Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Filmy, które każdy powinien obejżeć, książki które każdy powinien poznać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#81
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Mieli po 18-19 lat i dzieci. Efektem tamtych czasów są nieszczęśliwi ludzie, wywodzący się często z patologii i alkoholizmu. Domów w których była przemoc bo ci wspaniali młodzi ludzie nie radzili sobie z sytuacją w którą się nieświadomie pakowali. Rozwód był be be wiec tkwili Oni w tym horrorze przez lata wraz z dziećmi, które były świadkami bicia i krzyku ale wszystko przecież musiało zostać "w ścianach" domu. To do dzisiaj widać w naszym społeczeństwie. Te czasy. Na szczęście dzisiaj się to zmienia i każda nawet niewykształcona kobieta ma świadomość, że ma prawo do szczęścia i decydowania o sobie, a jak ktoś ją zerżnie w drodze do domu to ma prawo nie ruinować sobie z tego powodu życia i to jest JEJ decyzja.
  • 0

#82
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

 

Takie kobiety maja swoj kregoslup moralny i wedlug niego postapily oddajac zycie aby ich dzieci zyly. Wiec jak tu niekonsekwencja z mojej strony?

 

To że kobieta nie jest gotowa poświęcić własnego życia nie oznacza że nie ma kręgosłupa moralnego. Niekonsekwencja jest tutaj że mi napisał " a ilu takich jest? " a sam oceniasz ludzi jedną miarą, bo jakaś kobieta oddała życie i nie miała dylematu. A ile takich kobiet jest?

 

 

Jak ktos ma normalna rodzine to nie ma problemu, pisalem problem zaczyna sie gdy masz nienormalna rodzine. Ale nadal to nie dziecko jest problemem.

 

Oooo, to już jest moim zdaniem lekka przeginka, bo przypominam mówimy o dziecku poczętym na drodze gwałtu, czyli nie chciany, nie planowanym, nie jako wymuszonym. Nawet jak młoda dziewczyna ma rodzinę gotową ją wspierać, to w dalszym ciągu urodzenie tego dziecka sprawi tej dziewczynie wiele problemów.

 

 

Patrzysz bardzo powierzchownie, tez tak kiedys myslalem, najpierw praca, ustatkujemy sie. Super pracy nadal nie mam, mieszkanie nie jest moje tylko tesciowej. Mam dziecko i jakos problemow finansowych nie mam.

 

Wobec tego gratuluje i życzę szczęścia z pociechy, szczerze;) Jednak wielu ludzi nie ma ani super pracy, ani żadnej, ledwie jakieś dorywcze zajęcia. Mieszkania ( nawet czyjegoś ) także.

 

 

Jak ktos naprawde wierzy i zawierza Bogu zycie to nic nie jest problemem.

 

Wiele dziewczyn zaszło w ciąże z powodu gwałtów, ciekawe w ilu przypadkach Bóg im pomógł, nawet jeśli w niego wierzyły. Nie mam nic do wiary, ale często trzeba wierzyć w siebie i własną siłę. Wielu ludzi wierzy naprawdę w Boga i spotykają ich wielkie tragedie, nie powiedziałbym że nic dla nich nie jest problemem.

 

 

Wiec Tobie jako niewierzacemu i mnie jako wierzacemu nie uda sie w tym wzgledzie znalezc nici porozumienia wiec proponuje zakonczyc te jakze dluga dygresje.

 

Zgadza się, po prostu zupełnie inaczej patrzymy na wiele spraw i nie jako stoimy przeciwnych stronach barykady, więc nie ma sensu tego kontynuować. Jednak dziekuję za dyskusję ;)


  • 0

#83
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Merfi, właśnie o to mi chodzi. Że dla takiej dziewczyny to jest często zrujnowanie jej życia, jej planów i jej marzeń. I w imię czego ma to robić?


  • 0

#84
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
W imię Panów w sukienkach. Dla nich każde życie jest ważne bo potem może wrzuci parę zł na tacę. Kościół katolicki to najbardziej dochodowa firma świata z wypaśną stolicą w złocie i strukturach których by się nie powstydziły największe korporacje świata. Wiadomo, że potrzebuje mieć jak najwięcej potencjalnych wyznawców bo bez nich skończy się kasa :) Easy as that.

Żeby nie było. Mam ogromny szacunek do tego kto to wszystko wymyślił. Majstersztyk :)
  • 0

#85
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Zgadza się, po prostu zupełnie inaczej patrzymy na wiele spraw i nie jako stoimy przeciwnych stronach barykady, więc nie ma sensu tego kontynuować. Jednak dziekuję za dyskusję ;)

Ja rowniez dziekuje, pozdrawiam 😃.
  • 0

#86
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość
Z disneyem chodziło mi bardziej o świadomosć tego co te tajne organizacje próbują nam zrobić.

Sam też oglądałem te bajki i jakoś nie przypominam sobie czegoś niepokojącego , ale tu bardziej chodzi o to co próbują nam wcisnąć poprzez media,filmy,muzyke itp.

Jeśli mielibyście dołączyc do (k)illuminati czy zostać takim człowieczkiem jakim jestescie co byście wybrali?
Zastanówcie się na przyszlosc i niech technologia was nie zniewoli całkowicie, tego wam życze.
  • 0

#87
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Coz myslalem ze w dziale off top mozemy pisac o czym chcemy. Jak trzecia zasada dynamiki newton. Akcja i reakcja. Ktos cos napisze, ktos sie z tym nie zgadza i wywiazuje sie rozmowa. Ot tyle i az tyle.

a to sorry! nie wiedziałem, że to w off top idzie:)


  • 0

#88
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Z disneyem chodziło mi bardziej o świadomosć tego co te tajne organizacje próbują nam zrobić.

Sam też oglądałem te bajki i jakoś nie przypominam sobie czegoś niepokojącego , ale tu bardziej chodzi o to co próbują nam wcisnąć poprzez media,filmy,muzyke itp.

Jeśli mielibyście dołączyc do (k)illuminati czy zostać takim człowieczkiem jakim jestescie co byście wybrali?
Zastanówcie się na przyszlosc i niech technologia was nie zniewoli całkowicie, tego wam życze.

A co Ci zrobi symbol w filmie bo nie bardzo rozumiem? Jak ktoś ma Cię zwerbowac do illuminati to na pewno nie będzie tego robił poprzez film i parę przypadkowych symboli. Bardziej byłbym się chyba zwerbowania do Kościoła bo to jest realna sprawa, a nie teoria spiskowa :) Zresztą kościół zanim zdobył władze na świecie i umył rączki to też swoje miał za paznokciami - włącznie z krwią ludzi i kombinacjami z soboru nicejskiego. Wtedy ustalili co jest święte, a co nie 😂
  • 0

#89
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Jeżeli chodzi o filmy to według mnie kazdy powinien zobaczyć Vanilla Sky.


  • 0

#90
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Teorie o przekazie podprogowym nigdy sie nie obronily i nigdy nie zostaly udowodnione. To ciagle tylko teorie, w ktore mozna wierzyc albo nie,


  • 0

#91
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Z filmów ja od siebie mogę gorąco polecić Into the Wild, polska nazwa Wszystko za Życie. Film oparty na prawdziwej historii, o chłopaku z bogatej rodziny który pragnął uwolnić się od materialistycznego życia i uciekł na Alaskę aby żyć na łonie natury. Oglądałem go parę razy, i obejrzę jeszcze nie raz, polecam ;)

 

 

Bardziej byłbym się chyba zwerbowania do Kościoła bo to jest realna sprawa,

 

Heh, mnie za niedługo czeka odwrotna sytuacja, apostazja. Zobaczymy jak będzie, bo ponoć klechy lubią robić problemy.


  • 0

#92
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

A co Ci zrobi symbol w filmie bo nie bardzo rozumiem? Jak ktoś ma Cię zwerbowac do illuminati to na pewno nie będzie tego robił poprzez film i parę przypadkowych symboli. Bardziej byłbym się chyba zwerbowania do Kościoła bo to jest realna sprawa, a nie teoria spiskowa :) Zresztą kościół zanim zdobył władze na świecie i umył rączki to też swoje miał za paznokciami - włącznie z krwią ludzi i kombinacjami z soboru nicejskiego. Wtedy ustalili co jest święte, a co nie 😂


Tylko pisze, to tylko moje zdanie.

Zobaczymy co przyszlosc przyniesie.

Jeśli nie chcesz sluchac kosciola to chociaż biblii zaufaj tam jest wszystko.
Benedykt xvii też był illuminatą więc trzeba uważac komu sie ufa.

Pewnie nadal będziesz myslal swoje, ale to już nie moja sprawa.
  • 0

#93
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Tylko pisze, to tylko moje zdanie.

Zobaczymy co przyszlosc przyniesie.

Jeśli nie chcesz sluchac kosciola to chociaż biblii zaufaj tam jest wszystko.
Benedykt xvii też był illuminatą więc trzeba uważac komu sie ufa.

Pewnie nadal będziesz myslal swoje, ale to już nie moja sprawa.

 

Szkoda Twojego cennego czasu. Każdy ma swój rozum i niech każdy interpretuje zamieszczane tutaj materiały na swój sposób. Głową muru nie rozbijesz. Mam tylko nadzieję, że to My się mylimy. Jak nie to mamy niezly kanał.

 

Pamiętaj, "Najpierw się z nas śmieją, potem z nami walczą, na końcu my wygrywamy".

 

Pozdrawiam :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych