Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Zapiski własne.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#61
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

O resetach jest mnóstwo tematów na forum. Generalnie, resety to jakoby woda życia...trening wielu układów, przedsionkowego itd itp. 

 

Punkt 18. :) http://kalistenikapo...cznej-mądrości/


  • 0

#62
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Te ćwiczenie jest epickie :) przez te napinanie sie mam miałem tak przetrenowany układ nerwowy że nie miałem na nic siły. I wykonanie zaledwie 20 powt. tego ćwiczenia pomogło:)
  • 0

#63
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Dzień trzeci

 

Cóż to był za dzień. Na to czekałem. Długa (lecz mignąca niczym piorun) sesja FBW z dwoma seriami i laserową precyzją. Jestem z dzisiejszego dnia nieprawdopodobnie zadowolony.

 

  • Podciąganie australijskie – 1×9 / 1x7

  • Zwisochwyt aktywny – 1×40 sekund / 1x30

  • Pompki pochylone – 1×9 / 1x10

  • Przysiad – 1×9 / 1x10

  • Mostek prosty – 1×8 /  1x8

  • Pozycja półskrętu  – 3×30 sek / 2x30

  • Wspiętki na palce – 1×29 / 

  • Wznosy zgiętych nóg na leżąco – 1×11

  • Pompkorocking z plecakiem 1×9 / 1x10

  • na koniec troszkę rozciągania

Z ciekawości, kruk, którego kiedys nie mogłem nawet ruszyć. Dzisiaj wydaje się naprawdę banalny. 

 

IMG_7116.jpg

 

Coś już powoli rysują się łydeczki. :)

 

IMG_7117.jpg

 

I pozycja półskrętu:

 

IMG_7124.jpg

 

Życzę sobie by każda sesja była taka jak dzisiaj.


  • 1

#64
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Gratuluję postępów! Super!! :)
  • 0

#65
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Bardzo dziękuję. :D Jestem naprawdę kontent, zwłaszcza, że miałem pierwszy "upadek", ale to pewnie na wskutek jesieni i jej melancholijnego oddźwięku. 


  • 0

#66
gregor92

gregor92

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

Na twój dziennik natknąłem się, gdy pierwszy raz wszedłem na te forum i jako anonim bardzo lubiłem śledzić Twoje poczynania :D Nie powiem dało mi to dużego kopa i też motywacji, by zacząć ćwiczyć z własnym ciałem. Niektóre ćwiczenia chyba podkradnę od Ciebie, gdyż wydają się fajne i dodam je do własnych ćwiczeń. Na pewno będzie to pozycja pół skrętu - bardzo uwielbiana przeze mnie niegdyś. No i te "pompkorocking" o ile dowiem się jak wyglądają lub na czym polegają. 

 

Powodzenia i wytrwałości :)


  • 0

#67
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Gregor, bierz śmiało. A filmik do "pompkorockingu" nagram nawet jutro. :) 


  • 0

#68
gregor92

gregor92

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

Fajnie by było tak zobaczyć jak to na filmiku wygląda, bo teoretycznie może i teraz wiem jak wygląda ale jeszcze jak bym zobaczył to - bardziej chyba wzrokowcem jestem :( :)


  • 0

#69
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Z każdą sesją treningową nabieram przeświadczenia, że samorozwój własnej "skorupy", czegoś, co jest nierozerwalnie z nami złączone przecież w każdej sekundzie życia jest rzeczą świętą.

  •  Podciąganie australijskie 1×10 
  • Zwisochwyt aktywny – 1×40 sekund 
  • Pompki pochylone – 1×10 
  • Przysiad – 1×10 
  • Mostek prosty – 1×9
  • Pozycja półskrętu  – 3×30 sek 
  • Wspiętki na palce – 1×29
  • Wznosy zgiętych nóg na leżąco – 1×10
  • Pompkorocking z plecakiem 1×10

  • 0

#70
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Jestem po pierwszym splicie, tj. postanowiłem rozdzielić swój FBW na trzy sesje w tygodniu; pull/push/leg (+ brzuch, skręty i mostki). Wszystko to w celu zwiększenia intensywności ćwiczenia, chęci dostarczenia mięśniom większego bodźca. Nie powiem, po dzisiejszych 4 seriach podciągania australijskiego i zwisochwytu aktywnego naprawdę czuję przedramiona i plecy...

 

Podciąganie australijskie: 1×7/1×8/1×7/1×8

Zwisochwyt aktywny: 1x30sek/1x30sek/1x30sek/1x30sek/

 

Po każdej serii podciągania i zwisochwytu robiłem sobie takie fikuśne coś, co pewnie nie ma swojej nazwy a wynikało jedynie chyba z jakiegoś pierwotnego instynktu poruszania się, ale mogę powiedzieć, że to daje ogromną frajdę i satysfakcję.

 

 

I pierwsze zdjęcie plecków. Chyba powoli coś zaczyna się dziać?

 

http://s9.postimg.or...3j/sam_2087.jpg


  • 0

#71
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Plecy juz sie wyrabija powoli ;) jak dojdziesz do podciągania na drążku szerokim nachwytem to będzie kozak :D
  • 0

#72
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Oj, baaardzo długa droga przede mną. :) Nie mniej jednak dziękuję za dobre słowa.


  • 0

#73
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

No więc po szalonym grudniu, świętach i jeszcze bardziej zwariowanym sylwestrze :)

 

4.1.2016 - dzień PULL (plus Kruk na dokładkę)

 

5 serii podciągania australijskiego (PA), zwisochwytu aktywnego (Z) na 4 palcach i kruka (K)

 

PA: 10/10/9/9/8

Z: 40/40/40/40/40 (sekundy) - pełne napięcie mięśni przedramion

K: 6/10/15/11/15 (sekundy)


  • 0

#74
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

wprawdzie nie prowadzę regularnego dziennika tu na forum (ten prowadzę papierowy) lecz co jakiś czas będę się tu "meldował". :)

Co u mnie - chyba same pozytywy. Po pierwsze, coraz bardziej rozumiem co się z czym je i jak słuchać swojego ciała. Obecnie ćwiczę sobie kilka dni pod rząd poszczególne partie, by potem zrobić sobie jeden dzień przerwy i zacząć cykl od nowa. Nie mam sztywnej regularności typu poniedziałek-pull, bowiem dzięki obecnemu cyklowi w tygodniu może wypaść mi dwukrotnie dzień push, pull, leg albo mostka/skrętów/brzucha. :) Notuję przyrosty siły, utrudniam sobie ćwiczenia, bawię się ciałem, wykonuję dziwne, momentami dziwaczne ruchy lecz wszystko to mnie cieszy a największą radością jest dla mnie fakt, że jeszcze miesiąc temu nie byłem w stanie wykonać poprawnie technicznie* dwóch zwykłych pompek, podczas gdy dziś z radością zrobiłem takich nawet siedem. W związku z tą sytuacją, wrzucam filmik z prośbą o ocenę techniczną. Film ma nieco przekrzywiony kadr, nie widać całości nóg lecz napiszę w punktach, na co starałem się zwracać uwagę z laserową precyzją:

 

-nogi, biodra, plecy w jednej linii

-poprawny oddech

-łokcie blisko ciała, równolegle z linią ciała

-używanie siły samych rąk (przedtem nie zwróciłem uwagi na tę kwestię, ale odkryłem, że w celu ułatwienia sobie ćwiczenia można po prostu jakby przenieść ruch na plecy co pomaga się "odbić" z powrotem do pozytywnej fazy ruchu. Wyeliminowałem to całkowicie - jest trudniej, za to jaka radocha). :)

 

Na filmie wykonałem też plank, co do którego również staram się zachować powyższe punkty + spięcie pośladków, mięśni brzucha i wykonanie lekkiego hollow (przy wklęsłych/prostych plecach czuję mocny ból w okolicy lędźwiów). To "bujanie" rękoma to tylko na wskutek próby "znalejścia" najodpowiedniejszej dla mnie pozycji. 

 


  • 1

#75
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Pompki są bardzo dobrze wykonane. ;) klatką do samej ziemi, sylwetka prosta ( w sensie że nie wykrzywiasz sie tak jak niektórzy że mają zapadnięte biodra albo uniesione je za wysoko ), do pełnego wyprostu, bez żadnego bujania. Nie mam żadnych zastrzeżeń. ;)

Możesz również spróbować metdoy korkociągu żeby przetrenować plecy. Polega one na tym że wykonujesz taką rotacje dłońmi ( nie mają sie one przesuwać) na zewnątrz. Nie wiem czy Ci to dobrze wytłumaczyłem. Weź stanij wyciągnij rękę przed sobie i zrób tak jakbyś chciał połamać kij, natomiast drugą złap sie w okolice pach/ najszerszych grzbietu. Jeżeli poczujesz że najszersze i klata się napina to bardzo dobrze, tak ma to wyglądać:) jest to potężna metoda i ułatwia praktycznie każde ćwiczenie. Nawet można w ten sposób przećwiczyć klatę na drążku:)

PS: Rozpisałem sie a zapomniałem o jednym: gratuluje postępów;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych