Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

tanie poręcze treningowe

tanie poręcze treningowe poręcze treningowe drążek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
gdyku

gdyku

    Member

  • Użytkownik
  • 15 postów

witam. jako że zbliża się zima garaż niedługo zamieni się w Syberię,  (tam zamontowałem sobie drążek do podciągania) zastanawiam sie nad kupnem/ wykonaniem "wolnostojących" poręczy treningowych. Przeszukując allegro natrafiłem dosyć atrakcyjną cenowo ofertę a mianowicie:http://allegro.pl/po...4740646235.html  Śmierdzi mi to chińską jakością ale może się mylę.  A więc opłaca się inwestować w ten sprzęt czy raczej jechać na złom i wyklepać sobie coś samemu ?


  • 0

Dumny jak Vegeta..

Vegeta_in_the_rain.jpg


#2
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Jeśli możesz wiercić w domu i masz miejsce to polecam takie http://allegro.pl/dr...4720897795.html    albo takie http://allegro.pl/dr...4773171879.html


  • 0

#3
tm_

tm_

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 146 postów

Jeśli chcesz gotowca to taniej niż w linku który podałeś nie znajdziesz. Jeśli umiesz wyklepać albo masz kogoś kto to potrafi to pewnie nawet w 100 zł się zmieścisz.

Tutaj masz inspiracje:

 

 

 

Jest jeszcze jedna opcja. Idziesz do sklepu budowlanego i kupujesz trochę rur. Potem zabawa jak na poniższych filmikach.

 


  • 0

#4
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Też się zastanawiam nad tymi poręczami ale to raczej bliżej nowego roku. Jak zakupisz to podziel się opinią, będę wdzięczny. Z czysto teoretycznej strony to kusząca cena biorąc pod uwagę ,że skręca się gotowy szkielet a nie trzeba samemu kombinować, mierzyć, spawać, docinać. Pozatym nie wydaje mi się, żeby można było w tak prostej konstrukcji coś zepsuć, nawet w Chinach.  


  • 0

#5
gdyku

gdyku

    Member

  • Użytkownik
  • 15 postów

wiercenie odpada - płyta gipsowa. Najbardziej razi mnie brak wzmocnień przy drążku, zagięty profili nic więcej . Całość wydaje sie  być strasznie delikatna. Takie moje wrażenia im dłużej patrze na tą aukcje tym bardziej się zniechęcam ;p

 

a więc decyzja zapadła na razie zainwestuje w drążek rozporowy (rozwiązanie tymczasowe), a co do tych poręczy poczekam może ktoś z posiadaczy się odezwie ;)


Użytkownik gdyku edytował ten post 19 listopada 2014 - 23:06

  • 0

Dumny jak Vegeta..

Vegeta_in_the_rain.jpg


#6
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

kup kółka - zrobisz wszystko


  • 0

...


#7
Universe

Universe

    Member

  • Użytkownik
  • 26 postów

A nie wolałbyś czegoś w tym stylu? http://allegro.pl/po...4799590746.html

Ja mam i sprawują się w miarę nieźle. Tylko rurki mogłyby mieć większą średnicę, ale można to przeboleć albo pogrubić je pianką izolacyjną do rur. W sumie kółka to też dobra opacja, bo dają, bądź co bądź, większe możliwości treningowe. Wybór należy do Ciebie. ;)


  • 0

#8
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Trochę się rozjechało, bo nie wiadomo czy zależy Ci na drążku, poręczach czy obu.

Ma ktoś drążek w suficie??

Zawsze mnie to intrygowało. Jak to się sprawuje w mieszkaniu w bloku??


  • 1

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#9
gdyku

gdyku

    Member

  • Użytkownik
  • 15 postów

a więc sprecyzuję chodzi mi o drążek a najlepiej gdyby nie było konieczności wwiercania sie gdzieś w ściany, sufit itp. W futryny nie chciałbym sie mieszać ale w ostateczności i tymczasowo przeżyje jakoś . Miejsca mam sporo jeden pokój 5x4m wysokość ok.3m(niemieckie budownictwo) stoi pusty a więc nie martwię się ze sprzęt będzie mi przeszkadzać. Do dipów używam starych tonsilowskich kolumn sprawdzają sie idealnie, a więc poręcze nie są obowiązkowe  ;D


  • 0

Dumny jak Vegeta..

Vegeta_in_the_rain.jpg


#10
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

to tylko rozporowy do framug :( chyba że jak wyżej dał tm_ przykłady na filmikach, jeśli miejsce masz to czemu by nie skręcić takiego cacka? :D

Drążek w suficie fajna rzecz, nie zajmuje dużo miejsca, bo ma podobną długość do żyrandola jakieś 50cm od sufitu, też mam poniemieckie mieszkanie, ale wiercić trzeba gdy sąsiadów nie ma w czasie montowania nad wami albo jesteście na najwyższym piętrze :)


  • 0

#11
Nowy94

Nowy94

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 66 postów

Ja też korzystam z drążka w suficie i sprawdza się dużo lepiej niż w futrynie albo w ścianie, tylko trzeba uważać na zbrojenie bo jak pierwszy raz wierciłem to mi wiertarka bokiem poszła i nie dało się wkręcić śruby :D


  • 0

#12
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

A jak go zamontowałeś??
Ile ważysz ? :-)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#13
Nowy94

Nowy94

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 66 postów

no więc ja ważę 69 kg  ale nie ma głupich nie wlazł bym na to bez testu dlatego poprosiłem mojego ojca (130 kg) żeby się uwiesił i trochę poskakał i się z nim poszarpał i nic więc pode mną raczej nie odpadnie :P co do montażu to dobrze jest złożyć drążek na sucho na podłodze, wziąć karton i zaznaczyć na nim dziury do wiercenia potem karton do sufitu i odrysowujemy dziury na suficie potem tylko wiertarka i jazda :D a i dwie rzeczy:

Po pierwsze trzeba uważać na zbrojenie w suficie, niestety to jest loteria i czasem może nie wyjść i trzeba będzie wiercić obok(tak jak musiałem to zrobić ja :D)

Po drugie jak już ktoś się bierze za wiercenie to warto wziąć drugą osobę która by trzymała rurę od odkurzacza tuż przy miejscu wiercenia w ten sposób oszczędzimy sobie mnóstwa sprzątania choć i tak nas to nie ominie 


  • 0

#14
gdyku

gdyku

    Member

  • Użytkownik
  • 15 postów

zapomniałem dodać wniosków ;D a więc tak jak pisałem kupiłem drążek rozporowy, koszt ok 50 zł i na początku jakoś nieufnie podchodziłem do niego ale jak na razie sprawdza sie i podejrzewam ze wytrzyma spokojnie kilka lat spokojnego użytkowania. ;) no i najważniejsze ułatwia wiele ćwiczeń (nie chodzi mi tylko o podciągnięcia ) ;)


  • 0

Dumny jak Vegeta..

Vegeta_in_the_rain.jpg






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tanie poręcze treningowe, poręcze treningowe, drążek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych