Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Książki o bieganiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
farcik

farcik

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

Witam.

Biegam głównie rekreacyjnie, ale nie tylko. Obejrzałem trochę filmików na yt o technice biegania. Jednak dalej ciekawi mnie ten temat tak samo jak układanie planów treningowych etc. Polecacie jakieś książki właśnie o bieganiu, które warto przeczytać? :)


  • 0

#2
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Ja czytałem "Bieganie metodą Gallowaya" spoko książka ;)


  • 0

66668745.png


#3
maccoo

maccoo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów
Urodzeni biegacze, Jedz i biegaj a przede wszystkim Bieganie metodą Danielsa.
  • 0

#4
maccoo

maccoo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów
Z bieganiem to jest tak, ze trzeba przede wszystkim...biegać ;) Temat rzeka ;)
  • 0

#5
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

"Urodzeni biegacze" Christopher McDougall, fajnie się czyta


  • 0

#6
Seev

Seev

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów

Z naszego podwórka to:  Jerzy Skarżyński - "Biegiem przez życie" i "Maraton"

Blog fajny tez polecę runtheworld - śledzę go i kibicuje ostro tej dziewczynie.

 

Co do techniki biegu to muszę się zgodzić z Wojtkiem Staszewskim i tym postem - jego blog też polecam.


  • 0

#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Bieganie metodą Daniels'a - Jack Daniels

w tej książce masz napisane jak stworzyć plan od zera i plan pod każdy poziom, oraz masz gotowe plany od białego [początkujący] do złotego [elita] oraz plany pod średnie i długie dystanse


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#8
farcik

farcik

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

mhm...dzieki :) postaram się przeczytać to co poleciliście i będę dalej szukał ;)


  • 0

#9
farcik

farcik

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

Posiada ktoś może link do książki "Bieganie metodą Danielsa"? Nie mogę niestety chwilowo jej nabyć


  • 0

#10
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

tutaj masz recenzję:

http://www.napieraj....=article&id=420

 

a tutaj masz link do kupna:

http://www.innespace...a-danielsa.html

 

a tutaj masz wywiad z autorem:

http://www.innespace...a-danielsa.html

 

nie znajdziesz nigdzie tej książki w żadnym języku ani w pdf czy jpeg czy innym formacie


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#11
marooooo00000

marooooo00000

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 177 postów

,, Bieganie metodą Gallowaya" to naprawdę bardzo pożyteczna książka. Jest tam dosłownie wszystko na temat biegania, jak zacząć, jak radzić sobie z kontuzjami, w jaki sposób prawidłowo się odżywiać no po prostu wszystko :) Dla osoby początkującej to świetna książka. Metoda Gallowaya opiera się przede wszystkim na przeplataniu biegu z marszem dzięki czemu mamy dużą, a nawet 100% szanse że unikniemy kontuzji. Sam biegam tą metodą co prawda  dopiero 6 tygodni i skorzystałem z jednego z planów pod pół maraton który jest tam zamieszczony i naprawdę fajnie się biega :) Także ja bym Ci polecił tą książkę.


  • 0

#12
Wino

Wino

    Lecimy tutaj

  • Bywalec
  • 268 postów

urodzeni biegacze


  • 0

pl.pokerstrategy.com/#uGUYWV - dobre miejsce na naukę gry w pokera, z tego linka najlepsze bonusy!

 


#13
whysoserious29

whysoserious29

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Scott Jurek Jedz i Biegaj o ultramaratonach i ciekawych przepisach wegetariańskich i nie tylko ;)


  • 0

#14
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Odświeżę trochę temat, oto lista ciekawych pozycji: podałem przybliżoną aktualną cenę.

 

* Waga startowa - Fitzgerald Matt - 39pln
* Bieganie metodą Danielsa. Nowe wydanie - Jack Daniels - 45pln
* Triatlon. Biblia treningu - Friel Joe - 49pln
* Wbiec na szczyt - Lydiard Arthur - 31pln
* Pobij swój rekord. Skuteczne treningi od 5 km do maratonu dla ambitnych biegaczy - Pfitzinger Peter, Douglas Scott - 28pln
* Biegacz niezłomny - MacKenzie Brian - 36pln
* Szczęśliwi biegają ultra - Ostrowska-Dołęgowska Magdalena, Dołęgowski Krzysztof - 37pln
* Jeszcze jedna mila - Reed Pam - 37pln
* Urodzeni biegacze - MacDougall Christopher - 27pln
* Sztuka szybkiego biegania. Technika, trening, taktyka - Julian Goater, Don Melvin - 39,90pln
* Biegacz niezłomny - T. J. Murphy, Brian Mackenzie - 39,90pln
* Przewodnik po bieganiu ultra - Koerner Hal, Chase Adam W. - 29,99pln
* Podręcznik biegacza - Bob Glover 44,66pln  [?]
* Maraton. Trening metodą Gallowaya - Jeff Galloway - 39,00pln [?]
* Trening z pulsometrem - Joe Friel - 33,00pln
* Maraton metodą Hansonów - Humphrey Luke, Hanson Keith, Hanson Kevin - 39,90pln
* Anatomia stretchingu - Nelson Arnold G., Kokkonen Jouko - 69,90pln
* Chi Running rewolucja w bieganiu - Danny Dreyer, Katherine Dreyer
* Bieganie 80/20. Zwolnij na treningu, by przyspieszyć na zawodach - Fitzgerald Matt - 37,90pln
* Triathlon. Plany treningowe - Matt Fitzgerald - 45pln
* Gotowy do biegu - Starrett Kelly - 59,99pln
* Sztuka cierpienia - Shane Niemeyer, Gary Brożek - 39,90pln
* Ukryta przewaga - Danielson Tom, Westfahl Allison - 39,90pln
* Urodzeni bohaterowie. O odwadze oraz zapomnianych sekretach siły i wytrzymałości - Christopher McDougall - 39,90pln
* 50 maratonów w 50 dni - Dean Karnazes, Matt Fitzgerald - 39,90pln
* Dieta i trening. Jak zdrowo budować siłę i wytrzymałość - Katarzyna Bious - 39,90pln
* Siła ambicji - Mo Farah - 39,90pln
* 14 minut. Historia legendarnego biegacza i trenera - Alberto Salazar, John Brant - 34,90pln
* Bieg po życie. Z piekła Sudanu na olimpijskie areny - Lomong Lopez - 34,90pln
* Dogonić kenijczyków. Sekrety najszybszych ludzi na świecie - Adharanand Finn- 34,90pln
* Maratończyk - Rogers Bill, Shepatin Matthew - 39,90pln
* Jedz i biegaj - Jurek Scott - 34,90pln
* Biegiem przez życie - J. Skarżyński
* Maraton - J. Skarżyński


  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#15
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

A czytał może ktoś z was jakąś książkę o treningu biegowym połączonym z treningiem siłowym albo podobnym ? Oczywiście chodzi mi o wszech strony rozwój a nie skupianiu się tylko nad budowaniem kondycji w bieganiu.Może ktoś jakąś polecić ?


  • 0

#16
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

A czytał może ktoś z was jakąś książkę o treningu biegowym połączonym z treningiem siłowym albo podobnym ? Oczywiście chodzi mi o wszech strony rozwój a nie skupianiu się tylko nad budowaniem kondycji w bieganiu.Może ktoś jakąś polecić ?

Na szybko rzuciłem okiem na ksiazke triatlon - biblia treningu - Joe Friel i od strony 237 w rozdziale 13 czesci VI autor opisuje trening mięśni - uzupełniające cwiczenia funkcjonalne - sila - fazy i periodyzacje - ustaleni obciążenia - cwiczenia siłowe - trening kompleksowy.

Nie musisz koncentrować sie tylko i wylacznie na bieganiu. Jesli biegasz 4x w tyg, to robisz w 2-3x w tyg cwiczenia siłowe- koncentrujesz sie na samej wytrzymałości (cwiczenia bazowe) albo na samej sile (cwiczenia bazowe) albo na ćwiczeniach plyometrycznych/dynamicznych (cwiczenia bazowe) albo łączysz plyometryke z siła/wytrzymaloscia
Ja na rozgrzewkę dodaje kilkanascie skoków w roznych płaszczyznach.

Jak np biegasz 70' w parku gdzie masz po 2-3 drążki, to zatrzymujesz sie i robisz po 3 podciagniecia nachwytem dynamiczne i dalej biegniesz a na nastepnym drążku chwytasz mlotkowo (jesli to drabinka) i jak najszerzej i 3 powt. Etc...
I po biegu robisz 6x 8s sprintu pod stroma górkę.
I masz cale cialo przecwiczone a na nastepnych treningu zamiast pull ups robisz dipsy badz diamon push ups.

Albo jak masz wieksze pole gdzie są rozstawione drążki/poręcze/słupki etc na jakims dystansie to biegiem przechodzisz od jednej stacji do kolejnej. I robisz tak kilka obwodów. - w ten sposob chcialem od dawna poćwiczyć ale zawsze cos mi wypadało ;)

I w jednym miejscu zauwazylem u siebie polana/kłody tez mialem zamiar poćwiczyć tam.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych