Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ćwiczenia w wadze tyłem (back lever exercise)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Mrowek

Mrowek

    Advanced Member

  • Instruktor
  • 38 postów

Mam przyjemność udostępnić pierwszy poradnik z ćwiczeniami w wadze tyłem :)



Krótka ściąga
Ćwiczenie 1: Wskocz do wagi, przytrzymaj
Ćwiczenie 2: Z zwisu przerzutnego opuść do wagi, utrzymaj
Ćwiczenie 3: Z zwisu przewrotnego, wyjdź do wagi tyłem, utrzymaj
Ćwiczenie 4: Z zwisu przerzutnego opuść do wagi, utrzymaj, podnieś do zwisu przerzutnego
Ćwiczenie 5: Z zwisu przewrotnego, wyjdź do wagi tyłem, utrzymaj, podnieś do zwisu przerzutnego
Ćwiczenie 6: Z zwisu tyłem podnieś do wagi, utrzymaj
Ćwiczenie 7: Z zwisu tyłem podnieś do wagi, utrzymaj, podnieś do zwisu przerzutnego

Jak ustalić ilość powtórzeń i czas utrzymania
1)Utrzymaliśmy zwis wagą przez 12s, dzielimy czas prze połowę co daje nam 6s. Jest to czas który będziemy utrzymywać naszą wagę.
2)Całkowity czas trzymania wynosi 60s, dlatego dzielimy 60/6=10, tyle serii będziemy wykonywać po 6s.
3)Bardzo ważne nie należy zmieniać czasu trzymania przez cały okres treningowy !! Czyli od początku do końca planu trzymamy nasze 6s.
4)Odpoczynek 45-90s między seriami
5)Dni treningowe najlepszy układ to 4 treningi tygodniowo, poniedziałek, wtorek - czwartek-piątek. Jeśli czujesz ,że dasz radę zwiększyć ilość treningów zrób to , jeśli masz gorszy dzień zrób dłuższy okres regeneracji i odpuść jeden dzień.
6)Cykl treningowy powinien trwać od 8 do 12 tygodni. Gdy czujesz się silny i pewny po 8 tygodniach przejdź do następnej progresji, natomiast gdy nie jesteś jeszcze gotów wydłuż cykl treningowy do 9,10,11,12 tygodni.
7) Po skończonym cyklu wykonaj nowy test i sprawdź swój maks, jeśli utrzymujesz wagę dłużej niż 15s, czas na trudniejszą wersję Smile.
8) Specjalnie używamy pojęcia "waga" z faktu ,że każdy jest na innym poziomie treningowym nie zależnie od pozycji nad którą pracujemy program się nie zmienia, przy każdej rozpisce ćwiczeń znajduje się link do osobnego wątku poświęconemu dokładnemu opisowi danego elementu gimnastycznego.


Link do wątku na forum poświęconemu ćwiczeniom statycznym:
Ćwiczenia Statyczne


  • 3




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych