Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Motywacja. Co nas motywuje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
mmmaateo

mmmaateo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Można mieć wielkie plany na poprawę sprawności, budowy ciała, samopoczucia, jednak często brakuje nam niezbędnego czynnika - motywacji. Przez to droga niektórych osób ze sportem często staje się krótka. Każdy chyba przechodzi takie chwile, w których odpuszcza treningi nie z powodu zmęczenia, choroby czy innych przeciwwskazań, a z lenistwa. Brakuje mu wtedy właśnie motywacji. I nie ma znaczenia czy chodzi o sport, naukę, hobby - w każdej tej dziedzinie potrzebna jest nam motywacja.

 

Oto rzeczy, które mnie motywują. Rzeczy, które pomagają mi w pracy nad sobą i najlepiej na mnie działają.

 

1. Wyobrażanie sobie siebie po osiągnięciu celu.

Nic tak nie działa na mnie jak właśnie myślenie o osiągnięciu celu. Jak będę się czuł? Jak zmieni się moje życie, gdy to osiągnę? Po prostu przy wolnej chwili, najczęściej przed zaśnięciem wizualizuje sobie w myślach swoją osobę po osiągnięciu celu. Widzę korzyści które napłyną z pracy nad sobą i to daje mi porządnego kopa!

 

2. Muzyka

Chyba najbardziej popularny motywator. Wystarczy włączyć swoją ulubioną, motywującą muzykę i przychodzi do nas chęć działania. W internecie wiele jest motywujących list odtwarzania, polecam.

 

3. Znajomi

Zawsze lepiej jest ćwiczyć w grupie niż samemu - dobrzy koledzy pomogą, gdy będziesz wykonywać jakieś ćwiczenie źle, a także zapewnią przyjemną atmosferę i zmotywują do treningu. Nieraz gdy ogarniało mnie lenistwo, to koledzy przekonywali mnie do ruszenia swoich czterech liter i wzięcia się za siebie. Krzepiące słowa kolegów w stylu "ale się opier****sz" dają do myślenia! :)

 

4. Wzór do naśladowania

Gdy nie mogę się zabrać za trening, oglądam filmik z gościem, który jest uosobieniem mojego celu - Frank Medrano. Widząc co wyprawia on na drążku, motywuje się do działania bo chce choć w połowie osiągnąć to, co on osiągnął ciężkim treningiem i wyrzeczeniami. Sama moja przygoda z kalisteniką zaczęła się od oglądnięcia właśnie filmiku, na którym inna osoba - Chrisbarviking pokazała swoją przemianę. Na pewno nie jeden z was inspiruje się Frankiem Medrano, BarBrothers, KaliMuscle bądź kimś innym, kto osiągnął już wiele

 

 

Dobrze, to są moje spostrzeżenia i sposoby na motywację. A co was najbardziej motywuje? Zapraszam do dyskusji! :)

 


  • 0

"Jeśli jesteś wytrwały w dążeniu do osiągnięcia celu, zdobędziesz wszystko, czego zapragniesz" - Mike Tyson

"Słuchaj, jeśli masz cel i okazję jedyną w życiu, aby ziścić każde swe marzenia, chwilę która wszystko zmieni - chwytaj ją!" Eminem


#2
Beast Mode #1 (HSW)

Beast Mode #1 (HSW)

    De Nekst Best

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Mam te same "sposoby" na motywacje + może jeszcze jeden który ostatnio często się u mnie przewija a mianowicie myśl o tym co mogłem do tej pory osiągnąć, ale nie osiągnąłem jest mega przygnębiająca ale jednocześnie motywuje. Jak widze znajomych którzy z podobnym czy ciut mniejszym/większym stażem robią rzeczy do których mi jeszcze daleko to mówie do siebie "ale ze mnie ciota, ogarnij sie i zrób coś z tym" :P 


  • 0

#3
MateuszHS

MateuszHS

    Yes you can!

  • Użytkownik
  • 66 postów

Na początek jeden cytat:

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać." ~ Jim Ryun

 

Dla mnie to on oddaje wszystko i  ja postępuje według niego. Uważam, ze mam już solidny nawyk ćwiczenia a każdy trening to radość dla ciała i umysłu.

W rzeczywistości mimo, iż motywacje każdy człowiek ma naturalnie to i tak wypracowane nawyki pozwalają nam dalej ciągnąć nasze przedsięwzięcie. To takie moje zdanie na ten temat :D

 

Na początku oczywiście sam się dużo motywowałem i inspirowałem oglądając filmy, czytając o ludziach sukcesu itd.. (nadal lubię do tego powracać), ogółem mówiąc tak jak to opisałeś Ty. Już bardzo dużo czytałem o motywacji więc temat mi nie obcy, może to też pomogło.

 

Jednak to takie pewniaki jak napisałeś. Filmy, wizualizacja sukcesu, mowy motywacyjne(Eric Thomas GORĄCO POLECAM!), zdjęcia oraz forum kalistenikapolska.pl :)

 

Z oglądaniem filmów w niektórych przypadkach może być tak, ze zbytnio będziemy chcieli być jak osoba na nim (mimo iż jest to możliwe) i możemy się porwać na coś ze zbyt dużym zapałem co doprowadzi do przygnębienia i szybkiej rezygnacji z celu.

 

Pozdrawiam :D


  • 0

,,Nie musisz być wielki, aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim." - Les Brown


#4
SWMichałSW

SWMichałSW

    Michał Kozakiewicz

  • Użytkownik
  • 14 postów
  • LokalizacjaOława

Mnie najbardziej motywuje do działania ( głównie chodzi tutaj o treningi ^^ ) Hannibal For King. Figury które wykonuje są tak dokładne, a nawet nie widać po nim zmęczenia :D.  Druga rzecz, która mnie też motywuje jest to, że ćwiczę już dwa lata i szkoda by mi było zaprzepaścić to co już osiągnąłem :D. Natomiast trzecia i chyba najważniejsza :) lubię mieć porządny trening taki, że ledwo daje rade i zawsze siada 110 % :D Pozdrawiam :) 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych