Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

15 latek kalistenika.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
szywis123

szywis123

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów

Witam !

Jestem nowy na forum i w świecie kalisteniki. Chciałbym zmienić swoje życie poprzez rozpoczęcie systematycznego treningu ( diety także ) .

Ogólnie to gram w piłkę , cwiczyc zacząłem 2tyg temu ale to tylko pompki i podciągnięcia na trzepaku. Chciałbym napisać sobie rygorystyczny plan ćwiczeń oraz diety jeśli będzie taka potrzeba. Moje "parametry" "

Wiek : 15lat

Waga :54kg

Wzrost: 168cm

CeL: Mam mizerną klatkę piersiowa, to zanczy prawie 0 tłuszczu, sama skóra. Widze nawet żyły na mostku. Chciałbym zeby wyglądała lepiej.


Użytkownik szywis123 edytował ten post 19 czerwca 2015 - 21:26

  • 0

#2
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Witaj  :D To tak, przeczytaj pierw pigułke. Zapoznaj się z książką "Skazany na trening", chyba najlepszy system dla początkujących, co do diety to jedz zdrowo, tyle ile trzeba :) Temat z cennymi produktami masz tu :)
Ii jak na początek ćwicz systematycznie, spij dużo, jedz zdrowo :) Powodzenia :D


  • 0

#3
szywis123

szywis123

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów

Co z klatką piersiową ?

Sam będę wiedział po przeczytaniu pigułki oraz lektury ?


  • 0

#4
Yarpen

Yarpen

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 81 postów

Jeśli czegos nie będziesz wiedział po przeczytaniu ,to pytaj ,ale najpierw przeczytaj chociaz pigułkę


  • 0

#5
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Skoro masz niski bf bym się cieszył, trenuj normalnie wg skazanego czy planu jaki sobie wybierzesz a klatka urośnie i będzie wyglądała lepiej :) 
W pigułdze sporo wszystkiego jest, dużo tekstu, trochę zajmie Ci przeczytanie wszystkiego, ale poczatki bywają trudne i wszystko Ci się przyda prędzej czy później :)


  • 0

#6
szywis123

szywis123

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów
Dzieki wielkie :)
Zabieram się do czytania :)


Nierozumiem tego podpunktu .
6. Po ustaleniu wszystkich powyższych parametrów treningowych przystąp do doboru ćwiczeń na poszczególne partie
Dobierając ćwiczenia i układając je w kolejności pamiętaj iż ich kolejność powinna być następująca (nie wszystkie elementy będą występować u kazdego trenującego):
– ćwiczenia w celu opanowania techniki
– ćwiczenia szybkości/balistyczne/eksplozywne
– główne ćwiczenia złożone
– ćwiczenia dodatkowe/wspomagające/korekcyjne
  • 0

#7
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Nierozumiem tego podpunktu .
6. Po ustaleniu wszystkich powyższych parametrów treningowych przystąp do doboru ćwiczeń na poszczególne partie
Dobierając ćwiczenia i układając je w kolejności pamiętaj iż ich kolejność powinna być następująca (nie wszystkie elementy będą występować u kazdego trenującego):
– ćwiczenia w celu opanowania techniki
– ćwiczenia szybkości/balistyczne/eksplozywne
– główne ćwiczenia złożone
– ćwiczenia dodatkowe/wspomagające/korekcyjne


Z którego tematu to jest? Daj link :)
  • 0

#8
szywis123

szywis123

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów

http://kalistenikapo...empo-powtórzeń/

Na początku tego tematu jest link .


  • 0

#9
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce
Po prostu musisz dobrać sobie takie podstawowe ćwiczenia, które będzie trenowało daną partie i będzie podstawą treningu (patrz np. wyciskanie na ławce poziomej w treningu klatki piersiowej). Ten artykuł dotyczy akurat kulturystyki, więc oni mają większe pole popisu z racji iż mają większą bazę ćwiczeń w porównaniu do tej z kalisteniki. W naszym wypadku będą to fundamentalne ćwiczenia typu pompki, przysiady, pociągnięcia, wznosy nóg itp. :) Nie przykładaj dużej wagi bo to głównie do kulturystyki się odnosi. :) Nie wiem czy dobrze myśl przekazałem ale może mnie zrozumiesz ;)
  • 0

#10
szywis123

szywis123

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów

Aha, chodzi o to ze np. na klatke piersiowa bede robil pompki tylko i wyłącznie ?


  • 0

#11
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce
Nie, nie chodzi o to ;) Nie przejmuj się tym punktem, jak mówiłem moglibyśmy gdybać jeśli by chodziło o kulturystyke.
Nikt Ci nie każe układać planu, zacznij od gotowych, najlepiej od Skazanego na trening ;)
  • 0

#12
szywis123

szywis123

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów
Tam są plany treningowe dla takich początkujących nastolatków jak ja ? :o


No dobra. Chciałbym zacząć ćwiczyć jak najszybciej w warunkach domowych. Mam drążek i tyle. Czy w skazanym na trening znajde plan który bedzie dla mnie dobry ? Chodzi mi o masę, chcę aby klatka piersiowa wyglądała lepiej niż teraz (mam kościstą, zero tłuszczu ) :/
  • 0

#13
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce
Tak, skazany jest idealny dla początkujących dlatego jest o nim tak głośno. Nic więcej oprócz drążka nie trzeba ;) Jedynie chęci i trochę samozaparcia ;) Podejrzewam, że jesteś ekto, powinna pomoc nadwyżka kcal i normalne ćwiczenia, klatka nabierze mięsa i będzie lepiej wyglądać ;)
  • 0

#14
szywis123

szywis123

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów
"nabierze mięsa" hehh :) Nieźle to określiłeś . W pigułce widze sttrasznie dużo informacji ale puki co tylko niektóre z nich przyswoiłem. Np. jak powinna wygladać prawidłowa rozgrzewka, i jeżeli po niej jestem bardzo spocony i nie jestem w stanie wykonac cwiczen, to znaczy ze rozgrzewka jest cwiczeniem . Dopiero po pewnym czasie bede w stanie wykonywać cwiczenia po rozgrzewce .


Jutro zamówie skazanego. Póki co przeczytam do końca pigułkę.
  • 0

#15
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Upominam za podbijanie tematow.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#16
kristof8

kristof8

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów
Zaczynałem bardzo podobnie :D wytrwałości i progresu! :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych