Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

hipertrofia mięśniowa w kalistenice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1
Masa97

Masa97

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

Witam czy to jest dobry sposob aby zwiekszyc przyrost tkanki miesniowej bedąc na nadwyzce kcal :

1.30 20 20 15 30 =115
2.30 25 20 20 28 22 = 145
3.30 20 25 16 20 14 10 10 = 145
4.35 20 32 16 20 13 18 8  = 162
5.40 26 24 20 20 ( 10 15 9 ) 20 = 184
6.47 30 25 27 24 ( 13 10 9 ) 10 = 195
7.45 40 30 20 30 ( 13 11 9 ) 12 = 210
8.45 31 34 30 27 ( 18 7 9.5 ) 12 =213
W tym przypadku ilosc powtorzen , klasycznych pompek ( pompki w nawiasie to 2x na krzeslach i 1x pompki diamentowe) 
Moj plan treningowy polega na tym ze robie dane cwiczenie co 3 dni ( zwiekszajac tym samym objetosc kolejnego treningu ) mniej wiecej wyglada to tak : 
poniedzialek: pompki , wtorek: podciagniecia, sroda pompki na rekach, czwartek pompki piatek: podciagniecia sobota: pompki na rekach itd....
czy taki trening pozwoli mi na to abym uzyskal wraz tkanka tluszczowa , tkanke miesniowa ? ( diete przestrzegam wiec nie bede sie tutaj rozpisywal co i jak , glownie chodzi mi o plan treningowy gdyz cwiczylem przez rok na silowni , niestety ortopeda mi zabronil dalszych cwiczen ze wzgledu na ledzwa kaze mi poczeakc az bede starszy na chwile obecna mam 17 lat i zaczalem swoja przygode z kalistenika od Wrzesnia )
Z góry dziekuje i licze na konkretne odpowiedzi a nie jakies pierdoly ktore mi nic specjalnego nie powiedza :)

  • 0

#2
Masa97

Masa97

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

 

Witam czy to jest dobry sposob aby zwiekszyc przyrost tkanki miesniowej bedąc na nadwyzce kcal :

1.30 20 20 15 30 =115
2.30 25 20 20 28 22 = 145
3.30 20 25 16 20 14 10 10 = 145
4.35 20 32 16 20 13 18 8  = 162
5.40 26 24 20 20 ( 10 15 9 ) 20 = 184
6.47 30 25 27 24 ( 13 10 9 ) 10 = 195
7.45 40 30 20 30 ( 13 11 9 ) 12 = 210
8.45 31 34 30 27 ( 18 7 9.5 ) 12 =213
W tym przypadku ilosc powtorzen , klasycznych pompek ( pompki w nawiasie to 2x na krzeslach i 1x pompki diamentowe) 
Moj plan treningowy polega na tym ze robie dane cwiczenie co 3 dni ( zwiekszajac tym samym objetosc kolejnego treningu ) mniej wiecej wyglada to tak : 
poniedzialek: pompki , wtorek: podciagniecia, sroda pompki na rekach, czwartek pompki piatek: podciagniecia sobota: pompki na rekach itd....
czy taki trening pozwoli mi na to abym uzyskal wraz tkanka tluszczowa , tkanke miesniowa ? ( diete przestrzegam wiec nie bede sie tutaj rozpisywal co i jak , glownie chodzi mi o plan treningowy gdyz cwiczylem przez rok na silowni , niestety ortopeda mi zabronil dalszych cwiczen ze wzgledu na ledzwa kaze mi poczeakc az bede starszy na chwile obecna mam 17 lat i zaczalem swoja przygode z kalistenika od Wrzesnia )
Z góry dziekuje i licze na konkretne odpowiedzi a nie jakies pierdoly ktore mi nic specjalnego nie powiedza :)

 

Załączone pliki


  • 0

#3
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów

Jeśli masz nadwyżkę kaloryczną to i tak będziesz tył. Trening to tylko bodziec. Tylko aż tyle pompek? :D Nie lepiej zamienić na trudniejsze warianty? Takich ćwiczeń jest niezliczona ilość.


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Widze tu powazny brak wiedzy na temat treningu silowego.

30 powtorzen to budowanie wytrzymalosci, a nie masy miesniowej. Owszem cos tam masy wpadnie, bo jest impuls w postaci treningu i nadwyzka, ale nie beda to przyrosty rowne tym, ktore osiagniemy treningiem czysto hipertroficznym.

Taki trening charakteryzuje sie iloscia powtorzen w zakresie 6-12, lecz w ten sposob budujemy mase w sposob kulturystyczny.
Na potrzeby kalisteniki obcialbym ty do 6-8 powtorzen, a nawet 5-7, z zapasem 1 powtorzenia.

Serii okolo 6-8 na dany ruch.

Po wiecej szczegolow odsylam do pigulki wiedzy, bo ze strzepow informacji planu nie ulozysz.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
Masa97

Masa97

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

krzysiek20ino wiem ze bede tyl i nie nabiore suchej masy, tak tylko tyle pompek tak jak wspomnialem cwiczylem tylko na silowni a kalistenike zaczalem od wrzesnia i zrobilem zaledwie 9 sesji treningowych z pompkami ;) 

A mozna dostac konkretny link ? bo przeszukuje forum i nic nie mam ciekawego na razie :) i chcialem jeszcze zapytac czy jest sens robic 2x w tygodniu np cwiczenia na klatke + triceps czy to po prostu bedzie zbyt krotki czas na regeneracje i przeznaczyc jedna sesje treningowa danej parti na tydzien :)  ?


  • 0

#6
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Przyznaj sie, ze nie szukales, bo nie uwierze nikomu, ze nie widac podwieszonego watku w prawie kazdym dziale…

http://kalistenikapo...icznej-mądrości
Pigułka wiedzy, czyli zbiór kalistenicznej mądrości

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#7
Masa97

Masa97

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

o to chodziło , widziałem to tylko po prostu dokładnie się nie zagłębiałem ale już czytam wszystko , jeszcze raz dzięki ;) 


  • 0

#8
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów

Jest sens. Proponowałbym 3 dni ćwiczeń 1 odpoczynku, 3 dni ćwiczeń. Masz po 2 razy każdą partię przerobioną.


  • 0

#9
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Rób przede wszystkim podciąganie, dipy, hspu i pistolety, na tych ćwiczeniach się głównie nabiera masy. Do każdego ćwiczenia możesz dobrać jakieś pomocnicze ćwiczenie.

Żeby był bodziec to musisz robić progres - albo ciężarem albo utrudniając ćwiczenie pod dojściu do ustalonego limitu.

Tak jak Powadzi mówi, 6-8 powtórzeń w 6-8 seriach to optimum - idzie siła i zarazem masa.

 

Są na forum przykładowe, proste i skuteczne plany: wystarczy zmodyfikować objętość, ewentualnie rodzaj ćwiczenia pod swój cel i jazda.


  • 1

...


#10
Masa97

Masa97

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

Jestem w trakcie czytania "Pigułka wiedzy, czyli zbiór kalistenicznej mądrości" i mam zamiar skorzystac z planu 5x5 i bedzie to u mnie wygladalo w ten sposob mniej wiecej : poniedzialek pompki z nogami na scianie sroda : podciagniecia taktyczne piatek ( cwiczenia na dolny odcinek plecow jeszcze nie wiem co dokladnie ) no i raz w tygodniu wcisne pistolety ale jeszcze nie wiem gdzie i czy w ogole to zrobie :) 


  • 0

#11
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów

A brzuch? Co wyście się na ten trening dzielony uparli? Jeśli już chcesz to push/pull.


  • 0

#12
Masa97

Masa97

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

nie widze sensu trenowac miesnie brzucha ... i tak sie rozwija przy podciągnięciach taktycznych jak i wielu innych ćwiczeniach które także będę wykonywac wiec po co izolowac  partie brzucha ?  ;) 


  • 0

#13
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Hmm ma to byc trening na "mase", a wybierasz plan na czysta sile. To nieco bez sensu, nie uwazasz?

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#14
Masa97

Masa97

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

Z silownia wszystko bylo takie proste .... czyli 5x5 nie pomoze mi w przyroscie masy miesniowej ? bo tak to zrozumialem "Przede wszystkim jest to plan ukierunkowany na siłę, dużą siłę. Ale również jego skutkiem ubocznym jest przyrost nowych mięśni, szczególnie jeśli używamy obciążenia. " okey przetestuje twoja metode 5-7 powtorzen 6-8 seri ( bede celowal w minimum 5 powtorzen , oczywiscie utrudnie sobie w jakis sposob te cwiczenia zeby nie bylo latwo ) a takie pytanie bo rozne opinie na ten temat czytam , czy moge cwiczyc do upadku miesniowego zeby uzyskac lepsze efekty przyrosty masy miesniowej ? :) 


  • 0

#15
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Tutaj tez jest to proste. Wystarczy sie wczytac i zaczac rozumiec pewne rzeczy.

Przy treningu 5x5 idzie zrobic sylwetke, ale sa lepsze metody na to.
Zacznij od 7 powtorzen. W nast serii znowu 7. Jesli dobrze dobrales cwiczenie to w trzeciej serii za chiny ludowe nie zrobisz znowu 7 powtorzen. Bedzie to 6 zapewne. Itd itp.

Daz do zrobienia 7 powtorzen w kazdej serii, a pozniej utrudnij cwiczenie poprzez zmiane dzwigni, ulozenie nog wyzej, nizej itd. Zalezy od cwiczenia.

A jak cos. Pytaj

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#16
Masa97

Masa97

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

Dobra jeszcze raz dzięki ;) I zapewne często będę pytał, jak coś to prywatnie żeby nie spamować? 


  • 0

#17
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów

Skoro wiesz lepiej, to tak zrób. Zatem ja nie widzę sensu trenować pleców, bo rozwijamy je również przy pompkach. Dyletanckie myslenie.


  • 0

#18
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Nie piszemy PW w takich sprawach, bo cenna wiedza ucieka wtedy.

Piszmy tylko pytania na forum. Jesli bedzie to spam to sie usunie lub zamknie.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#19
Masa97

Masa97

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

krzysiek20ino po prostu chodzi mi o to ze brzuch tak jak kazdy inny miesien potrzebuje sie zregenerowac a jezeli bede dokladal mu izolowany trening to raczej mu nie pomoge w budowaniu tkanki miesniowej :) 


  • 0

#20
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów

Rób jak chcesz.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych