Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Trening 5X5 + skazany - do oceny + porady


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Orco

Orco

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 posts

Witam,

 

Jest to mój pierwszy post i dosłownie przed chwilą założyłem konto...natomiast przed zarejestrowaniem się tutaj przez prawie 2 tygodnie przegladałem forum, czytałem różne posty, porady...ipt, itd. Bardzo zainteresował mnie trening 5X5 obszernie i dokladnie opisany przez Luko. Chwyciłem również za książki - skazany cz. 1 i 2. Połknąłem je w ciągu tygodnia, porobiłem notatki, przeczytałem ważniejsze fragmenty jeszcze raz...no i muszę powiedzieć, że przed przystąpieniem do ćwiczeń zaglądam ciągle do książek, utrwalając w ten sposób inforamcję o prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń. Niedługo, jak tylko czas pozwoli chę przystapić do lektury "nagi wojownik" dużo dobrego nasłuchałem sie o tej książce.

 

No, ale do rzeczy:

Ułożyłem plan "treningowy" 5x5 z ćwiczeniami ze skazanego. Także proszę o weryfikację, oraz wszelkie komentarze, które pozwolą mi na wyeliminowanie błędów, optymalizację planu tygodniowego...itp :)

 

Poniedziałek:

- Trifecta ( codziennie z rana i wieczorem )

- Rozgrzewka ogólna

- pompki pełne, albo diamenty

- wznosy nóg ( wznosy nóg w zwisie )

- zwis na rękach ( oburącz z drążka )

- pompki na palcach ( pochylony o blat )

 

Wtorek:

- Trifecta ( rano, wieczór)

- Rozgrzewka ogólna

- Kark

- Przysiady nierówne z podporą

- Łydki ( unoszenie 1 noga z podwyższenia )

- Brzuch (ćwiczenia własne )

 

Środa:

- Trifecta ( rano, wieczór )

- Podciaganie pełne

- brzuch ( ćwiczenia własne )

 

Czwartek:

- Trifecta ( rano, wieczór )

- Rozgrzewka ogólna

- Pompki na palcach ( podparte o blat )

- Zwis na rekach ( oburącz z drążka )

- Przysiady pełne, albo nierówne z podporą

- Łydki ( unoszenie 1 noga z podwyższenia )

 

Piątek:

- Trifecta ( rano, wieczór )

- Kark ( faza początkowa )

- Stanie na głowie

- Mostek ( faza początkowa )

- Pompki pełne ( wąskie, nie diamenty ) - jesli jest siła

 

 

Wiem, że kazdy dzień zajety, niby nie ma czasu na odpoczynek, ale:

- Przysiady pełne nie są dla mnie żadnym problemem, dlatego wykonuje je często poprostu z przyzwyczajenia

- Przysiady nierówne wykonuję jako główny trening

- łydki, to samo co z przysiadami pełnymi, nie są problemem, ale nie chcę ich "przetrenować"

- Brzuch ćwiczenia własne - jest to zestaw 10 ćwiczeń, które wykonuje już od dłużeszgo czasu ok. 3-4 miesięcy i poprostu się do nich przyzwyczaiłem :)

 

Co mnie boli:

- O ile nie mam problemu z nogami (przysiady, łydki), brzuchem, pompkami. To podciągnięcia mnie bardzo szybko męczą, aktualnie jestem na poziomie 5,5,5,4,3 - podciągnięcia wykonuje powoli i starannie, ale po skończonym ćwiczeniu czuję totalny brak siły w ramionach. Czy są jakieś dodatkowe ćwiczenia, które mógłbym wykonywać dla wzmocnienia ramion, ale przy okazji mniej inwazyjne, chodzi poprostu o "przyzwyczajenie" ramion do tego typu wysiłku.

- Nie będe ukrywał, że posaidam spory problem o nazwie "rozciągnięcie nóg" - tutaj prosze w miarę możliwości o podpowiedzi w tej sprawie: jakie ćwiczenia wykonywać?

 

O sobie:

Wzrost:175 cm, waga: ok. 70 kg. Dieta: nie stosuje - odzywiam sie racjonalnie od 3-4 posiłków dziennie, pamietając o "zbilansowanych" posiłkach.

Moim celem jest siła, jak równiez ogólna sprawność, gibkość.

 

Z gory dziękuje za wszelkie komentarze.

Jesli czegoś nie napisałem, źle się wyraziłem proszę o komentarz. jesli post wydaje się troche chaotyczny, to wybaczcie, próbowałem jak najlepiej zredagować, ale w pracy  to jest wielka sztuka :)


  • 0

#2
Orco

Orco

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 posts

Tak się zastanawiam o czym moze świadczyć brak odpowiedzi, ewentualnie porad..... :). Plan przedstawiony powyżej minimalnie zmodyfikowałem do własnych potrzeb ( liczba serii ). Zastanawiam się czy ogólny dobór ćwiczeń w całym tygodniu jest dobry, czy też inaczej powinienem łączyć poszczególne ćwiczenia??. Plan ćwiczeń jak łatwo zauważyć jest wzorowany na w/w książkach.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users