Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kolejność ćwiczeń - FBW (Skazany na Trening)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
veosar

veosar

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów
  1. Wiek - 17
  2. Płeć - mężczyzna
  3. Wzrost i waga (wskazane jest również podanie %BF) - 175 cm, 60 kg
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat - Basen, biegi, lekkie (amatorskie) ćwiczenia ze sztangą w domu (trening FBW)
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości - brak
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? (Tak lub Nie) - W większości, ale nie wszystko bo nie mam teraz czasu
  7. Cel treningowy (siła, wytrzymałość, sylwetka, gibkość, pozycje statyczne) - siła + poprawienie sylwetki (chciałbym ogólnie dojść do 65 kg, najlepiej do 70 kg, a później zredukować tłuszcz)
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi (np 2x w tygodniu po 1h, 5x w tygodniu po 2h, jestem dostępny 24h na dobę itp) - 3x w tygodniu po 1h
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: kcal, węglowodanów, białka, tłuszczy, produktów niezdrowych (czekolada, słodkie napoje, zupki chińskie itp). - brak
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie - 
    Pompki 2 x 12
     
    Półprzysiady 2 x 35 
     
    Półpodciągnięcia 2 x 10
     
    Stanie na rękach przy ścianie 2 x 30 sekund
     
    Mostek krótki 2 x 25
     
    Kruk 2 x 15
     
    Brzuch (własny trening - 30 sekund trzech różnych ćwiczeń (Minuta trzydzieści całość) - 3 rundy
     
    Zwisanie z drążka 4 x 45 sekund
     
  11. Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan (link do artykułu, tytuł książki itp) - książka "Skazany na Trening" Paula Wade'a.

Proszę o pomoc w wybraniu odpowiedniej kolejności ćwiczeń, oraz rady co do ilości powtórzeń i serii w nich stosowanych.


Użytkownik veosar edytował ten post 02 października 2015 - 15:43

  • 0

#2
mati65095

mati65095

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 41 postów
  • LokalizacjaPodkarpackie

Zacznij od najtrudniejszego ćwiczenia. Stanie na rękach i zwisy dałbym na koniec. Ogólnie możesz przetestować różne kolejności i wybrać tą, w której najlepiej Ci się ćwiczy. 


  • 0

#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Nie podałeś celu i ogólnie nie zastosowałeś się do regulaminu wrzucania nowych planów treningowych, a poza tym nie zerknąłeś do pigułki wiedzy - liczba powtórzeń ma bardzo duży zakres, od 10 do 35 co raczej nie wpłynie na osiągnięcie wybranego celu.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
veosar

veosar

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Poprawiłem pierwszy post, chociaż znalezienie tych wymogów zajęło mi dobre 10 minut ^^. Co do powtórzeń - kierowałem się książką. Pełnych przysiadów nie mogę jeszcze robić ze względu na za mało gibkie stawy (mam je zastygnięte i nie mogę zejść tak nisko) dlatego robię górny próg poprzedniego ćwiczenia, zgodnie ze "Skazanym". A to tylko przykład. Podobnie jest np. z półpodciągnięciami.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych