Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

FridayThe13th - dziennik treningowy

kobieta kalistenika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
FridayThe13th

FridayThe13th

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

Zgodnie z propozycją kolegi z forum zakładam swój dziennik treningowy. J

Wiek: 21
Waga: 62
Wzrost: 160

Staż treningowy-10 lat trenowania judo, 2 lata instruktor fitness, trening oparty na kalistenice właśnie zaczynam.

Cele: Zdobycie kolejnego progu w każdym ćwiczeniu „wielkiej szóstki” Paula Wade’a, rozciągnięcie do szpagatu damskiego, redukcja tkanki tłuszczowej – nie określam o ile, ponieważ mój organizm działa dość dziwnie i jeszcze go nie rozpracowałam. Po miesiącu diety i aktywności fizycznej nie drgnęła ani waga, ani obwody, ani wizualnie nic się nie zmieniło. Próbuję dalej.

Dieta-trzymam się w przedziałach -300/-400 od zapotrzebowania – 4tydzień

Progi wg Paula Wade’a:
Pompki: próg 6-pompki wąskie = 1seria 20, 2seria=10
Przysiady: krok 7-przysiady nierówne=słabo…max. 2 na prawą i max. 1 na lewą nogę
Podciągnięcia: krok 4-półpodciągnięcia 6-7x
Wznosy nóg: krok 7-wznosy zgiętych nóg w zwisie-2 serie po 7-8x
Mostek: krok 9-opuszczanie mostu-zaczynam, jeszcze trochę się boję.
Pompki w staniu na rękach: krok 3 stanie na rękach przy ścianie-jeszcze nie ustoję 2 minut. Max. 40 sek.

Dużo pracuję jako instruktor (codziennie od poniedziałku do piątku), co trochę ogranicza mi możliwości, dlatego na początek zaplanowałam dwa treningi siłowe na tydzień-środa i sobota. 4 razy w tygodniu zaplanowałam krótki trening interwałowy (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek.) Niedziela wolna. Rozciąganie krótkie po każdym treningu plus długie 2x w tyg.-czwartek i niedziela.

Postaram się pisać regularnie i będę wdzięczna za poprawki, wskazówki i inne spostrzeżenia.

Pozdrówki J
Ala


  • 3

#2
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Powodzenia, będę zaglądać! : )
  • 1

#3
FridayThe13th

FridayThe13th

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

Powodzenia, będę zaglądać! : )

Dziękuję. Bardzo się cieszę! :)


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Jesli dieta nie dziala, to zweryfikuj to co masz na talerzu. Nie trzeba biegac maratonow, aby chudnac. Nie trzeba ciac kcal do 1000.

Trzeba tylko sprawdzic z czego sie te kcal skladaja.


Bede zagladal i męczył, az osiagniesz co zamierzylas :P

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
FridayThe13th

FridayThe13th

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

Jesli dieta nie dziala, to zweryfikuj to co masz na talerzu. Nie trzeba biegac maratonow, aby chudnac. Nie trzeba ciac kcal do 1000.

Trzeba tylko sprawdzic z czego sie te kcal skladaja.


Bede zagladal i męczył, az osiagniesz co zamierzylas :P

Wysłane za pomocą TapaTalk

Tak jak pisałam, ucinam tylko 200-300 kalorii. Węgle proste jem tylko na śniadanie i po treningu. Każdy posiłek jest zbilansowany. Jem dużo zieleniny. Biorąc pod uwagę, że wcześniej jadłam tonę słodyczy, dieta powinna zadziałać od razu. A tu 4 tydzień nic... ;/


  • 0

#6
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Na gimnastykach czesto pada ten cytat i pasujw tu idealnie:
"Szalenstwem jest robic wciaż to samo i oczekiwac roznych rezultatow" Einstein.

Zrezygnuj z cukrow prostych ze sniadania. Po treningu jesli zjadasz cukry to nie jedz posilku zlozonego z tluszczy i bialka do okolo 2h po.

Zbilansowany posilek nie brzmi w moicg oczach za dobrze, poniewaz weglowodany sa trawione jako pierwsze. Tarczyca wydziela insuline, aby przetransportowac glukoze. W tym czasie tarczyca nie chce wydzielac glukagonu, ktory odpowiada za rozpoczecie korzystania z zapasu tkanki tluszczowej, poniewaz jest swiezutka glukoza.

Jesli organizm zaspokoi swoje potrzeby energia z wegli to energia z tluszczow bedzie zmagazynowana.

W duzym skrocie.

Wiec jeszcze raz zweryfikuj to co zjadasz, bo gdzies musi byc babol, ktory niszczy ciezka prace na treningach :)

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 2

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#7
FridayThe13th

FridayThe13th

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

Nie wiedziałam o tym. Dzięki za radę. Zaczęłam też notować wszystko, co i kiedy jem, jak i kiedy trenuję i będę to analizować. Mocno wierzę, że się uda osiągnąć cele. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

Dzisiaj po pracy (3 godzinach fitnessu o średniej intensywności), zrobiłam krótki trening interwałowy i krótkie rozciąganie.


  • 0

#8
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Hej, co słychać? : )
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych