Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Czy ktoś używa Ab wheel w treningu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Tak zapytam, czy ktoś ćwiczy z ab wheel?

Przeglądając treningi na tym forum, czy to nowe posty o sprawdzenie planu czy dzienniki, to o dziwo nie spotkałem, że ktoś wplata w swoje treningi ćwiczenia z tym kółkiem.

Pamiętam, jak kiedyś chodziłem na salę i tam były dwa te przyrządy, i kiedy byłem obecny, to nie widziałem nikogo kto ćwiczy.

Ciekawe dlaczego, przyrząd nie jest drogi, dużo miejsca nie zajmuje.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Ja czesto robie rozjazdy na kolkach, choc wlasnej roboty ab wheela tez mam.
Ja lubie ten ruch ze wzgledu na fajne rozciagniecie przodu ciala i prace barkow.

Duzo ludzi nie stosuje ab wheela bo nie robi to zbytniego wrazenia, nie jest cool i nie buduje masy :)

Choc dobrze wykorzystany ab wheel potrafi dac w kosc.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 postów

A mnie się to ćwiczenie podoba, za niedługo startuję z planem 5x5, ale na start 3 ćwiczenia, by ocenić jak mnie to męczy, potem dodam kolejne 3 by były 2 ćwiczenia na sesji, łącznie 6 ćwiczeń. Myślicie, że warto jakieś typowe ćwiczenie na siłę w planie 5x5 wymienić na ćwiczenie z ab wheelem?


  • 0

#4
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

ja tak jak powadzi stosuję rozjazdy na kółkach gimnastycznych. Ogólnie mega ćwiczenie. POlecem każdemu tylko pamiętajcie o hollow :)


  • 0

#5
zibi82

zibi82

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

Ćwiczę na kółku 2 razy w tygodniu po 3 serie. Na razie z kolan ale celem jest z pozycji stojącej. Za jakiś czas przejdę do negatywów. Kolega potrafi zrobić 5 powtórzeń z pozycji stojącej i dla mnie wygląda to bardzo imponująco. Trzeba mieć dużo siły żeby wykonać to ćwiczenie ze stania. Napięcie całego ciała jest ogromne. Super ćwiczenie.


  • 0

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Ross Enamait pisze w swojej książce, że jak dasz rady zrobić 50x w serii na kolanach, można przejść na stojąco
I nie zapominajmy, że ten koleś robi na stojąco i jednoracz.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Ćwiczę czasem ab wheelem z kolan w przerwach między wznosami nóg, po ostatnim takim treningu już trzeci dzień czuję brzuch :D


  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#8
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Posiadam kółko i rozciągam sobie nim ciało po treningu siłowym, fajnie wszystko się napina i rozciąga :)


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych