Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Street Workout Kłodzko - film


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

I już jest elegancki filmik z wspólnego treningu :)

Niestety mnie zabrakło z powodu treningu Taekwon-do.

 


  • 4

#2
hotsausage

hotsausage

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

Fajnie, że tak liczną grupe macie. No, ale... niestety brak jakiejkolwiek techniki w waszych cwiczeniach. Banany, brak pelnego zakresu, pomki z miednica przy ziemi...


  • 0

#3
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Zajebiście się bawicie, a technika...toż to SW, nie gimnastyka - nie ma tragedii : ) Na wielkim propsie !


  • 0

#4
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Mnie osobiście boli to, że wiele osób przy podciąganiu nie opuszcza się do pełnego zwisu ( prostych rąk ), nie doceniają pistoletów i kolano im wychodzi za palce stóp nawet przy zwykłych przysiadach. Za to siły w rękach mają dosyć sporo :)


  • 0

#5
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Brawo Panowie! Wielki REP dla was! ...Poza tym to od czegoś trzeba przecież zacząć ;) Ale tak jak i przedmówcy, zwracajcie uwagę na technikę wykonywanych ćwiczeń, ma to na prawdę spory wpływ na wasze dalsze efekty ! ;)

Oby tak dalej. Nagrywajcie kolejne filmy :)


  • 0

#6
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Świetny film. :)

Zamiast orlików rząd powinien stworzyć projekt aby w każdej gminie powstawały takie place jak u Was. Jak oglądam takie filmiki gdzie tyle ludzi wspólnie razem ćwiczy to czuję dumę. Jeśli wszyscy będziemy trenować to będziemy najlepszą armią świata i nikt nas nigdy nie pokona bo będziemy zawsze gotowi aby stanąć do walki.  :D


  • 0

#7
hotsausage

hotsausage

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

Co z tego, że to SW? Oznacza to, że przy podciąganiu nie trzeba rąk prostować? No w sumie, po co przykładać się do techniki wykonania, skoro i tak niemający pojęcia widz będzie pod wrażeniem, nawet jeśli wykonuję się coś tak słabo jak chłopaki na filmie. 


  • 0

#8
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

@up, Haters gonna hate : ) Czekam na film z twoim popisem jak robisz fronta choćby z ugiętymi rękoma. 

 

Oczywiście, że technika jest ważna ale jeszcze ważniejsze jest jak widzę tylu ludzi z zajawką, którzy cieszą się tym co robią i jeszcze wychodzi im to na zdrowie : ) Podejrzewam, że mało który z nich miał dostęp do profesjonalnej salki gimnastycznej z ogarniętym instruktorem, same samouki ; )


  • 0

#9
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Jesteśmy na forum kalistenicznym i wielu będzie oceniało ćwiczenia pod kątem kalisteniki. Na gimnastykach też była ostatnio dyskusja na temat działu SW na ich forum, ponieważ coraz więcej zawodników SW tam zagląda, ale nie chce się dostosować do wymogów gimnastyków.

 

Każdy z nas trenuje "podobne ruchy", ale nie każdy z nas ma ten sam cel. Te same narzędzia, lecz inaczej wykorzystane. 

 

Ja oglądając filmik jestem pod wrażeniem umiejętności, ale z drugiej strony oczy bolą z powodu braku panowania nad swoim ciałem. Dla mnie podciąganie się z niewyprostowanych rąk jest po prostu marnowaniem czasu i energii. Dla mnie liczy się technika oraz płynność wykonania ruchu, dlatego jestem na tym forum, a nie na forum SW, SFD itp. 

 

Tak jak "kiełbaska" napisałeś, w SW liczy się widowisko, gdzie widz będzie zachwycał się przeskakiwaniem z drążka na drążek, a nie podciągnięciem taktycznym poprawnym technicznie. Dlatego każdy powinien dostrzegać różnice pomiędzy SW, kalisteniką, a np gimnastyką. 


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#10
hotsausage

hotsausage

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

Po 1. wrzucając filmik na forum kali, spodziewaj się opinii pod kątem kali, a nie SW.

Po 2. mam prawo do własnej opinii. Rozumiem jakby moje uwagi były bezpodstawne, wtedy mógłbyś moja opinie krytykować. Niestety tak nie jest. Nie zarzucam braku sylwetki gimnastycznej, która jest cholernie ciężka. Poruszam jednak elementy które są podstawa w poprawnym wykonywaniu ćwiczeń.

Po 3. czy umiejętność wykonanie fronta na ugiętych rekach będzie świadczyć o mojej wiedzy teoretycznej? Nie. Po roku klepania jakichś progresji mógłbym dojść do koślawej wagi przodem w zwisie.

 

Jeśli chce się usłyszeć same pozytywne opinie, trzeba wrzucić filmik na fb. Masa lajków się posypie.

 

(A i ja też jestem samoukiem, a jednak potrafię wiedzę zaciągnięto z tego forum i gimnastycy.pl wprowadzać w życie, aby to co robię było poprawnie wykonane)

 

Pozdrawiam :)


  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych