Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Zapiski własne.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#1
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Postanowiłem założyć dziennik papierowy, w którym w trakcie treningu zapisuję ile wykonałem powtórzeń danego ćwiczenia by móc śledzić aktualne postępy. Mam nadzieję, że przepisywanie zapisków z papieru tutaj da mi możliwość Waszej "opieki i patronatu" moich ćwiczeń. 

 

Jestem osobą początkującą. Na razie jestem we fazie przygotowania ogólnego, by przygotować stawy i ciało do późniejszego, wzmożonego wysiłku.

 

 

13.06.2015

 

-kilkunastominutowa rozgrzewka (wyciąganie przed siebie/unoszenie ramion, zginanie ich w łokciach, zginanie nadgarstków, zginanie kolan i unoszenie nóg, skręty i wznosy tułowia)

 

- wznosy kolan na leżąco -  2x10

- pompki pochylone - 2x10

- przysiady scyzorykowe - 2x16

- mostek krótki - 1x11 & 1x10

-podciąganie do pionu - 2x15

-rocking - 2x15


Użytkownik Chors edytował ten post 13 czerwca 2015 - 18:46

  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Zainteresuj się też Baby Crawlem, fajny ruch na początek który potem można utrudnić i w rezultacie z łatwego ćwiczenia robimy prawdziwego potwora - idealnego do zmagań z samym sobą ;)

 

Generalnie jak zawsze na starcie życzę powodzenia, dobrze że zainteresowałeś się resetami jak i że zaczynasz od spokojnego schematu. 


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Ciesze sie, ze poczyniasz kolejne kroki w drodze do zdrowszego "ja".

Ja bede tu zagladal (z reszta jak do kazdego Twojego tematu) systematycznie, wiec jak cos przekombinujesz to dam znac

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#4
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Dziękuje, panowie, za wsparcie. Bardzo to doceniam. Z czasem wszystko w końcu przyjdzie...grunt to wierzyć. I pracować...Coraz mocniej sobie uświadamiam, że to nie ciało nami dyktuje, ale psychika.

 

Dobrego wieczoru!


Użytkownik Chors edytował ten post 13 czerwca 2015 - 23:43

  • 0

#5
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Dzisiejszy dzień (choć do końca daleko) nie różnił się zbytnio od wczorajszego. Dusząca spiekota, a chmur z deszczem jak nie było widać, tak nie ma...:(

W dzisiejszym treningu dodałem po jednym powtórzeniu do przysiadu i przyciągania do pionu. Reszta na spokojnie, bez zmian. Jutro dzień wolny, przeznaczony na regenerację, ale również ważny, bo pierwszy w nowej pracy (koniec z dźwiganiem ciężkich worków i skrzyń od 6 rano do 16 z małymi przerwami). Na dzisiejszy obiadek - dwa schabowe bez panierki, młode ziemniaki i sałata z domowej grządki polana sosem śmietankowym. 


  • 1

#6
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Nowa praca i słabości ludzkie dały o sobie znać. Ominąłem dwa dni treningowe pod rząd, tłumacząc się przed sobą zmęczeniem nową sytuacją. Ciężkie (a może to właśnie wielką zaletą) jest życie z myślą, że wymówki świadczą o słabości umysłu. Nie wyobrażam się godzić na taki stan rzeczy. Dzisiejszy dzień zaskoczył mnie spontanicznością w powtórzeniach, wszystko wyszło bowiem samo z siebie z rezerwą sił:

 

- wznosy kolan 1x10/1x11 (łącznie +1 w stosunku do poprzedniego treningu) (czuć bardzo mocne naciąganie okolic krzyżowych przy opuszczaniu nóg, ale zapewne tak musi być. Łopatki i barki mocno przylegają do ziemi)

- pompki pochylone 1x13/1x13 (łącznie + 6 -||-)

- przysiad scyzorykowy 1x20/1x20 (łącznie + 6 -||-)

- mostek krótki 1x13/1x13 (łącznie +6 -||-) (minęły nocne bóle w krzyżu i lędźwiach!)

- podciąganie do pionu 1x20/1x20 (łącznie +8 -||-)

- rocking 1x17/1x17 (łącznie +2 -||-)

 

Widzę pewne zmiany na plus w sylwetce, co jest dla mnie zaskoczeniem z faktu, że ćwiczenia te powinny być wręcz prymitywne w kwestii rozwoju, jak wielu uważa. Dla mnie nie są, dlatego będę gorąco namawiał każdego początkującego do ich wykonywania. Dobrze widzieć, gdy organizm wyniszczony latami alkoholizmu i chorób powoli staje na nogi.

 

Obiad: brązowy ryż z sałatką warzywną i plastrem wędliny.


Użytkownik Chors edytował ten post 18 czerwca 2015 - 16:12

  • 0

#7
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Jakie ciągnięcie w krzyżu? Dolna część pleców musi przylegać do podłoża jak opuszczasz nogi. Jeśli się odrywa, a co gorsza boli, to opuszczaj nogi po jednej. Ból pleców przy ćwiczeniach na brzuch to sygnał, że robisz coś źle. Pzdr!
  • 1

#8
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Ciężko to opisać - wrażenie jakby ktoś chwytał kręgosłup na wysokości miednicy i ciągnął w dół. :) Dzięki za radę, na pewno zapamiętam.

 

19.06

 

- wznosy kolan 1x10/1x10 

- pompki pochylone 1x10/1x11 

- przysiad scyzorykowy 1x20/1x15

- mostek krótki 1x13/1x12 

- podciąganie do pionu 1x20/1x15

- rocking 1x17/1x15


Użytkownik Chors edytował ten post 22 czerwca 2015 - 14:40

  • 0

#9
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

21.06

 

- wznosy kolan 1x10/1x11 

- pompki pochylone 1x11/1x10 

- przysiad scyzorykowy 1x22/1x20

- mostek krótki 1x11/1x11 

- podciąganie do pionu 1x20/1x20

- rocking 1x20/1x20

 

22.06

 

- wznosy kolan 1x12/1x11 

- pompki pochylone 1x13/1x13 

- przysiad scyzorykowy 1x24/1x15

- mostek krótki 1x15/1x10 

- podciąganie do pionu 1x20/1x20

- rocking 1x20/1x20


  • 0

#10
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Tygodniowa przerwa na wskutek małego "wypadku" podczas wycieczki. Mocne naciągnięcie mięśnia w okolicy kostki. Przez cały ten czas byłem kuternogą. 

 

29.06

 

- wznosy kolan 1x11/1x11 

- pompki pochylone 1x11/1x11 

- przysiad scyzorykowy 1x25/1x25

- mostek krótki 1x15/1x15 

- podciąganie do pionu 1x25/1x20

- rocking 1x20/1x20


  • 0

#11
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Jest gorzej niż myślałem. Lewa kostka wciąż pobolewa i czasami zdarza mi się przy chodzeniu, że źle postawię nogę i znowu ją delikatnie wykręcam. Ból przez chwilę jest nie do zniesienia...czy założyć na jakiś czas opaskę uciskową/bandaż i smarować to miejsce czymś?

 

Kilka dni nabyłem drugą część Skazanego. Jestem w trakcie drugiej lektury i powoli wprowadzam do swojego treningu niektóre (na razie niektóre) elementy.

 

12.07

 

- wznosy kolan 1x14/1x14

- pompki pochylone 1x15/1x15 

- przysiad scyzorykowy 1x20/1x20

- mostek krótki 1x15/1x15 

- podciąganie do pionu 1x20/1x20

- rocking 1x20/1x20

- zwis poziomy 1x10 sek. / 1x10 sek.

-unoszenie pięt z ugiętymi kolanami 1x20 / 1x20


Użytkownik Chors edytował ten post 12 lipca 2015 - 17:31

  • 0

#12
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Stary trochę za długo trwa z ta kostką. Nie chcę ględzić ale u lekarza byłeś? Mi czasem też cos tam strzyknie lub sie naciągnie ale 2-3 dni i jest ok a ty widzę już 2 tygodnie.


  • 0

#13
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Powiem tak. Mogę bezproblemowo chodzić, skakać, pracować - nie ma sprawy. Nie czuję wtedy żadnego bólu. Takowy czuję tylko w nocy, gdy źle ułożę nogę lub w momencie jak sobie nieopatrznie "źle stanę" i noga w kostce ponownie mi się wygnie. U lekarza nie byłem, ale to nie przez lenistwo - po prostu kłopoty z ubiegłym pracodawcą pociągnęły za sobą konsekwencje w urzędzie pracy i teraz na 3 miesiące jestem bez ubezpieczenia. 


  • 0

#14
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

13.07

 

Dziś wprawdzie "tylko" jedna seria, ale dla mnie to jest aż. To mój pierwszy wieczorny trening po ciężkim dniu pracy. Czuję do siebie pewien respekt, że pomimo niezbyt lekkiego dnia nie usiadłem na laurach, ale przypomniałem sobie powód, dla którego chcę ćwiczyć i podjąłem wysiłek...trening wieczorem jest niczym swoistym katharsis - tylko cisza, mrok i ty sam na sam z wysiłkiem.

 

-podciągnięcia do poziomu 1x5 (przejście do kroku drugiego, tu konieczna będzie weryfikacja. Na dniach nagram film i poproszę o ocenę)

-wznosy kolan na leżąco - 1x14

-pompki przy ścianie - 1x25*

-mostek krótki - 1x13

-przysiady scyzorykowe - 1x26

-rocking - 1x25

-zwis poziomy - 1x11 sek (sekunda dłużej niż wczoraj)

-unoszenie pięt ze zgiętymi kolanami - 1x20

 

*zaznaczyłem na czerwono pompki przy ścianie, gdyż jakiś czas temu zalecano mi wykonywanie kroku drugiego pompek, jakim są pompki pochylone. Postanowiłem wrócić do pompek przy ścianie, gdyż wykonałem dziś kilkanaście powtórzeń w ramach rozgrzewki i stwierdziłem, że to ćwiczenie wcale nie jest takie proste jeśli chcemy zachować odpowiednią płynność i zachowanie techniki. Powiem więcej - udało mi się (dla mnie sukces) dojść do czystych 25 powtórzeń (ostatnie dwa okupione były sporym bólem, jednak nie wykonałem ich na odwal się). To ćwiczenie dało mi do myślenia. Stwierdzam, że będę się trzymał najprostszych kroków dopóki nie pokonam ostatniego progu przejścia ze swobodą ruchu i "odłożeniem siły do banku" (udało mi się to tylko w przypadku przyciągania do pionu). Nigdzie mi nie spieszno.

 

Przekąska przed snem - banan, szklanka wody mineralnej i reszta brązowego ryżu który został mi z pracy. 


Użytkownik Chors edytował ten post 13 lipca 2015 - 22:08

  • 1

#15
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 postów

Dobrze widzieć, gdy organizm wyniszczony latami alkoholizmu i chorób powoli staje na nogi.

Znam kilka osób, pośrednio lub bezpośrednio, które nie radzą sobie z alkoholem i podziwiam, że Tobie się to udało. Wierzę, że w tym wytrwasz, także i w ćwiczeniach!

 

Też zacznę robić pompki przy ścianie, fajna rozgrzewka i inne ćwiczenia skazanego. Kiedyś wykonywałem 1 kroki skazanego, ale to zbyt długie ćwiczenia, czasem nawet gubiłem się w liczeniu :P


  • 0

#16
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Cóż, człowiek jest tylko człowiekiem i ma skłonność do upadków...czasami jeszcze się potykam, ale nie zamierzam upaść.

 

Co do Skazanego...coś w tym jest, na początku również się gubiłem, ale później, gdy się wyciszyłem i skupiłem tylko na jednej rzeczy, to "problem" zniknął. :) 


  • 0

#17
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Cóż, człowiek jest tylko człowiekiem i ma skłonność do upadków...czasami jeszcze się potykam, ale nie zamierzam upaść.

 

Co do Skazanego...coś w tym jest, na początku również się gubiłem, ale później, gdy się wyciszyłem i skupiłem tylko na jednej rzeczy, to "problem" zniknął. :)

to nie temat na to forum ale wiem o czym mowa ;) Problem nie zniknął, uwierz mi


  • 0

#18
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

15.07

 

-podciągnięcia do poziomu 1x5

-wznosy kolan na leżąco - 1x15

-pompki przy ścianie - 1x26

-mostek krótki - 1x15

-przysiady scyzorykowe - 1x27

-rocking - 1x30

-zwis poziomy - 1x13 sek (sekunda dłużej niż wczoraj)

-unoszenie pięt ze zgiętymi kolanami - 1x20

 

Ostatnio usłyszałem coś o rozciąganiu się po treningu. Poczytałem trochę tematów (w pigułe wiedzy nie mogłem nic znaleźć), jednak nie przedstawiły mi jednoznacznie czemu ono służy i w jaki sposób powinno się je wykonywać. Czy ktoś może mi streścić w jednym, dwóch zdaniach? Z góry dzięki. 


  • 0

#19
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

20.07

 

-podciągnięcia do poziomu 1x5

-wznosy kolan na leżąco - 1x17

-pompki przy ścianie - 1x27

-mostek krótki - 1x17

-przysiady scyzorykowe - 1x30

-rocking - 1x30

-zwis poziomy - 1x15 sek

-unoszenie pięt ze zgiętymi kolanami - 1x20


  • 0

#20
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Odnosnie rozciagania sprobuj lafaya z treningu silowego.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych