Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening z workiem piasku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów

Ostatnio zainteresowały mnie treningi z workiem bułgarskim, i ku mojej uciesze wyszła książka na ten temat.

Tańsza inwestycja niż kettlebell  ;)

 

 

34dfn7t.jpg

 

Poniżej przedstawiam film jak skonstruować swój własny worek za 20 zł zamiast wydawać 100 - 150 zł w sklepie + do tego kilka ćwiczeń.

 

- k 

 

Kilka przykładów ćwiczeń:

 

 

 

 

 


  • 1

#2
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Niestety - sandbag, a bulgarian bag to dwa różne narzędzia :-)

 

Sandbaga kupiłem za jakieś 130zł - to ta torba z kilkoma uchwytami (bulgarian bag, to taki półksiężyc).

Jakoś się nie zabrałem za treningi póki co, bo inny cykl jadę.

 

Sandbagi mogą być różne - takie tam 10-20kg, albo i 60kg. Mam nadzieję, że książka będzie opisywać treningi z tymi lżejszymi! Też czekam i niemal mi spadła z nieba..


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#3
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów

Masz racje 2 różne narzędzia ale z sandbagiem czy workiem bułgarskim wykonasz podobne ćwiczenia. 

W torbę też można napakować piasku i będzie domowy sandbag hehe

 

i39s0n.jpg

 

2w7hitx.jpg


  • 0

#4
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

na pewno taki sandbag (jak jest ciężki) super nadaje się do treningu nóg

co do treningu góry ciała to moim zdaniem już słabiej


  • 0

...


#5
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Chciałbym tylko dodać od siebie, że filmiki z wycisk.tv są tworem człowieka, który nie ma kompletnie nic wspólnego z naszym forum. Metody treningowe oraz ćwiczenia przedstawiane w filmach nie są propagowane przez team tego forum. Każdy wykonuje je na własne ryzyko i na własną odpowiedzialność.

 

A dlaczego to piszę? Ponieważ prawie wszystkie filmiki z wycisk.tv zawierają ćwiczenia, które są wykonywane niepoprawnie technicznie. Mało tego. Wiele z ćwiczeń jest proszeniem się o kontuzję (o kontuzjach przy klasycznych brzuszkach niedawno była dyskusja w innym wątku, a tutaj Pan dokłada do tego sandbag trzymany nad głową...)

 

Dlatego proszę każdego, kto dba o swoje ciało o nienaśladowanie Pana z filmików.

 

 

ps. jeśli ktoś będzie chciał podyskutować na ten temat, to proszę założyć osobny temat. W tym temacie rozmawiamy tylko o sandbagach.


  • 2

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#6
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Ja na pewno zrobię sobie sandbaga ~ 30kg + kamizelka 10kg, którą posiadam i 40kg się przyda, szczególnie do nóg, ale taki worek możne się nadać do zwykłych pompek (trzymanie żelastwa na plecach czy w plecaku jest niewygodne i niebezpieczne) a taki woruś może sobie bezpiecznie na barkach leżeć i nie spadnie tak łatwo.

 

Oczywiście, że metodami "wyciska" nie ma co trenować (mamy swoje drążki i poręcze), niemniej kanał jest ciekawy.


  • 0

...


#7
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Można tym w różny sposób rzucać, ciągnąć za sobą (np raczkując), przenosić, podnosić, przeskakiwać, używać do nierównych pompek - fajny trening całego ciała. No i jeśli coś nie pójdzie i spadnie na stopę, to będzie milsze, niż gdyby spadło żelazo : )


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych