Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Skazany na trening to lipa ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Koles w koszulce producenta supli....szkoda czasu na pajaca.


  • 0

#22
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie że na tym forum większość traktuje suplementy jako cos złego :D ogólnie mam wrażenie że większość jest dalej w XX w. i ma jakiś problem z pogodzeniem sie że suplementy to naprawde pomocna sprawa i może pomóc w regeneracji i w lepszym progresie siłowym i sylwetkowym. Skończyły sie już czasy Johna Grimma i Arthura Saxona. Wszystko idzie do przodu, to czemu by z tego nie skorzystać ;) Tak samo wole znaleźć przydatne informacje w Internecie niż przeszukiwać milion encyklopedii. Jest to szybsze i wygodniejsze. Tak samo jest z odżywkami ( ja nie używam akurat ) ;)

Już czytając pierwsze komentarze tego wpisu

http://kalistenikapo...-w-kalistenice/

Mogłem stwierdzić że większość osób jest tutaj po 40 :) A dlaczego ? Bo mój tata ma tak samo chore podejście i już sobie wyobraziłem kto tam komentuje :)

Użytkownik Cloud99 edytował ten post 06 listopada 2015 - 20:47

  • 0

#23
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Po prostu często w cenie suplementów możemy przyrządzić odpowiednie posiłki, które uzupełnią pewne składniki odżywcze. Poza tym zawsze istnieje zagrożenie że dany suplement będzie posiadał w swoim składzie nielegalny środek przez co sztucznie osiągamy progres, a po odstawieniu danego suplementu nagle przestajemy odnosić rezultaty. Rozumiem że ktoś boryka się z mocnymi niedoborami np. witamin i potrzebuje używać suplementów, ale o takich rzeczach powinien decydować lekarz. Nadal jestem zdania, że suplementy są po prostu nieopłacalne, współczesny świat fitnessu robi na nich niezły biznes bo wciska w nas różne tabletki bez których rzekomo nie będziemy w stanie robić postępów. Szkoda właśnie że to nie są czasy Johna Grimma ani Saxona, oni nie potrzebowali niczego poza treningiem, dietą i odpoczynkiem.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#24
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

W naszych czasch panuje wszechobecny brak szacunku dla wszystkiego. Starsi twierdzą, że wszystko wiedzą i uważają że młodzi w gó... byli, gó... widzieli i gó... wiedzą. Młodzi z kolei myślą że oprócz tego że wiedzą wszystko to złapali Pana Boga za nogi i są wszechmocni.

 

Pisanie o wielu osobach udzielających się w zalinkowanym przez Ciebie temacie za osoby o chorych poglądach tylko dlatego że nie idą za modą suplementową jest co najmniej niestosowne. Ale obrażanie w ten sposób własnego ojca jest żenujące. Tam nikt nie napisał, że czarne jest białe, a białe jest czarne więc dlaczego tak szufladkujesz te osoby?

 

Jeżeli tak ma wszystko wyglądać to ja dziękuję za ten cały postęp. Niszczy się życie człowiekowi, jego świat, kręgosłup moralny, a Ty nazywasz to postępem? Chyba raczej regresem.

 

John Grimmek i Artur Saxon nie potrzebowali tony supli żeby osiągać fenomenalne wyniki. A naszym współczesnym atletom daleko do ich wyników.

 

Sam kiedyś wierzyłem że suple wyleczą moje stawy. Że coś zmienią. Nie zmieniły nic oprócz uszczuplenia mojego i tak wątłego portfela.

 

W książkach jest coś takiego jak indeks nazw. Działa tak samo jak google. A ludzie kiedyś mieli dużo większą wiedzę, prawdziwą WIEDZĘ, mimo iż nie mieli internetu. Dziś tylko wiedzą jak klikać myszką. Dalej twierdzisz, że idziemy do przodu z naszym rozwojem?

 

Bronisz supli a sam nie bierzesz, trochę to dziwne. Nad suplami nie ma żadnej kontroli, możesz tam nasypać co chcesz dasz ładne zdjęcie koksa na etykiecie i kosisz miliony. Ludzie widzą reklamy pakerów z danym suplementem i wierzą, że jak będą to jedli to będą wyglądać jak on. Wierzą że jak łykną tabletkę,  to można olać odpowiednią ilość snu i jedzenia. Wystarczy wziąć tabletkę. A wyprodukowanie suplementu jest śmiesznie tanie, materiały są dostępne w internecie dla każdego. A koncerny koszą na tym taki hajs, że wszyscy z forum jakby ich razem połączyć nie zobaczą takiej kasy przez całe życie ile oni koszą w jeden miesiąc. Producentom supli nie zależy na tym żeby użytkownik urósł, bo jak tak się stanie to dojdzie do momentu w którym mu wystarczy i nie będzie kupował a to strata pieniędzy dla właściciela koncernu.

 

Wszystko chcemy na już, bez pracy, bez stresu, ma być szybko, lekko i przyjemnie. A potem jest mocny strzał na twarz bo życie to nie jest bajka. Bo zderzenie z szarą i brutalną rzeczywistością boli i to bardzo.

 

Mam znajomą po AWF we Wrocku. Mówiła kiedyś, że jej koledzy z roku ostro trenowali  i dodatkowo suplementowali. Jak przestali ćwiczyć to wyglądali jak zwłoki, zero sylwetki, zero siły, zero wytrzymałości.

 

Jak dla mnie jak ktoś chce brać to niech bierze, jego kasa, jego życie, jego zdrowie. Ja znam 100 innych sposobób by wydac kasę którą wydałbym na suple, a mało nie kosztują.

 

Obejrzyj film pt. "więcej, mocniej, szybciej" na YT. Jak po obejrzeniu tego filmu dalej będziesz wierzył w suplementacyjne brednie to gratuluję podejścia.


  • 5

#25
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

A tak poza tym to mam 27 lat i nie mam chorych poglądów. Mam normalne poglądy, świat po prostu zwariował i ma problem z takimi jak ja bo nie chcą się do tego wyścigu szczurów i absurdu dostosować. Barej się pewnie w grobie przewraca widząc co się dzieje na świecie.


  • 1

#26
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Suplementy to juz prawie to co sterydy, po sterydach tez masz spadki sily masy wytrzymałości itd ;) :D
  • 0

#27
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Dlatego potem znowu bierzesz sterydy/suple. Bo efekt znika. A jak efekt ma zniknąc to po co brać ten szajs?

 

Tylko że prawie robi wielką różnicę. A branie środków o konkretnych właściwościach, wywołujących konkretne efekty a branie niezidentyfikowanej substancji nie jest równe sobie. Gdyby suple były prawie jak sterydy to sportowcy nie brali by sterydów tylko suple.


  • 0

#28
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
To bylo dla beki napisane bo jak przeczytałem .. to :

"Mam znajomą po AWF we Wrocku. Mówiła kiedyś, że jej koledzy z roku ostro trenowali i dodatkowo suplementowali. Jak przestali ćwiczyć to wyglądali jak zwłoki, zero sylwetki, zero siły, zero wytrzymałości."

Nie mogłem się powstrzymać :D
  • 0

#29
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Ale efekt dla nich nie był zabawny. A jeżeli efekt jest nietrwały to po co to brać. Jak dla mnie nie ma sensu.

 

Poza tym, dobrze jest mieć bekę ze wszystkiego. Przynajmniej ludzie nie traktują takiego kogoś na poważnie :) I jego samego traktują dla beki, zabawne to :D :D :D


  • 0

#30
Lestero

Lestero

    JEDZ dobrze, TRENUJ ciężko, ŚPIJ dużo!

  • Użytkownik
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław/Okolice
a co do szelina to robił ciekawe filmiki o kalistenice i treningu z ciężarami ale chyba nie zrozumiał tej książki:) tym bardziej ze rok temu ja chwalił. Ludzie to jednak wszystka zrobią żeby mieć więcej widzów albo tak szybko zmieniają zdanie ..

 

 

Ja tylko wspomnę, że oglądałem jego filmiki o kalistenice i ten o którym jest temat również. Gościu wyraźnie kilka razy polecał i chwalił tę książkę nadal, mówił że ćwiczenia opisane są fantastycznie i że są to dobre książki, krytykował tylko plany teningowe w niej przygotowane, pewnie dlatego, że jest zaawansowanym zawodnikiem i zrobienie 20 pompek na tydzień na klatkę, to raczej kiepski pomysł dla takich ludzi. Ale dla początkujących te plany na pewno zdadzą egzamin.


  • 0

tumblr_mnvxojg2Wp1s9z343o1_500.gif


#31
sonep

sonep

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 60 postów

A co sądzicie o "treningu silowym bez sprzętu" - mam tę książke i skazanego na trening też. Na razie trenuje wg. tej pierwszej, ale zastanawiam sie, czy nie lepszym sposobem bylby trening wg. skazanego. Chodzby dlatego, ze niektore cwiczenia - np dipy, podciągniecia, pistolety robi sie nie do pelnego zakresu ruchu. W przyszlosci chcialbym sie zająć street workoutem, wiec nie wiem, czy to mnie dobrze przygotuje. Dodam jeszcze ze zależy mi na masie i sile


Użytkownik sonep edytował ten post 07 listopada 2015 - 21:27

  • 0

#32
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Jak na masie to bardziej Lafay. Skazanym na trening wypracujesz siłę ale wątpię że masę mięśniowa. Ale ja i tak bardziej wybralbym skazanego. Gdzieś na tym forum ktoś napisał że znał kolesia który trenował według tej książki a po tem elementy takie jak front bardzo gładko mu wychodziły. A masę na pewno z czasem wypracujesz ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych