Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

smarowanie gwintów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Dewy

Dewy

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów
Cześć. Stosuje smarowanie gwintów do podciagniec (2 krok w Skazanym). Ruchy pchajace tzn pompki wykonuje 3x w tygodniu planem FBW.
1. Czy nie doprowadze do jakiejś dysproporcji między siłą pchajaca, a ciągnąca?
2. Moge wykonywać smarowanie gwintów do ćwiczeń statycznych? Np. L-sit, stanie na rękach?
  • 0

#2
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Cześć, dysproporcja wystąpi wtedy kiedy np. będziesz robił więcej ćwiczeń na ruch push niż na pull i odwrotnie, najlepiej żeby liczba była podobna lub ta sama. Ja sam stosuję 6 na pull i 4 na push, zwiększę do 6 ;p

Oczywiście, że tak, smarowanie gwintów to dobra sprawa, rozłóż sobie to na cały dzionek, np. 10/15 razy i co pół godziny, godzinę rób l sita czy stanie na rękach, kiedy podchodzisz do ćwiczenia jesteś świeży zważywszy na to że przerwy są dosyć długie no i doskonalisz technikę, po jakimś czasie Twoja siła na pewno wzrośnie, ja tak trenuję Front lever oraz Back lever i postępy widać i wcale nie jest powiedziane że muszę się bardzo zmęczyć, przychodzę do drążka w ciągu dnia 8/10 razy, robię combo pierw front potem przechodzę do backa i tyle, na tą chwile co zrobię go jestem troszkę wyczerpany ale po 40 minutach jestem jak nowo narodzony. :)


  • 0

#3
Dewy

Dewy

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Wiem, że jeżeli będzie więcej ćwiczeń na ruchy pchające niż ciągnące. Moje pytanie raczej dotyczy tego, czy wykonując smarowanie gwintów co do podciągnięć to czy w takiej sytuacji dojdzie do tej dysproporcji, trening FBW wykonuje 3x w tygodniu. Co sądzisz?


  • 0

#4
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Raczej wątpię, zastosuj te smarowanie i się nie przejmuj. Co do treningu to na nim pamiętaj żeby mniej więcej ten ruch push/pull był zrównoważony. ;d


  • 0

#5
Dewy

Dewy

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów
Tzn smarowanie gwintów stosuje do podciagniec, a w FBW stosuje tylko ćwiczenia na push :D tzn pompki, przysiady
  • 0

#6
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Ok, zastosuj plan i zobacz czy Ci odpowiada :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych