Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Czy dobrze wykonuję ćwiczenie ze skazanego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
Culfon

Culfon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

Siema dzisiaj mam krok 2 w podciąganiu ze skazanego z racji tego, że nie mam w miarę solidnego stolika podciągam się na drabinie opartej o 2 ściany ręce mam trochę węziej niż szerokość barków po ćwiczeniach strasznie bolą mięśnie bicepsów, a pleców nie tak(zrobię na razie 7p) , czy dobrze to robię? czy może ręce muszę trzymać szerzej?

Tak to mniej więcej wygląda (nie jestem mistrzem painta :D)

Załączone pliki


  • 0

#2
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Im szerszy rozstaw rąk tym bardziej angażujesz mięśnie pleców, węższy rozstaw bardziej angażuję biceps i klatkę piersiową. Zależy też od rodzaju chwytu, na wąski rozstaw lepiej stosować podchwyt , na szerszy lepszy nachwyt. Związane jest to ze zjawiskiem pronacji , po prostu jest wtedy nie wygodnie, nadgarstki próbują odkręcać się do naturalnego ustawienia..


  • 0

#3
Culfon

Culfon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

Czyli mój trening jest zły? nie dam rady później w kolejnym kroku?


  • 0

#4
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Zły nie jest , w jakimś stopniu wzmacniasz mięśnie ciągnące. Jednak warto przyzwyczajać się od samego początku do nachwytu. Tak jak napisałem do nachwytu lepszy jest szerszy rozstaw rąk( co najmniej na szerokość barków. Jeśli nie masz możliwości zrobić szerszego chwytu to radziłbym Ci trzymać się za boczne belki drabiny chwytem neutralnym(młotkowym).


  • 0

#5
Culfon

Culfon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

Zły nie jest , w jakimś stopniu wzmacniasz mięśnie ciągnące. Jednak warto przyzwyczajać się od samego początku do nachwytu. Tak jak napisałem do nachwytu lepszy jest szerszy rozstaw rąk( co najmniej na szerokość barków. Jeśli nie masz możliwości zrobić szerszego chwytu to radziłbym Ci trzymać się za boczne belki drabiny chwytem neutralnym(młotkowym).

Dziękuje bardzo za pomoc chciałem właśnie wiedzieć czy za bardzo nie angażuje bicepsów, a gdy będę trzymał boczne belki to akurat dłonie będą na szerokości barków, ale nie wiedziałem czy można tak więc dziękuję jeszcze raz za pomoc.


  • 0

#6
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

podciągam się

 

po ćwiczeniach strasznie bolą mięśnie bicepsów, a pleców nie

 

chciałem właśnie wiedzieć czy za bardzo nie angażuje bicepsów

 

Hmmm. a na co to wyglada ?

 

Panie kolego - jesli robisz podciaganie zeby bic oberwal - robisz dobrze.

Jesli chcesz zeby plecy pracowaly - to musisz popracowac nad technika.


  • 0

#7
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Proponuje jeszcze mocniej skupic sie na fazie negatywnej, czyli ruchu w dol.
W fazie pozytywnej, czyli w gore, jesli nie masz odpowiedniej ilosci sily, to i tak nie zaangazujesz bardziej plecow.

Podczas fazy negatywnej miesnie moga pokonac wiekszy opor, wiec bedzie Ci latwiej skupic sie na technice.
Nie staraj sie calej pracy wykonac ramionami, lecz rowniez lopatkami (wiem, ze to niepoprawnie nazwane, ale tak latwiej zrozumiec).
W koncowej fazie pozytywnej (na gorze) mocno napnij plecy jakbys chcial zlaczyc lopatki i skietrowac je w dol. Wracajac na dol utrzymuj napiecie, a w koncowej fazie negatywnej utrzymuj barki caly czas sciagniete w tyl i w dol.

Wyslane za pomoca TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#8
twojstarrry

twojstarrry

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 56 postów

Siema dzisiaj mam krok 2 w podciąganiu ze skazanego z racji tego, że nie mam w miarę solidnego stolika podciągam się na drabinie opartej o 2 ściany ręce mam trochę węziej niż szerokość barków po ćwiczeniach strasznie bolą mięśnie bicepsów, a pleców nie tak(zrobię na razie 7p) , czy dobrze to robię? czy może ręce muszę trzymać szerzej?

Tak to mniej więcej wygląda (nie jestem mistrzem painta :D)


Skoro boli to rośnie :D Jeśli robisz ćwiczenie nachwytem tak jak każe Wade to jest dobrze, przyłóż się bardziej do napięcia całego ciała bo tego właśnie wymaga to ćwiczenie.
Skazany zakłada proste rozwiązania, dopóki ćwiczysz tym systemem nie zawracaj sobie głowy rozstawami rąk, ułożeniem ich, czy ruchami łopatek, rób to co mówi ci książka.
Boisz się że za bardzo angażujesz bicepsy? Przecież to ci tylko pomoże. Jeśli trzymasz się drabiny podchwytem, wtedy mocniej angażujesz biceps, trzymając nachwytem mięsień czworoboczny.
Swoją drogą nie bój się nic, bo kolejny krok jest paradoksalnie łatwiejszy od tego na którym jesteś.
  • 0

#9
Culfon

Culfon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

To w końcu jak z tym jest ? szerszy rozstaw dłoni czy jednak taki jak teraz?


  • 0

#10
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Zależy też od rodzaju chwytu, na wąski rozstaw lepiej stosować podchwyt , na szerszy lepszy nachwyt. Związane jest to ze zjawiskiem pronacji , po prostu jest wtedy nie wygodnie, nadgarstki próbują odkręcać się do naturalnego ustawienia..

 

Jeśli nie masz sił na nachwyt i musisz ćwiczyć podchwytem, to wąski, czyli mniej więcej na szerokości barków lub ciut węziej. Szerzej niż barki będziesz przeciążał nadgarstki w podchwycie i może się to skończyć kontuzją. 


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#11
twojstarrry

twojstarrry

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 56 postów

To w końcu jak z tym jest ? szerszy rozstaw dłoni czy jednak taki jak teraz?

 

jeśli nie masz ćwiczyć gdzie indziej niż na tej twojej drabinie to rób tak jak możesz, generalnie rozstaw rąk powinien być na szerokości barków nachwytem (ćwicząc skazanym)


  • 0

#12
Culfon

Culfon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

Chyba jednak będzie to nachwytem i węższy rozstaw rąk miałem zakwasy na 2 dzień i czułem, że na plecach też coś się dzieje, a skoro następne ćwiczenie jest łatwiejsze od tego to tam będzie szerszy rozstaw rąk i tyle :D jeżeli się mylę to poprawcie mnie nie jestem jakimś pro i chciałbym zrobić skazanego jak najlepiej.


  • 0

#13
dworo

dworo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 55 postów

Ciezko bedzie Ci spelnic koncowy zakres tego cwiczenia i dojsc do nastepnego kroku, jezeli bedziesz lapal drabine weziej i nachwytem. Ja to cwiczenie robilem lapiac sie dolnej rurki od trzepaka. Sam zobaczysz jaki bedzie progres, jak napisales, zrobisz takich 7 powtorzen, a szerszym nachwytem(na szerokosc barkow) zrobilbys o kilka wiecej. Poglowkuj troche moze podczep na szerokosci drabiny jakis dluzszy, wytrzymaly kij, pret, albo poszukaj trzepaka jak ja. Podobnie jest z wyciskaniem sztangi, wąsko wycisniesz 40kg, jezeli zlapiesz szerzej dasz rade podniesc do 70kg.


  • 0

„Jaką hańbą jest dla mężczyzny dożycie wieku starczego gdy nigdy nie widział on piękna i siły które mogło osiągnąć jego ciało”


#14
Culfon

Culfon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

Ciezko bedzie Ci spelnic koncowy zakres tego cwiczenia i dojsc do nastepnego kroku, jezeli bedziesz lapal drabine weziej i nachwytem. Ja to cwiczenie robilem lapiac sie dolnej rurki od trzepaka. Sam zobaczysz jaki bedzie progres, jak napisales, zrobisz takich 7 powtorzen, a szerszym nachwytem(na szerokosc barkow) zrobilbys o kilka wiecej. Poglowkuj troche moze podczep na szerokosci drabiny jakis dluzszy, wytrzymaly kij, pret, albo poszukaj trzepaka jak ja. Podobnie jest z wyciskaniem sztangi, wąsko wycisniesz 40kg, jezeli zlapiesz szerzej dasz rade podniesc do 70kg.

Mam trzepak, ale ten sięga mi wyżej niż do bioder więc chyba się nie nada? sięga gdzieś powyżej pępka


  • 0

#15
dworo

dworo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 55 postów

Hmm.. Moglbys ewentualnie wziac jakies 2 rowne długoscia szmatki, czy sznury i rurke, czy mocny kij i zrobic cos na podobe drazka. Wiazesz szmatki przez trzepak i wkladasz w nie prowizoryczny powietrzny drazek. Tylko nie wiem jak to bedzie, gdyz nie bedzie to w 100% stabilne, ale moim zdaniem lepsze to niz waskie podciaganie nachwytem przy drabinie. Albo po prostu podstaw sobie pod nogi (tudzież piety) jakis wiekszy kamien, kilka desek, maly pieniek, cokolwiek co zwiekszy Twoja wysokosc, zlap sie trzepaka i piety wrzuc na ten "podwyzszacz" i robisz wtedy podciagniecia tak jakbys mial trzepak do bioder. Uruchom troche wyobraznie i dzialaj ;d


  • 0

„Jaką hańbą jest dla mężczyzny dożycie wieku starczego gdy nigdy nie widział on piękna i siły które mogło osiągnąć jego ciało”


#16
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Culfon, tak sie sklada, ze kalistenika to rowniez bardzo dobry trening wyobrazni.

"Nie da sie" nie istnieje. Trzeba tylko spojrzec na to z innej perspektywy :) dworo podsunal Ci dobre pomysly, skorzystaj z nich.

Wyslane za pomoca TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych