Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wybór drążka

drążek kalistenika trening problem

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Loder222

Loder222

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Witam. W końcu po długim zwlekaniu, przeczytałem książkę Skazanego i postanawiam zacząć trening. Zostaje mi tylko jeden problem jak narazie z drążkiem który chce zakupić, a trochę mam problem ze względu na to, że jestem dość wysoki  187-188(no ale stan mięśni to tragedia ) a w moim domu futryny są małe i np nie będę wstanie pełnego robić zwisu jak to wymagane jest w jednym z ćwiczeń w skazanym bo zawadzać będę. Drugim rozwiązaniem jest co prawda droższym drążek co się zaczepia z drugiej strony futryny tylko nie wiem czy warto jest się w to bawić głównie ze względu na wiek tych futryn. Zostaje jeszcze drążek przykręcany do ściany, ale u mnie np w pokoju są płyty kartonowo gipsowe na ścianach a wydaje mi się, że dobrze by się to mogło by nie trzymać. I taki o to mam dylemat co zrobić. Futryny większej czy to w innym budynku na dworze raczej nie znajdę ponieważ stara budowa  no i nie tworzyli dużych budynków jak i drzwi :). Jakieś pomysły, zalecenia, porady ? Byłbym wdzięczny 


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Możesz po prostu zginać nogi i wtedy powinieneś już być w stanie wykonać pełny zwis lub wyprostować je nieco przed sobą (bardziej polecam tę opcję). Możesz nawet pokusić się o pozycję hollow, o której Wade nie wspomina. 

 

Innym rozwiązaniem jest po prostu trenowanie na dworzu na trzepakach, poprzeczkach bramek (trochę ryzykowne) lub gałęziach drzew. Chyba że znajdziesz u siebie jakiś drążek w plenerze. Mimo wszystko polecam nauczyć się podciągać z nogami wyprostowanymi przed sobą.


  • 2

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Ja również polecam drążek na świeżym powietrzu. Mam dokładnie ten sam problem, nie mam drążka w domu i nie mogę go zamontować. Co zrobiłem, wybrałem się na zewnątrz i udało mi się znaleźć drążek (ba i to nie jeden), mało tego odległość, którą muszę pokonać traktuje, jako część treningu. I co najważniejszy plus tego rozwiązania, że nie musisz gnić w domu i masz dostęp do świeżego powietrza.

 

A co robię w zimie z drążkiem? To samo, co w ciepłe dni, biegnę do miejsca gdzie te drążki są (do wyboru, koloru), zakładam rękawiczki (nie chce przymarznąć do drążka). Warunki zewnętrzne nie są dla mnie przeszkodą, liczy się determinacja w dążeniu do celu.

 

Powodzenia :)


  • 1

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn


#4
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

W futrynie nigdy nie będzie to samo co wysoki drążek na świeżym powietrzu. Przyznam, że w zimie ćwiczę w domu ale po wpisie kalienisty nie widzę przeciwwskazań żeby jechać cały rok na świeżaku.


  • 0

#5
Loder222

Loder222

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Okej, dzięki wszystkim za pomoc :) postaram się zastosować do porad i póki co na świeżym powietrzu nie będę raczej zaczynał ćwiczyć w szczególności że no w mieście nie jestem a w pobliżu nie ma metalowych rurek jakiś zdatnych. No to mogę zamawiać drążek a co do rozporowego jeszcze to słyszałem że warto jakoś wspomóc drążek żeby się nie ześlizgnął w razie czego ? :)


  • 0

#6
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Jak przykręcisz mocno to się nie ześlizgnie, a nawet jeśli to takiemu chłopu nic się nie stanie :D  A tak na serio to jeśli nie będziesz się bujał tylko normalnie podciągał nie ma szans, żeby spadł. Co do pierwszego pytania to ja "całe życie" podciągałem się z nogami za plecami i żyję, ale nie jest to najlepsza pozycja (choć wielu "profesjonalistów" mając wysokie drążki również ugina nogi w kolanach). Zdecydowanie lepsze jest podciąganie w hollow body, wzmacnia dodatkowo brzuch, ale fakt że musisz mieć nieco siły w tym brzuchu bo przy takim wzroście będzie to prawie L-sit, ale popróbuj jak już zakupisz drążek :)


  • 0

#7
Szymon94

Szymon94

    Member

  • Użytkownik
  • 29 postów
A jakie polecacie drążki montowane w ścianę?
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: drążek, kalistenika, trening, problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych