Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Mostki pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Mokka

Mokka

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów

Hej, mam pytanie co do ćwiczenia mostków w skazanym. Krok pierwszy. Mianowicie chodzi mi o trzymanie napięcia. Czy prawidłowo wykonany mostek to podniesienie do góry, utrzymanie w tej pozycji kilka sekund, i zejście na dól, trzymając cały czas napięcie w plecach i od razu następne powtórzenie ? Czy też przy schodzeniu w dół można całkowicie położyć się na ziemi, rozluźnić kręgosłup i zacząć od nowa ?


  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Wszystko zalezy na jakim etapie jestes.
Ja mam problem z odcinkiem ledzwiowym ze wzgledu na siedzaca prace i zawsze po kazdym powtorzeniu klade sie na podlodze, a czasem nawet nakrywam sie nogami aby rozciagnac ten odcinek.

Lepsze efekty beda, gdy utrzymasz napiecie caly czas a po zakonczonej serii rozciagniesz sie, aby nie pozostawac w napieciu dluzszy czas.

Zwroc uwage, ze dolny odcinek plecow to moim zdaniem najwazniejszy punkt ciala. Gdy przeciazysz miesnie, "wypadnie dysk", cos strzyknie itd to jestesmy uziemieni. Jedyne co nam wtedy pozostaje to ruch palcem na pilocie.
Dlatego nie warto przeciazac tego odcinka. Trenowac, ale z rozsadkiem.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
Szymon94

Szymon94

    Member

  • Użytkownik
  • 29 postów

Ja rozluźniałem kładąc plecy na ziemii i znów w górę. Trochę czasu zajmuje te 50 powtórzen w 3 seriach o ile dobrze pamiętam, ale warto ćwiczyc każdy punkt z tej kategorii i nie spieszyć się z nimi. Nawet teraz, kiedy jestem przy 4 kroku wracam czasami do 1 albo jako częsć rozgrzewki, albo na rozruszanie tamtej części pleców, albo jako rehabilitacja(trzymam u góry ok 30 sec, później następny krok o 5 sek krocej i nastepny i 4). Polecam to i inne ćwiczenia, nawet kiedy będziesz dalej, bo kręgosłup jest bardzo ważny i łatwo o problemy z nim.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych