Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Nowy plan oraz pytanie odnośnie planu 10X5


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Matthew

Matthew

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 posts

Na wstępie przedawie ogólna sytuację:

 

Sylwetka:

 

Ektomorfik

Wzrost: 177cm

Waga: oscyluje około 74kg

Cel trenigowy:  głównie masa mieśniowa

 

Od dłuższego czasu nie umiem przekroczyć 74kg , zawsze dawałem z siebie 100%,przez okres około 6 miesięcy wiem że trening zmienamy co 2-3 miechy ja to robiłem ale bazowałem oólnie na bazie,trenowałem dość intesywnie 5 razy w tygodniu: 3 trenigi baza, 2 trenigni dodatkowo brzuch na drążku oraz handstand. Wygladało to mniej więcej tak:

 

Pon: Klata,podciaganie, nogi na końcu ABS.

Wt: ABS Handstand

Śr: Plecy,Triceps,ABS 

Czw: wolne

Pt: Barki,Podciaganie, Nogi,ABS

Sob:ABS Handstand

Nd: wolne

 

ABS: W dni "wolne" Wt,Sob:

Wzosy prostych nóg do drążka x 10

Wznosy nóg do pozycji L-sit x 10

Wznosy kolan do klatki x 20

Toe touch x 20

Crunches x 20

"Tik Tak"-Windshield wipers 5-8 na każdą strone

Unoszenie kolan na skoos do klatki x 10 na kżda strone

Skęty tułowia w pozycji V x 20

 

Odpowiednio modyfikowałem ułożenie ćwiczeń, żeby nie zawsze były właśnie w takej kolejności , robiłem takie 4 cykle.

ABS w dni trenigowe składał sie z 3-4 ćwiczeń zajmował max 10 min.

 

Podciąganie oscylowało około 150 powtórzeń na trening różnego rodzaju drabiny,czy też rutyny madbarz lub samodzielnie układane.

Podobinie z innymi ćwiczeniami, układałem sobie plan sam ,robiłem wszytko na max moich możliwości i wszystko by było ok ale doszedłem do momentu gdy zamiast z treningu na trening rosnąć w siłe jestem coraz słabszy(regres).ABS w Wt i Sob kiedyś było normą bez problemu 4 cykle teraz moje ramiona nie wytrzymują a ABS mółby dalej ćwiczyć.Tak więc przyszedł czas aby troche zachmować moja motywację i troche zwolnic tempo, wrzucic na luz.

 

Mam zamiar zrobic 1-2 tygonie słabszego treninguaby sie zregenerowac,i zacząć budowac mase treningiem 10x5 i tu pytanie do was jak np.w pon będę robił podciąganie 10x5 to robie tylko 1 rodzaj na szerokość barków, czy moge jechac np 5 powórzen wąski, 5 normalnie 5, szeroko itd?Czy np. zrobic 2 ćwiczenia wąskie, normalnie i wyjdzie 100 powtórzeń na trening ??To też tyczy sie innych ćwiczeń barki,klatka nogi,plecy. 

 

Drugie pytanie odnośnie jaką przerwe dobrac przykładowo robie 5 podciągnieć,5 pompek i 5 przysiadów i wtedy rest około 1,30-2min , czy robić lepiej pierwsze podciąganie 5 rest 5 rest i aż do 50 lub 100 powtórzeń i potem brać sie za pompki.

 

Chce ułoźyć plan gdzie będą 3-4 dni trenigowe odpowiednio dobrane tak żeby wyrobić z regeneracją stopniowo zwiekszać ilośc serii bądz powtórzeń w serii.

Nie będę opisywał diety, bo za długo by zeszło w kaźdym bądź razie trenuje 1,5 roku a zaczynałem mając 63kg teraz 74kg, nie ma mowy o cardio gdyż jestem ektromorfikiem i moim cardio jest dobra rozgrzewka i dobry trening

 

Na koniec wielka próśba o poradę oraz opinie tego  co napisałem wyżej każda mądra myśl sie przyda.

 

Pozdro.


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3,444 posts

1. Moim zdaniem najlepiej będzie jeśli skupisz się na jednej odmianie podciagania - podobnie w przypadku pozostałych ruchów. Oczywiście możesz kombinować ale nadal uważam, że odpowiednie natężenie połączone z intensywnością ( kwintesencja drabin i schematu 10x5 ) rządzi.

 

2. Możesz kombinować, preferowałbym metodykę FBW niż obwodów ( czyli najpierw kończę wszystkie serie jednego ćwiczenia i dopiero zabieram się za następne )

 

Wstaw schemat planu z konkretnymi wartościami serii i powtórzeń bo z tego co rozumiem to plan który wrzuciłeś nie jest aktualny.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Matthew

Matthew

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 posts

Posiedziałem troche, poczytałem Twóje atykuły na stronie i ułożyłem sobie plan wyglądałby nastepująco:

 

Plan 10x5 oraz 5x8-10 z progresją serii powtórzeń.

 

Tydzień 1: 10x5

Tydzień 2: 5x8-10

Tydzień 3: 11x5

Tydzień 4: 6x8-10

Tydzień 5: 12x5

Tydzień 6: 7x8-10

 

Tydzień lżejszy zmina ćwiczeń na ciężejsze lub dalsza progresja ilości serii.

 

 

Pon:

Pompki: Nierówne (z 1 ręka na piłce)

Podciąganie: Wąskie nachwytem

Nogi: Pistolety z asystą

ABS: napewno z 2-3 cwiczenia na skosy sie pojawia i 2-3 na proste.

 

Wt:

Mostki, Szpiczaga

 

Śr:

Podciąganie: Chin up

Pompki: HSPU

ABS

 

Czw:wolne

 

Pt:

Podciąganie: szeroko

Pompki: Diamond/dipy

Leg:Wykroki, skok na podwyższenie

ABS

 

Sob:Wolne lub handstand

Nd: Wolne


  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3,444 posts

Plan jest w porządku, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu - daj znać jak Ci idzie. 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users