Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Witam :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Tez tyle wazylem! :)

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#22
a36

a36

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów
  • LokalizacjaBaboszewo koło Płońska

Też piękna waga była :) Zatem rozumiesz o czym piszę :)
Pasuje mi waga, którą obecnie posiadam czyli 91 kg.  A teraz takie mam pytanie do was, czy lepiej poczekać na przyrost siły do wagi, czy zbijać wagę do siły ?
 
Przykład, mogę zrobić pół pompki w staniu na rękach w seriach 10,10,6. Ale ledwo, ledwo, sporym wysiłkiem, wykrzesałem z siebie 1 pełną pompkę w staniu na rękach :)
Obecnie robię pompki pikowane, ze stołu kuchennego 5x5 ( 5,5,5,4,3 ) co jest trudniejsze niż poprzednie ćwiczenie. Sumując, czekać cierpliwie na siłę, czy zjechać z 5 kg. na wadze ?
 
Osiołkowi w żłobie dano, w jednym owies w drugim siano... :D


  • 0

#23
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

wiesz półpompki w staniu na rękach a pełne to jest duży skok. Wiem bo sam dochodziłem do tego za pomocą półpompek a teraz nie zrobię więcej niż 1 pełną. Przy 91 kg to ja ci serdecznie gratuluję, że taką jedną wyciśniesz! Dla mnie było to nieosiągalne.  Skoro przy tej wadze dałeś rade to na logikę po co dalej redukować? Teraz tylko to ćwiczyć. Generalnie to ja na tym etapie robię powiedzmy półtorej hspu :D  czyli jedną i negatyw do drugiej hehe


  • 0

#24
a36

a36

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów
  • LokalizacjaBaboszewo koło Płońska

... He, he... Prawdę powiedziawszy to, ty sprawiłeś że zrobiłem tą pompkę w staniu na rękach :) Widziałem gdzieś na forum, twoje mocowanie się z tym ćwiczeniem i myślę sobie a nóż, widelec... Może mi wyjdzie. Był dzień bez treningowy, no to przesmaruje gwinta i wyszło :) ale co mnie wytelepało z wysiłku :D Drugi raz tego samego dnia już nie dałem rady, jedynie negatyw mi wyszedł.
No tak, kiedyś się skończy fascynacja wielką 6-ką i trzeba będzie przejść do 2 części Skazanego...  Czy da radę utrzymać Flagę i.t.p. ćwiczenia przy tej wadze ?   


  • 0

#25
Razzor

Razzor

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 45 postów

Kali Muscle waży gdzieś 110- 120 kg, a wykonuje flagę czy robi po 13 muscle upów. Tak, dasz radę, ale im masz mniej zbędnego balastu w postaci tłuszczu tym mniej musisz siły włożyć w to ćwiczenie, a w konsekwencji staje się ono łatwiejsze. 


  • 0
“He who who says he can and he who says he can’t are both usually right” 

#26
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

pewno,że da radę flagę odpowiednio ćwicząc. Cieszę się, że zainspirowałem do HSPU moje ulubione ćwiczenie :D dziś już blisko było 2 w jednej serii (po miesiącu od pierwszej pełnej). Na świeżaka jak podejdziesz to spokojnie doszlifujesz, ja póki co robię rozłożone na cały dzień te hspu bo nadal jest ciężko, tak około 12 na cały dzień walnę no i można się pochwalić na placyku bo mało kto robi (dobra dobra wiem-ego :lol: ale pracowałem na to trochę to się mogę nieco pochwalić). Osobiście szacuję, że mooże w pół roku uda się mi dojść do 5 w serii, pożyjemy zobaczymy


  • 0

#27
a36

a36

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów
  • LokalizacjaBaboszewo koło Płońska

Razzor, logiczne to co piszesz i dzięki za przypomnienie po co ja w ogóle ćwiczę :) SIŁA! To mój cel, więc nie ma co redukować :) jak siła to i ciężar musi być ;)
Tak na marginesie, ludzie oceniając mnie wzrokowo, więcej jak 85 kg. wagi mi nie dają :)
 
remix666, z twoją determinacją pewnie ci się uda :) Widziałem twój dziennik, super :) tylko trochę odpoczywaj ;) bo się przetrenujesz !
Ja już tak miałem ze 2 razy, przetrenowanie jak jechałem "Weteranem", teraz robię drabiny wg. Weterana, ale i robię nieraz 2 dniowe przerwy, bo by się to nieciekawie skończyło dla mojego zdrowia :(


  • 0

#28
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

niedawno właśnie zmieniłem harmonogram i dałem dodatkowy dzień regeneracyjny, teraz jeden dzień jest mocny, drugi luźny, trzeci odpoczynek, kółka co 3 dzień bo mało nie powyrywałem sobie tego i owego jak je dorwałem miesiąc temu :D   hspu mam teraz raczej konsolidacyjnie więc nie jest takie obciążające ale staram się też co 3 dzień robić bo można przegiąć. powodzenia!


  • 0

#29
a36

a36

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów
  • LokalizacjaBaboszewo koło Płońska

Dziękuje, wzajemnie :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych