Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

WZÓR POSTÓW W DZIALE "PLANY TRENINGOWE"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

W związku z chaosem jaki panuje w tym dziale, od dnia dzisiejszego obowiązuje poniższy schemat odnośnie pytań o plany treningowe. Dodatkowo wchodzą w życie zasady:

  • Posty napisane niezgodnie ze schematem będą automatycznie kasowane bez jakiegokolwiek wyjaśnienia
  • Posty zawierające "ułóżcie mi plan", "jaki plan na masę", "nie wiem jak zacząć" będą zamykane, a autor zostanie upominany
  • Skoro piszesz w tym dziale, oznacza to, że jesteś osobą początkującą lub niepotrafiącą samodzielnie ułożyć planu. Konstruktywną krytykę przyjmij z pokorą, ponieważ nikt na tym forum nie ma na celu urażenie Cię, lecz wskazanie drogi. 

 

 

Schemat postów w dziale "Plany treningowe":

 

  1. Wiek
  2. Płeć
  3. Wzrost i waga (wskazane jest również podanie %BF)
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? (Tak lub Nie)
  7. Cel treningowy (siła, wytrzymałość, sylwetka, gibkość, pozycje statyczne)
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi (np 2x w tygodniu po 1h, 5x w tygodniu po 2h, jestem dostępny 24h na dobę itp)
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: kcal, węglowodanów, białka, tłuszczy, produktów niezdrowych (czekolada, słodkie napoje, zupki chińskie itp).
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie
  11. Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan (link do artykułu, tytuł książki itp)

 

Najlepszym rozwiązaniem będzie skopiowanie powyższego (bez treści w nawiasach) i po myślniku udzielenie odpowiedzi zgodnie z własną osobą.

 

Proszę nie marudzić, że wymagamy od Was aż tylu informacji. Po prostu nikt z nas nie jest magikiem i nie jest w stanie pomóc, mając tylko informacje "mam 16 lat, 60kg i chcę zrobić masę".

 

Chcesz poważnie zacząć ćwiczyć? Poważnie podejdź do tematu :)


  • 2

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Zaczyna na forum robić się śmietnik, ponieważ większość nowych użytkowników nie raczy przeczytać ani jednego podpiętego tematu, a od razu przechodzi do pytania "dobry plan?" i linkuje plany treningowe, które nie mają w sobie nic wartościowego. Od prawie roku obowiązuje powyższy schemat, a i tak bardzo duża część go nie stosuje.

Dlatego od dnia jutrzejszego:
  • zamykam wszystkie nowe tematy związane z oceną planu treningowego jeśli nie zawierają powyższego schematu.
  • każdy plan treningowy oparty na źródłach zewnętrznych (np youtube) należy uzasadnić merytorycznie, czyli opisać dlaczego wybrane zostały te ćwiczenia, dlaczego w tylu seriach i powtórzeniach.

Nie uważamy, że tylko nasze tematy i posty są merytorycznie poprawne oraz że tylko z naszego forum należy czerpać inspiracje i wiedzę. Zależy nam na tym, aby każdy wiedział dlaczego chce wykonać dane ćwiczenie, a nie tylko sugerował się opalonym i wysmarowanym olejkiem panem z youtuba.

Na wiadomości prywatne "dlaczego zamknąłeś mój temat" nie będę odpowiadał. Wyjątkiem jest napisanie wiadomości prywatnej w temacie wpisując słowo "schemat", a w treści link do postu na znak tego, iż jednak powyższa wiadomość została przeczytana i autor chce wyedytować swój temat zgodnie z obowiązującym schematem.
  • 2

Piękno i siła, a nie pompa i masa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych