj ciężary do podciągnięć lub dipów. Natomiast jeżeli chcesz skupić się na w/w celach to rób wszystko pod te cele, czyli przykładowo do MU - negatywy, dipy na drążku, wskakiwanie na drążek, HS - próby HS, frogstand, odchodzenie od ściany, PLANCHE - progresje, sylwetki, HSPU i wiele innych.

 

Jeżeli chcesz porad pod planche możesz zajrzeć do mojego dziennika -> http://kalistenikapo...anche-dziennik/


  • 0

#3
sebabeba

sebabeba

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Dzięki za odpowiedź! Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że planche to cel bardzo długoterminowy. Chciałem się dowiedzieć jak kształtować swój trening właśnie pod owe cele. Czy powinienem robić treningi typu Push-Pull-Legs i dodawać do nich odpowiednio figury i postawy, czy powinienem całkiem zmienić trening tylko i wyłącznie do tych celów?


  • 0

#4
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Możesz robić trening typowo pod planche, a po drodze nauczyć się MU albo HS. IMO pod planche najlepiej robić 2 ćwiczenia statyczne i 2 dynamiczne. Wszystko znajdziesz w moim dzienniku. Każde ćwiczenie, które wykonuje, każdy progres.


  • 0

#5
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

skoro twoim celem jest MU to można to idealnie wpleść do FBW. Dam przykład od siebie:

rozgrzewka+sylwetki gimnastyczne

back lever (po opanowaniu dopiero planche)

l-sit

podciąganie eksplozywne 10x1/2

dipy na drążku lub russian dips 3-5x6-10

negatywy 3-5x3-5

wskoki na nieski drążek 3x6-10

wznosy nóg do drążka (po pewnym czasie dragon flag) 3x10

wznosy nóg w staniu na głowie (po pewnym czasie spiczaga) 3x10

pistolety 3x10 na nogę

łydki 3xmax

żuraw 3-5x3-5

wskoki na podwyższenie 8/7/6/5

 

Hs i rozciąganie góry i dołu nawet 5x w tygodniu tylko z głową 

 

Plan mocno zaawansowany ale na takim typie robiłem największy progres :)

Skorzystasz lub nie ale coś z niego wyciągnij 


  • 0

#6
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Back lever nie ma nic do planche. W w/w planie jest za duzo powtorzen moim zdaniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#7
sebabeba

sebabeba

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
Co do fbw, właśnie zmieniłem trening na push pull legs i chcialem trochę nim pocwiczyc... W takim razie dodaje do srodowego treningu elementy pod planche w piatek muscle up i back lever (na razie sprobuje, jesli bedzie za duzo to zredukuje ilosc cwiczen) hs w pon i srode. Zobacze jak pojdzie i wszystko opisze.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
  • 0

#8
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Back lever nie ma nic do planche. W w/w planie jest za duzo powtorzen moim zdaniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ma i to duzo ;) miedzy innymi w obu tyraja lędźwie, czy przedramiona.
Lepiej opanowac te łatwiejsze figury, a potem dojsc do planche.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#9
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Co nie zmienia faktu, że MUSISZ opanować backa przed planche ;)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Trening, MuscleUp, Planche, CoTuDodać

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych